Skocz do zawartości
Krzysiek_WW

Info - ciśnienie w oponach.

Rekomendowane odpowiedzi

 

W dniu 19.01.2022 o 15:04, zworo napisał:

Poszukałem i wygląda na to że konieczne jest jednak zakodowanie tych parametrów przez ODIS lub VCP. 

Czy ktoś miał podobny problem?

W odpowiedzi na swoje własne pytanie- jeżeli kupuje się nową centralkę to koniecznie trzeba jej wgrać wsad konfiguracyjny. Potrzebny jest ODIS lub VCP. Chińskie klony VCP najczęściej nie potrafią wgrywać wsadu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy fabrycznie komponent. Podobnie jak z kamerką, fabrycznie nowa - trzeba wgrywać wsad....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam ogarnięte prawie wszystko. 

Kodowanie VCDS to pestka ale już nie mam doświadczenia z VCP.

 

Czy możecie mi pomóc w tej nierównej walce ? Posiadam VCP by wygrać walkę z TPMS i wgrać wsad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o jaki wsad Ci chodzi? Soft czy parametryzację. Parametryzacja - musisz wejść w Procedury CAN => po prawej stronie zaznacz sobie Pozostałe => w menu wybierasz => Ładowanie kontenera danych. Musisz wybrać w tabelce odpowiedni sterownik (TPMS 65) i go zaznaczyć, musisz dysponować plikiem ZDV dla TPMS i wskazać ścieżkę do pliku, program go najpierw odczyta, później musisz go załadować do sterownika. Koniec. Jak soft to musisz się połączyć z tym sterownikiem, po prawej stronie masz opcję Flasher i tam wskazujesz ścieżkę do pliku z softem i robisz upload Flash sgo i jazda...

 

 

Edytowane przez razal
nie cytujemy w całości posta pod którym bezpośrednio odpisujemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pięknie to wytłumaczyłeś dzięki. Aczkolwiek wczoraj już wpadłem jak to się robi. Dla pozostałych będzie. 

 

Chodziło o wgranie Parametrów .

Edytowane przez miikii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.11.2022 o 10:09, razal napisał:

Nie wiem o jaki wsad Ci chodzi? Soft czy parametryzację. Parametryzacja - musisz wejść w Procedury CAN => po prawej stronie zaznacz sobie Pozostałe => w menu wybierasz => Ładowanie kontenera danych. Musisz wybrać w tabelce odpowiedni sterownik (TPMS 65) i go zaznaczyć, musisz dysponować plikiem ZDV dla TPMS i wskazać ścieżkę do pliku, program go najpierw odczyta, później musisz go załadować do sterownika. Koniec. Jak soft to musisz się połączyć z tym sterownikiem, po prawej stronie masz opcję Flasher i tam wskazujesz ścieżkę do pliku z softem i robisz upload Flash sgo i jazda...

 

 

Podczas próby odpalenia procedury wgrania wsadu z parametrycacją w logach mam że podczas próby wgrania do sterownika 5Q0907273B J502 RDKBERU30 jest błąd połączenia.
Skasowanie błędów sprawia, że na MFI i clustrze wyświetlają się prawidłowo ciśnienia  (dokładnie tak jak napompowałem) jednak działa to tylko do wyłączenia auta.

Czy wie i może się podzielić info gdzie ściągnąć firmware do wgrania na 5Q0907273 ?

Edytowane przez drastic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Podniosłem wersję firmware do 11tej - jednak zarówno na 09 jak 11-tej procedura wgrania wsadu (format xml) kończyła się takim błędem: (testowane na ori VCP)

image.thumb.png.0372afd1417cce5cef2095d35e3ce2d7.png

Błąd jaki się wyświetla po restarcie auta z 65 to "C11006 Brak opisu w pliku ODX"

image.thumb.png.f275da154a0a7783f5f4220b5ca0ed84.png

Po skasowaniu błędu wszystko działa prawidłowo...

image.thumb.png.cfcc773e563fd0f2cb914d377a4f347e.png

 

do ponownego uruchomienia auta....

image.thumb.png.e2fe1b1b30fbae5cb60e4c09ad3bc1f3.png

Edytowane przez drastic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry może gupie pytanie jakie tesnenie ma bit v R18 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.03.2023 o 10:21, raduss napisał:

@drastic

firmware RKDS - ODIS

Podniosłem soft u siebie z B na F. Ostatnio załapałem kapcia. Info na zdjęciu jak poniżej. 

0009 - B

0010 - D

0011 - F

10.JPG

11.JPG

20230317_154750.jpg

FL_5Q0907273___0009.frf 83 kB · 2 pobrania FL_5Q0907273___0010.frf 83 kB · 1 pobranie FL_5Q0907273___0011.frf 83 kB · 1 pobranie

Czy te pliki mogę wykorzystać do aktualizacji poprzez VCP ? Czy tylko ODIS ?

W dniu 2.04.2023 o 20:51, drastic napisał:

 

 

 

 

do ponownego uruchomienia auta....

image.thumb.png.e2fe1b1b30fbae5cb60e4c09ad3bc1f3.png

Mam to samo.  Może ktoś z Was nam pomoże ? W 5F nie ma odczytu  ciśnień.

Edytowane przez miikii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Indirect TPMS dezaktywacja / Direct TPMS aktywacja

 0017 - Zestaw wskaźników 
 Kodowanie
 Byte4 Bit0 (disable)
 Byte3 Bit7 (enable)
 Byte11 Bit2 (enable)

 0003 - Elektronika hamulców
 Kodowanie
 Byte27 Bits 4/5/6 (disable)
 Byte28 Bit7 (disable)

 005F - Elektronika układów informacyjnych
 SECURITY ACCESS---> 20103
 Adaptacje:
[VO]_Car_Function_List_BAP_Gen2:

[LO]_tire_pressure_system_0x07:     [VN]_activated
[LO]_tire_pressure_system_0x07_msg_bus:     [VN]_CAN_Extended 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.01.2022 o 15:04, zworo napisał:

Hej

podłączyłem i zakodowałem TPMS wg opisu stąd i ross techa.. System zadziałał i pokazał ciśnienie, ale co każde uruchomienie auta wyskakuje błąd:

12652550 - invalid data record. B2005 00 [009]

 

Poszukałem i wygląda na to że konieczne jest jednak zakodowanie tych parametrów przez ODIS lub VCP. 

Czy ktoś miał podobny problem?

Czy ktoś z forumowiczów ma taki sprzęt i jest z Warszawy? A może zadziała to na chińskim klonie??

Ps. @simono poradziłeś sobie?

 

Cześć, mam dokładnie to samo. Czy udało Ci się rozwiązać problem?

Wydaje mi się, że problemem może być adaptacja w module 65 (Tire Pressure). Tam jest coś takiego jak IDE03532-Wybrany stan załadowania i ustawiona wartość to nieznany (0). Jak próbuję zakodować inną wartość z listy np. "standard" to dostaje komunikat

"Wygląda na to, że ten sterownik nie został jeszcze zainicjowany, może zachodzić konieczność wprowadzenia Kodu serwisu/Nr importera/Nr urządzenia.
Czy chcesz, aby VCDS użył wartości domyślnych?
Kliknij [Tak], aby wprowadzić wartości 21354/231/45312
Kliknij [Nie], aby użyć wartości zapisanych w sterowniku
Kliknij [Anuluj], aby przerwać i ręcznie wprowadzić dane.

Nie ważne jaką opcje wybiorę to dostaje błędem "Polecenie poza zakresem"

 

Edytowane przez mAsHER
poprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mAsHER

Moje adaptacje. Generalnie po zamontowaniu i zakodowaniu nic więcej nie robiłem.TPMS.thumb.JPG.baca79814d4123b21d2ad59e5eab6aa4.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że brakowało mu parametryzacji w postaci zdefiniowanego zestawu danych komfortowe, pełne obciążenie itd.

Z pomocą przyszedł Car Scanner w wersji PRO + ELM327  i tam da się zaczytać zestaw danych tak jak przez ODIS czy VCP

Dla potomnych dorzucam zrzut ekranu z aplikacji.

 

TPMS_CarScanner_parametryzacja.jpg

Edytowane przez mAsHER
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.05.2023 o 07:53, mAsHER napisał:

Okazało się, że brakowało mu parametryzacji w postaci zdefiniowanego zestawu danych komfortowe, pełne obciążenie itd.

Z pomocą przyszedł Car Scanner w wersji PRO + ELM327  i tam da się zaczytać zestaw danych tak jak przez ODIS czy VCP

Dla potomnych dorzucam zrzut ekranu z aplikacji.

 

TPMS_CarScanner_parametryzacja.jpg

Dzięki, u mnie też udało się za pomocą Car Scanner w wersji PRO, ale odesłałem kilka adapterów ELM327, dopiero KW902 dał radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych Kolegów 😁

Mam pytanie odnośnie czujników ciśnienia 5Q0998270F czy mogę je np zastąpić tymi 5Q0907275F?

Potrzebuję dokupić do zimówek a różnica w cenie jest....

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi 😃 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze głupie pytanie ale naprawdę nie znalazłem odpowiedzi, czy kupując drugie koła np na zime i kupie do tych nowych felg nowe czujniki na allegro , to po założeniu system sam je wykryje i zacznie pokazywać cisnienie,  czy trzeba  coś kodować / adaptować te nowe czujniki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po dołożeniu modułu TMPS 5Q0907273B wartości ciśnienia opon prawych kół są na zegarze wyświetlane po lewej stronie. Przemieniłem całe koło przednie z lewej na prawą stronę i zaczęło dobrze pokazywać ale tylko na jakieś 5min a potem na moich oczach podczas jazdy przestawiło znowu prawe z lewym. Jak to dopracować? Próbowałem w VCDS zakodować je od nowa ale to też nic nie dało.

image.thumb.png.539681d72f9e375fdc512369b706011d.pngimage.thumb.png.1a942da02a7bf379ac1f957e1b8cc6c3.png

Edytowane przez maniootek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności