Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam pytanie bo nigdzie nie znalazłem odpowiedzi posiadam passata b5fl 1,6 alz i wychodzi na to ze zjadl 2l oleju na 200km nie widze zadnych plam pod spod tez zagladalem ale sucho  nie ma zadnych problemow z mocą ani z odpalaniem czy czym kolwiek. Z pod bagnetu nie dmucha niczym z pod korka jedynie troche dmucha  auto zachowuje sie normalnie troszke kopci na bialo ale nie przesadnie plyn chlodniczy nie ubywa ani nie ma w nim oleju. Auto ma 220tys  przebiegu mam je od nowosci. co moze byc przyczyną? czy moga byc to uszczelniacze zaworowe? czy jest wgl taka mozliwosc zeby tyle spalił? swiece kazda kolor kawa z mlekiem nie widac na nich oleju prosze o pomoc Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie do wymiany pierścienie na tłokach ( trzeba także sprawdzić stan tulei jak i tłoków), uszczelniacze zaworowe, zawory ( także zweryfikować), szlif głowicy ze sprawdzeniem szczelności. 

Sprawdź ciśnienie na poszczególnych cylindrach, jak i stan samych panewek. Jak już zdejmiesz czapkę i tuleje będą ok to dla pewności zalej dynksem cylindry, po 24h będziesz widział który puszcza, a to będzie świadczyć o zużytych pierścieniach.  

W szczególności 1.6 przed jak i po lifcie mają takie dziwne dolegliwości z pobieraniem oleju, sam przez to przechodziłem w 1.6 AHL + lpg. 

Edytowane przez kEru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo. Ponad 5 litrów oleju znikało na 1000km. Nic nie kombinuj szkoda czasu i pieniędzy, masz pierścienie do wymiany. U mnie po wymianie, po przebiegu 20 tyś km olej już nie znika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności