Skocz do zawartości
rainman777

Światła do jazdy dziennej

Rekomendowane odpowiedzi

Światła do jazdy dziennej mają świecić do momentu włączenia innych świateł czyli juz po włączeniu pozycyjnych światła do jazdy dziennej muszą być zgaszone. Na stacji diagnostycznej dowiedziałem się również tego że z tyłu nie muszą się świecić żadne światła w przypadku jazdy na światłach dziennych. Natomiast światła muszą posiadać homologację w przeciwnym razie można stracić dowód rejestracyjny.

 

Po pierwsze odkopałeś posta od Miłego sprzed trzech lat...Po drugie jesteś w błędzie-światła do jazdy dziennej mogą świecić z postojowymi,poczytaj przepisy.Oczywiście mogą,ale nie muszą.A resztą wypowiedzi na nic nowego nie trafiłeś-wszystko już dawno opisane w innym,podobnym z resztą wątku.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po pierwsze odkopałeś posta od Miłego sprzed trzech lat...Po drugie jesteś w błędzie-światła do jazdy dziennej mogą świecić z postojowymi,poczytaj przepisy.Oczywiście mogą,ale nie muszą.A resztą wypowiedzi na nic nowego nie trafiłeś-wszystko już dawno opisane w innym,podobnym z resztą wątku.

Pzdr.

Dlaczego twierdzisz że odkopałem posta? Jestem tu od niecałego miesiąca i nawet nie zdążyłem przejrzeć 5% zawartości forum a co dopiero kopać czyjąś wypowiedź z przed kilku lat Przyznaję pomyliłem się co do przepisów z tymi postojówkami ale sam nie będę tak podłączał tylko dzienne się będą gasić po zapaleniu pozycyjnych.Odpowiedziałem na zadane pytanie , chyba wolno?

 

Skoro tak to potraktuj to jako odgrzanego kotleta.

 

 

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego twierdzisz że odkopałem posta? Jestem tu od niecałego miesiąca i nawet nie zdążyłem przejrzeć 5% zawartości forum a co dopiero kopać czyjąś wypowiedź z przed kilku lat Przyznaję pomyliłem się co do przepisów z tymi postojówkami ale sam nie będę tak podłączał tylko dzienne się będą gasić po zapaleniu pozycyjnych.Odpowiedziałem na zadane pytanie , chyba wolno?

 

Skoro tak to potraktuj to jako odgrzanego kotleta.

 

 

Pzdr

 

Spoczes,odgrzałeś kotleta i tyle...A jak podłączysz-to już Twoja sprawa,napisałem Ci tylko że mogą świecić razem z postojówkami.Podłączenie tego to tylko podłączenie trzeciego kabelka ze sterownika w inne miejsce.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. A czy jest opcja aktywowania oryginalnych świateł dziennych w Passacie, czy vw nie przewidział takiej opcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 2000, kiedy liftingowano B5, jeszcze nikt o tym nie myślał.

Nawet w 2005, kiedy wchodził B6, też temat pominięto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już kotlet odgrzany to się podczepię.

Zrobiłem sobie dzienne z zaślepek między kierunkowskazem, a przeciwmgielnym (wsadziłem płytkę z diodami do środka zaślepki). Oczywiście nie ma to homologacji więc (zaślepka ma) teoretycznie gliniarz może mi dowód zabrać.

A co jeśli odłączę (jak już się przyczepią) kabel od zasilania dziennych, zaślepki montowane są oryginalnie więc chyba nie będą mogli mi dowodu zabrać? Co myślicie? :hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przyłapie Cię na jeździe z włączonymi to może być uparty i zabierze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak już kotlet odgrzany to się podczepię.

Zrobiłem sobie dzienne z zaślepek między kierunkowskazem, a przeciwmgielnym (wsadziłem płytkę z diodami do środka zaślepki). Oczywiście nie ma to homologacji więc (zaślepka ma) teoretycznie gliniarz może mi dowód zabrać.

A co jeśli odłączę (jak już się przyczepią) kabel od zasilania dziennych, zaślepki montowane są oryginalnie więc chyba nie będą mogli mi dowodu zabrać? Co myślicie? :hyhy:

 

Wszystko zależy od gliniarza który Cię zatrzyma.Homologację ma sama zaślepka...Jak przyłapie Cię na jeździe z włączonymi takimi światłami dowód ma prawo zabrać-ale oczywiście nie musi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkim, jestem w trakcie montowania świateł do jazdy dziennej DRL w pasku b6 i nie wiem jak to ogarnąć... chodzi mi o to żeby działało to jak powinno, że jak włączę silnik żeby się DRL zapaliły, jak przekręcę na światłą pozycyjne to żeby one automatycznie zgasły ( nie mam żadnej kostki sterującej tylko bezpiecznik w białym kablu ) i nie wiem jak to ogarnąć...

p.s. kolega w Rover ma zamontowane te same Ledy co ja kupiłem wczoraj i on jak otwiera auto to mu się zapalają ale jak przełączy na światła pozycyjne czy mijania to one nie gasną tylko się ściemniają... i nie wiem czy też tak podpiąć czy inaczej.. proszę o pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkim, jestem w trakcie montowania świateł do jazdy dziennej DRL w pasku b6 i nie wiem jak to ogarnąć... chodzi mi o to żeby działało to jak powinno, że jak włączę silnik żeby się DRL zapaliły, jak przekręcę na światłą pozycyjne to żeby one automatycznie zgasły ( nie mam żadnej kostki sterującej tylko bezpiecznik w białym kablu ) i nie wiem jak to ogarnąć...

p.s. kolega w Rover ma zamontowane te same Ledy co ja kupiłem wczoraj i on jak otwiera auto to mu się zapalają ale jak przełączy na światła pozycyjne czy mijania to one nie gasną tylko się ściemniają... i nie wiem czy też tak podpiąć czy inaczej.. proszę o pomoc :)

Wszystko zależy od lampek jakie masz.Przeważnie moduł sterujący jest osobno,ale bywają wbudowane już w same lampki.Opcja nr 1-są trzy kabelki,dwa zasilające i jeden sterujący.Zasilające możesz spokojnie podpiąć pod akku-trzeci kabelek pod plus świateł pozycyjnych (wyłącza DRL po włączeniu postojówek).Opcja nr 2-tylko dwa kabelki zasilające,podłączasz prosto pod zasilanie i po sprawie.Włączają się po włączeniu silnika-gdy pojawia się ładowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem w aucie i doczytałem że te DRL co ja mam one są 24h dzień i noc, ale jak się przełącza na pozycyjne to mają przygasnąć o 50 % i owszem tak się dzieje ale zacznę od początku no więc, robiłem jak mówiliście pod zapalniczkę ale podpiąłem na krótko i owszem jak dam prąd włączą się ale jak dam na pozycyjne to przygasną ale jak włączę silnik to ni hu hu nie przygasają świecą pełną mocą jak świeciły.... Później wziąłem jak w instrukcji biały z bezpiecznikiem do baterii ( + ), żółty do ( + ) od postojowych a czarny ( - ) od masy daje mu prąd ledy się zapalają włączam pozycyjne przygasają o 50 % tak jak powinny ale jak włączę silnik to jak mówiłem wcześniej ni hu hu nie przygasają i świecą pełną mocą... za duże napięcie czy ki czort ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj byłem w aucie i doczytałem że te DRL co ja mam one są 24h dzień i noc, ale jak się przełącza na pozycyjne to mają przygasnąć o 50 % i owszem tak się dzieje ale zacznę od początku no więc, robiłem jak mówiliście pod zapalniczkę ale podpiąłem na krótko i owszem jak dam prąd włączą się ale jak dam na pozycyjne to przygasną ale jak włączę silnik to ni hu hu nie przygasają świecą pełną mocą jak świeciły.... Później wziąłem jak w instrukcji biały z bezpiecznikiem do baterii ( + ), żółty do ( + ) od postojowych a czarny ( - ) od masy daje mu prąd ledy się zapalają włączam pozycyjne przygasają o 50 % tak jak powinny ale jak włączę silnik to jak mówiłem wcześniej ni hu hu nie przygasają i świecą pełną mocą... za duże napięcie czy ki czort ??

 

Czy naprawdę nie masz tam żadnej instrukcji jak to podpiąć i pod jakie sygnały jaki kabelek? Co to są za światła? Jaka marka jaki model?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy naprawdę nie masz tam żadnej instrukcji jak to podpiąć i pod jakie sygnały jaki kabelek? Co to są za światła? Jaka marka jaki model?

http://www.halfords.com/webapp/wcs/stores/servlet/product_storeId_10001_catalogId_10151_productId_787859_langId_-1_categoryId_165688

mam instrukcje i jest podpięte według niej, czarny masa ( - ) żółty do postojowe ( + ) a biały z bezpiecznikiem do aku ( + ) i działają na zgaszonym silniku bo przygasają o 50 % a na zapalonym już nie... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rok temu wałkowałem temat świateł dziennych jak chciałem założyć do T4

Otóż tak:

na kloszu lampy ma być oznaczenie RL 0000# + E#

Mają byc rozmieszczone tak aby

- odległośc między nimi musi być min 60cm

- odległośc od ziemi min 25cm

- odległośc lampy od obrysu samochodu max 40cm

- pole powierzchni jednej lampy ma miec chyba 25cm(2) minumum :P (tutaj nie jestem pewien ale napewno coś koło tego)

 

Lampy dziennie mają się automatycznie zapalać po uruchomieniu silnika i mają gasnąć w chwili zapalenia świateł pozycyjnych

 

Tylne pozycyjne nie muszą się świecić przy jeździe na dziennych

Z przyczepą na dziennych latać nie można :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie chcę kupić światła do jazdy dziennej z automatem są to 3 przewody jeden do:

Masy - wiem gdzie podłaczyć

Świateł mijania lub postojowych - no i ja chcę do postojowych i nie wiem gdzie podłaczyć

Do zasilania - i tu jest największy problem bo nie wiem gdzie w moim passacie pod maską jest jakiś przewód na którym jest napięcie zaraz po przekręceniu stacyjki

Czy jest ktoś kto taką operacje przeprowadzał i może mi opisać albo wrzucić zdjęcie gdzie jest przewód od świateł postojowych i ten z od zasilania po przekręceniu stacyjki chciałbym podłączyć wszystko pod maską bardzo proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Świateł mijania lub postojowych - no i ja chcę do postojowych i nie wiem gdzie podłaczyć

pozycyjne jak masz to jest miejsce na żarówkę to plastikowe i po obu stronach są widoczne 2 blaszki jedna jest plus i minus a co do mijania to wyciągasz żarówkę i wkladasz do tej kostki do plusa i już.

którym jest napięcie zaraz po przekręceniu stacyjki

podepnij się pod zapalniczkę w środku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do zasilania - i tu jest największy problem bo nie wiem gdzie w moim passacie pod maską jest jakiś przewód na którym jest napięcie zaraz po przekręceniu stacyjki

 

Przełącznik świateł cofania na skrzyni.

 

no i ja chcę do postojowych i nie wiem gdzie podłaczyć

 

Przewód żarówki postojowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie chcę kupić światła do jazdy dziennej z automatem są to 3 przewody jeden do:

Masy - wiem gdzie podłaczyć

Świateł mijania lub postojowych - no i ja chcę do postojowych i nie wiem gdzie podłaczyć

Do zasilania - i tu jest największy problem bo nie wiem gdzie w moim passacie pod maską jest jakiś przewód na którym jest napięcie zaraz po przekręceniu stacyjki

Czy jest ktoś kto taką operacje przeprowadzał i może mi opisać albo wrzucić zdjęcie gdzie jest przewód od świateł postojowych i ten z od zasilania po przekręceniu stacyjki chciałbym podłączyć wszystko pod maską bardzo proszę o pomoc

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=100552 zobacz ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie najbardziej podoba mi się pomysł Tomka Przełącznik świateł cofania na skrzyni.

Bo nie chcę wchodzić z nim do kabiny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]66817[/ATTACH]

 

czy ktos z kolegów wie gdzie takie cos mozna kupic??

ma ktos z forum takie?

no i co sadzicie o tym modelu bo mi bardzo spodobały:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności