Skocz do zawartości
rainman777

Światła do jazdy dziennej

Rekomendowane odpowiedzi

Myślałem by w swoim pasku zamontować światła dzienne ledowe ale póki co dałem sobie z tym na wstrzymanie, głównie dałem sobie spokój ze względu na estetykę auta, czasami faktycznie ładnie to wygląda ale nie do końca wiem które wybrać by faktycznie prezentowały się ładnie, większość to zwykłe badziewie chińskie a jakoś do takich przekonania nie mam i nie chce takich u siebie montować.

 

Brakuje mi jednak tego by światła zapalały się automatycznie po odpaleniu auta i automatycznie gasły po zgaszeniu silnika najlepiej z opóźnieniem około 20-30 sekund by doświetlały drogę do domu (często spotyka się nowsze auta gdzie światła świecą a po zamknięciu auta czy zgaszeniu, nie wiem dokładnie jak to wygląda świecą jeszcze przez jakiś czas po czym automatycznie gasną). Fajna by była taka opcja tylko niestety nie wiem jak takie coś wykonać ? może są dostępne do tego jakieś gotowe układy, spotkał się ktoś z czymś takim, takim gotowym układem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Kupiłem moduł świateł dziennych jak drogowe ( 30 % mocy ) ale mam pytanie czy ktoś montował już taki moduł? Gdzie najlepiej się podpiąć?

 

Potrzebuj takie sygnały:

 

- biały - masa

- czerwony +12V po stacyjce

- niebieski - światła drogowe (dzienne)

- niebieski - światła drogowe (dzienne)

- żółty - światła pozycyjne

- czarny - wyłącznik lub do hamulca ręcznego

 

Masa wiadomo gdzie, czerwony ( +12 ) Myślałem żeby wpiąć pod TFL we włączniku świateł natomiast nie wiem gdzie resztę podpiąć, ktoś pomoże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nie bede zakladac nowego tematu wiec sie podepne przeslanie te same ;) A wiec co powiecie na temat halogenow w passacie b5 FL soczewkowe chce wysadzić tam żarówkę H3 LED bo nominalnie chyba siedzą tam właśnie H3 , i przerobić na światła do jazdy dziennej?? Może ktoś juz tak robił jak się prezentuje ? i jaka żarówka LED zastosować by była w miarę dobra i jasna ... Pozdrawiam..

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony zgodnie punktem 2.1.a regulaminu forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie. Posiadam światła do jazdy dziennej ze skody Fabia RS firmy Hella. Jak większości wiadomo homologacja na te światła jest wybita nie na kloszu tylko na odbłyśniku. a teraz konkret: dziś zatrzymał mnie niebieski i chciał mi zabrać dowód bo nie ma homologacji. Jak mu pokazałem, że jest homologacja wybita na odbłyśniku to stwierdził, ze jest to niezgodne z prawem i ma być na kloszu. Upierałem się przy swoim, co prawda się obroniłem i nie zabrał mi dowodu oraz nie wlepił mandatu ale kazał je zdemontować, a ponieważ mieszkam w wypierdkowie dolnym (małe mieścinka) to przypuszczam, ze zagiął na mnie parola i w końcu znów mnie namierzy.

Teraz pytanie: czy znak homologacji 00RL może być wybity na odbłyśniku, czy musi być wybity na kloszu?

Wg mojej interpretacji punkt 4.2 załączonego Regulaminu Nr 87 EU jest napisane, że ma być oznaczenie czytelne i nieusuwalne ale nic nie pisze w tym punkcie, że ma być na szkle,  a pkt 4.1 mówi o tym: że na szkle ma być nazwa handlowa lub znak towarowy wnioskodawcy .

Wyciąg z Regulaminu Nr 87 Europejskiej Komisji Gospodarczej:

4. OZNAKOWANIA

Przedstawione do homologacji światła jazdy dziennej:

4.1. posiadają na szybie nazwę handlową lub znak towarowy wnioskodawcy; oznakowanie to musi być czytelne i nieusuwalne;

4.2. posiadają czytelne i nieusuwalne oznakowanie określające (nie dotyczy niewymiennych źródeł światła):

a) kategorię lub kategorie zalecanych żarówek; lub

b) kod identyfikacyjny modułu źródła światła; --      w tym punkcie nic nie pisze o umieszczeniu znaku na szkle (szybie)

Proszę o informację w tej sprawie jeśli ktoś jest dość dobrze zorientowany. Jak się bronić, chyba Hella (producent) wiedział co robi umieszczając znak homologacji na odbłyśniku.

Edytowane przez grabson7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek rzecz w tym, że na szkle masz homologację B dla świateł przeciwmgielnych. I tego się może czepić. Mógłby się czepić gdyby szkło miało jakiś wzór zmieniający strumień światła. Jeśli spolerujesz homologację ze szkła to może ci naskoczyć. Oryginalne szkła z fabii rs nie mają żadnego oznaczenia na szkle, z tego co pamiętam. Swoją drogą jakiś wyjątkowo upierdliwy kmiot z tego policjanta.

A poza tym Tomek, to nie są jakieś tam lampy helli tylko oryginalne części produkowane dla Skody i mają oznaczenia fabryczne.

Jak jeszcze miałem b6 to na przeglądzie diagnosta zwrócił mi uwagę na to samo. Ale powiedział, że przeciwmgielne nie są obowiązkowym wyposażeniem samochodu i nie ma problemu żeby w ich miejscu były drl-e.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szkle wybite jest oznaczenie 02B 

Cytuj

Przeciwmgłowe typu B – 02 B (dotyczy żarówek zwykłych/halogenowych)

Przeciwmgłowe typu F3 – 04 F3 (dotyczy żarówek zwykłych / halogenowych, ksenonowych i przede wszystkim LED)

Więc coś tu się nie zgadza z tym LED, wygląda na to ze mimo innych uchwytów szkło jest nadal to samo co w b6.

Na naklejce z boku obudowy widnieje homologacja 02A, czyli pozycyjne. A homologacja na dzienne RL jest wytłoczona na odbłyśniku

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, mkpol napisał:

Oryginalne szkła z fabii rs nie mają żadnego oznaczenia na szkle, z tego co pamiętam.

 

6 godzin temu, mkpol napisał:

Swoją drogą jakiś wyjątkowo upierdliwy kmiot z tego policjanta.

Marku jak widzisz na załączonych zdjęciach na oryginalnych kloszach z fabii RS też są oznaczenia (niech Cię nie zmylą środki, bo są z halogenów mojej b6 założone a zdjęcia robione na szybko).

Policjant bardzo upierdliwy ale się nie poddawałem. Twierdził, że też ma B6 i też zagląda na forum, więc mam nadzieję, że to przeczyta.

UWAGA! Dla zainteresowanych, w załączniku jest homologacja na te lampy, którą dziś po południu otrzymałem od Pana z Firmy Hella Polska, po mojej pisemnej prośbie o ten dokument.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

E26 87R 00 9008 RL_02_EXT03.pdf

Edytowane przez grabson7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek pod tymi samymi numerami były też dostępne zwykłe przeciwmgłowe. 

Możliwe, że faktycznie szkła były takie same w jednych i drugich. 

Jeśli ten "pan mam władzę, więc mogę wszystko" jest z Olesna i jest zarejestrowanym userem to oprócz Ciebie są tylko 2 B6 @Piotr11 i @pampol88.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, mkpol napisał:

Tomek pod tymi samymi numerami były też dostępne zwykłe przeciwmgłowe. 

Możliwe, że faktycznie szkła były takie same w jednych i drugich. 

Jeśli ten "pan mam władzę, więc mogę wszystko" jest z Olesna i jest zarejestrowanym userem to oprócz Ciebie są tylko 2 B6 @Piotr11 i @pampol88.

Nie jest z Olesna (uruchomię kontakty) i ustalę skąd pochodzi. Sam jestem ciekawy, czy jest zarejestrowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności