Skocz do zawartości
Patryk

Montaż videorejestratora.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zamontowalem videorejestrator na szybie i chciałbym jakoś ukryć kable żeby nie było ich widać, czy macie jakieś swoje przejścia przez to? Macie jakieś zdjęcia lub instrukcję?

 

Jak mogę zdemontować słupek na boku samochodu ten pionowy co łączy się z podaufitka i idzie przez całą szybę z boku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O demontażu słupka tutaj:

Co do samego kabla zasilającego - można pociągnąć podsufitką przy pomocy jakiegoś sztywnego druta w kierunku słupka i wtedy już przy bezpiecznikach podłączyć gdzie wygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Navitel r600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2018 o 07:24, radekrp90 napisał:

O demontażu słupka tutaj:

Co do samego kabla zasilającego - można pociągnąć podsufitką przy pomocy jakiegoś sztywnego druta w kierunku słupka i wtedy już przy bezpiecznikach podłączyć gdzie wygodnie.

A masz jakieś zdjęcia jak to krok po kroku zdemontować? Gdzie podłączyć i jak w te bezpieczniki? Nie mam takiej końcówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zdemontować co?

O tapicerce słupka masz w podanym temacie. W skrzynce bezpieczników są wolne miejsca i z tego co pamiętam brakuje tam drugiego pinu dla bezpiecznika jak tylko sprawdzę e ETKA co to był za element to Ci podam. Zawsze można kupić skrzynkę z demontażu i ma się komplet konektorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Mam tylko kabel z videorejestratora do wpiecia go do zapalniczki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dokup dodatkowe gniazdo zapalniczki albo jeśli Ci nie szkoda, dolutuj dwa przewody do wtyku i te podłącz do 12V po stacyjce gdzieś wewnątrz pojazdu, pod deską. Wtedy można całość schować tak aby nie była widoczna z zewnątrz. Opcji jest kilka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny rozwiązaniem jest MIO MiVue Smartbox II ale trochę kosztuję .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak mogę podpiąć pod bezpieczniki? Jest gdzieś jakiś poradnik? Jak zmienić kabel z wejściem do zapalniczki pod te bezpieczniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk, po prostu rozbierz tą ładowarkę zapalniczkową i dolutuj przewody. Bolec w ładowarce to +, dwie blaszki po bokach to -. Jest temat na forum o podłączeniu kamerki pod lampkę w podsufitce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio też montowalem wideo rejestrator i tak jak chłopaki piszą rozebralem ładowarkę dolutowalem dwa przewody i wlutowalem się w przedowy do gniazda zapalniczki przy lewarku zmiany biegów. Zdemontowalem przy tym schowek plastik przy środkowym tunelu z prawej strony i osłonę prawego przedniego słupka, wszystko schowane i co najważniejsze działa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak podpiąć bezpośrednio do bezpiecznikow z prawej strony obudowy samochodu? Pod które i jak to zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem to u siebie po lewej stronie ( w skrzynce z bezpiecznikami). Masa do śruby gdzie w metal i ju ;) Potem przewód w słupku i na górę.

 

IMG_1752.thumb.JPG.f620a5bae95c89cc675f55aabf331017.JPG

 

Przechwytywanie.PNG.jpg

Edytowane przez emilus100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.01.2019 o 18:16, emilus100 napisał:

Ja zrobiłem to u siebie po lewej stronie ( w skrzynce z bezpiecznikami). Masa do śruby gdzie w metal i ju ;) Potem przewód w słupku i na górę.

 

 

 

Przechwytywanie.PNG.jpg

Hej, odkopie trochę temat, gdzie kupiłeś ten "kabelek "-"łącznik" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, comingsoon napisał:

Dziękuje za podpowiedz. Nie wiedzialem pod jaką nazwą tego szukać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, emilus100 napisał:

Dziękuje Panowie :) juz wszystko wiem . :D pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności