Jump to content
Sign in to follow this  
Patryk

Montaż videorejestratora.

Recommended Posts

Witam, zamontowalem videorejestrator na szybie i chciałbym jakoś ukryć kable żeby nie było ich widać, czy macie jakieś swoje przejścia przez to? Macie jakieś zdjęcia lub instrukcję?

Jak mogę zdemontować słupek na boku samochodu ten pionowy co łączy się z podaufitka i idzie przez całą szybę z boku. 

O demontażu słupka tutaj:

Co do samego kabla zasilającego - można pociągnąć podsufitką przy pomocy jakiegoś sztywnego druta w kierunku słupka i wtedy już przy bezpiecznikach podłączyć gdzie wygodnie.

Dnia 21.12.2018 o 07:24, radekrp90 napisał:

O demontażu słupka tutaj:

Co do samego kabla zasilającego - można pociągnąć podsufitką przy pomocy jakiegoś sztywnego druta w kierunku słupka i wtedy już przy bezpiecznikach podłączyć gdzie wygodnie.

A masz jakieś zdjęcia jak to krok po kroku zdemontować? Gdzie podłączyć i jak w te bezpieczniki? Nie mam takiej końcówki.

Jak zdemontować co?

O tapicerce słupka masz w podanym temacie. W skrzynce bezpieczników są wolne miejsca i z tego co pamiętam brakuje tam drugiego pinu dla bezpiecznika jak tylko sprawdzę e ETKA co to był za element to Ci podam. Zawsze można kupić skrzynkę z demontażu i ma się komplet konektorów.

Mam tylko kabel z videorejestratora do wpiecia go do zapalniczki. 

To dokup dodatkowe gniazdo zapalniczki albo jeśli Ci nie szkoda, dolutuj dwa przewody do wtyku i te podłącz do 12V po stacyjce gdzieś wewnątrz pojazdu, pod deską. Wtedy można całość schować tak aby nie była widoczna z zewnątrz. Opcji jest kilka ;)

Fajny rozwiązaniem jest MIO MiVue Smartbox II ale trochę kosztuję .

A jak mogę podpiąć pod bezpieczniki? Jest gdzieś jakiś poradnik? Jak zmienić kabel z wejściem do zapalniczki pod te bezpieczniki?

Patryk, po prostu rozbierz tą ładowarkę zapalniczkową i dolutuj przewody. Bolec w ładowarce to +, dwie blaszki po bokach to -. Jest temat na forum o podłączeniu kamerki pod lampkę w podsufitce.

Ja ostatnio też montowalem wideo rejestrator i tak jak chłopaki piszą rozebralem ładowarkę dolutowalem dwa przewody i wlutowalem się w przedowy do gniazda zapalniczki przy lewarku zmiany biegów. Zdemontowalem przy tym schowek plastik przy środkowym tunelu z prawej strony i osłonę prawego przedniego słupka, wszystko schowane i co najważniejsze działa. 

A jak podpiąć bezpośrednio do bezpiecznikow z prawej strony obudowy samochodu? Pod które i jak to zrobić?

Ja zrobiłem to u siebie po lewej stronie ( w skrzynce z bezpiecznikami). Masa do śruby gdzie w metal i ju ;) Potem przewód w słupku i na górę.

IMG_1752.thumb.JPG.f620a5bae95c89cc675f55aabf331017.JPG

Przechwytywanie.PNG.jpg

Edited by emilus100