Skocz do zawartości
Damian94

Bład Airbag , nie działająca kierownica multifunkcyjna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na forum ;) mam pewien problem z passatem b7 2012r 2.0 TDI 140 KM DSG . Przedwczoraj podczas zapalania samochodu wystąpił bład Airbag po przeczytaniu błedu okazało się ze dotyczy : zapalnik strona kierowcy (n95) wartość przekroczona. Drugiego dnia coś zachrobotało w kierownicy i od tego czasu przestała funkcjonować kierownica brak oświetlenia kiery i sterowania. Macie jakiś pomysł ? Podejrzewam taśmę co myślicie o tym ? 

Edytowane przez Damian94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze podejrzewasz. To taśma. W B7 jest zintegrowana z modułem elektroniki kierownicy. 

Przy zakupie nowej zwróć uwagę na wyposażenie takie jak tempomat, KESSY i wspomniany MFSW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci nTomek za odpowiedź podglądnę jaki jest numer części zoorganizuję ją i będę działał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam możliwość kupna takiej taśmy z powypadkowego auta . Czy ta tasma moze byc byc uszkodzona przez wypadek ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mechanicznie nie ma uszkodzeń to powinna być sprawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam podobny problem. Wyskoczył mi błąd airbag i nie działa nic na kierownicy multifunkcyjnej. 

U zaprzyjaźnionego mechanika powiedzieli że albo kupić nową taśme kierownicy w serwisie VW albo szukac uzywki. Ale jak mniemam, używka musi byc z tego samego modelu co mój, bo inaczej nie będzie pasowac, tak?

No i teraz pytanie :

1. Czy możecie polecić jakiś komisy/szroty gdzie można taką taśmę kupić (najlepiej przez www albo okolice warszawy)?

2. Jaki jest numer części dla takiej taśmy? 

Nie wiem też jak szukać takiej taśmy dla mojego modelu. Po VIN? Mój VIN to WVWZZZ3CZAE157408 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam w Nowym Roku\

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa w ASO to koszt ponad 1000PLN. Najlepiej zaglądnij do tej starej albo przez VCDS'a albo fizycznie na naklejkę. Możesz też kupić pewniaka, czyli wszystko-mający moduł 5K0953569T lub 5k0953569AS. Po wymianie modułu z taśmą i tak czeka się podłączanie VCDS'a i robienie adaptacji czujnika kąta skrętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie udało mi się dostać taką taśmę multifunkcykną ale końcówka ab .mam dsg czyli kiera z lopatkami czy ten numer mi podejdzie co myslicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam taśma od manuala podeszła fo mojego dsg . Sprawa załatwiona ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Damian94 napisał:

Witam taśma od manuala podeszła fo mojego dsg . Sprawa załatwiona ;)

Na AB działają ci łopatki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak kupilem ab i działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności