Skocz do zawartości
ЙРОН ФИСТ

Zakup rozrządu jak na pierwszy montaż

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałem zapytać czy ktoś z Was ma informacje na temat dostępności rozrządu do Passata b6 140km pd BKP. Są jakieś pewne źródła? A jeśli poza serwisem nie da się zakupić, to jakie firmy polecacie? Mam aktualnie rozrząd z INY i mam przejechane 57kkm a rozrząd wymieniany dwa lata temu i daje o sobie znać w postaci dźwięku. Dyrczy itp. Czy to normalne po tych km? Jakie rozrządu polecacie? Najchętniej chciałbym VW oem ale gdzie kupić pewny oryginał? Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam ☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz wziąć cały zestaw z ASO. Cena nie zabija, a szanujący się mechanik powinien ci dać na niego gwarancję jaką przewiduje i daje VW. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam takiej wiedzy, który zestaw - zamiennik dorównuje ori. Ja zawsze robiłem na zestawie z VW. 

Biorąc z ASO masz pewność że to ori, a w sklepach (szczególnie internetowych) częściej można trafić na jakąś "pisankę". Przy tych interwałach wymiany jakie są teraz to na prawdę zbędne ryzyko i pozorna oszczędność. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukaj na www...

...regulamin forum

Edytowane przez nTomek
link do sklepu wycięty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wam za odpowiedzi, ale mam jeszcze jedno pytanko: Czy na oryginalnym komplecie rozrządu interwał wynosi również 60tysięcy kilometrów? Czy można przejechać więcej niż na zamiennikach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W B5 (AWX) było 90kkm, a w nowych jest 180kkm (np. CFFB) więc zgaduję, że u ciebie będzie coś pomiędzy - pocztaj temat: Zmiana rozrządu w B6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cfgc 210 tkm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy? Czy tylko pierwszy? W CFFG też niby pierwszy po 210 a kolejne po 180 czyli w praktyce jeden rozrząd na jednego właściciela ?

A tak na marginesie to słyszałem plotkę, że nie każdy CFFG/CFGC dojeżdża te 210 więc wolałem zrobić przy 180.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, nTomek napisał:

że nie każdy CFFG/CFGC dojeżdża te 210 więc wolałem zrobić przy 180.

nie dojeżdża bo padają uszczelnienia pompy wody. W cffb padło przy 160 tkm. 

w cfgc mam 165 tkm i jeszcze działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności