Skocz do zawartości
rypek

1.8 TSI a 2.0 BiTdi

Rekomendowane odpowiedzi

1.8 TSI dziś w trasie A2 wwa-poz pod dość mocny wiatr w dziób, 140 srednio na blacie, 10.5 spalania, normalnie ok 9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam za sobą 40 tysięcy kilometrów w Passacie B8 1.8 TSI. Mogę powiedzieć tak, dynamiczny, elastyczny, ale po ponad roku już zaczyna mocy brakować :D. Człowiek zawsze chce więcej. 
Generalnie wygodne autko, ale w spalanie rzędu 7l - 8l przy 150 km/h nie uwierzę :D. 

Przy wynikach jakie osiągam ze spalaniem teraz pewnie do wersji 280 KM bym się uśmiechał :D. Generalnie z 10l trzeba go rozliczać jeśli jeździsz dynamicznie. Jest bardzo wrażliwy na jakość paliwa i różnica w spalaniu przez to potrafi być naprawdę spora, na tej samej trasie i w podobnych warunkach. 

Z innych rzeczy, to do zawieszenia mogę się przyczepić, lubi skrzypnąć czasami i jest bardzo miękkie, jeśli nie masz DCC. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2018 o 19:54, perzu126 napisał:

Benzyna jest niemal tak samo skomplikowana jak diesel. Ludzie mają wpojone, że diesel się nie nadaje na krótkie trasy. A wysilona turbobenzyna się nadaje?  Mam teraz Mercedesa ML420 CDI. W mieszanym cyklu wychodzi 12/100 ropy. Benzyna jakakolwiek w tym modelu wypija conajmniej 15/100, i też miewa kosztowne usterki. Diesel zawsze wychodzi korzystniej przy dużych przebiegach. I diesla obecnie każdy naprawi. Miałem Nissana QQ 1,2turbo 115KM w trasie najmniej to 8litrow /100. W koło komina 9-10 litrów. Także nie wierzę, że Passat 1,8 Tsi spali 7 czy nawet 8litrów nawet w trasie. Benzyniaki prawie 200konne muszą spalić koło 10litrów w trybie mieszanym. Chyba, że ktoś z górki jeździ... 

A ja dla odmiany mam passata ,  więc dodam opinie z życia wziętą, a nie z niewierzenia.

Miasto 9-10 l.

Autostrada 120 -  7l,  140 - 8-8,5 l,  160 - 10,3l.

Trasa 40 km po płaskim , bez wiatru (półwysep helski po sezonie) 5,7 (pięć i siedem dziesiatych).

Oleju nie bierze.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, blackstarpro napisał:

A ja dla odmiany mam passata ,  więc dodam opinie z życia wziętą, a nie z niewierzenia.

Miasto 9-10 l.

Autostrada 120 -  7l,  140 - 8-8,5 l,  160 - 10,3l.

Trasa 40 km po płaskim , bez wiatru (półwysep helski po sezonie) 5,7 (pięć i siedem dziesiatych).

Oleju nie bierze.

 

U mnie podobnie to wychodzi.

Przy 160 km/h wręcz identycznie. 

Najniższe spalanie jakie miałem, to 6,2l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zapewne nie będzie problemu jakieś zdjęcia z 50 km za średnia 160 i spalaniem 10 litrów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Papcio_Szymek napisał:
Godzinę temu, blackstarpro napisał:

A ja dla odmiany mam passata ,  więc dodam opinie z życia wziętą, a nie z niewierzenia.

Miasto 9-10 l.

Autostrada 120 -  7l,  140 - 8-8,5 l,  160 - 10,3l.

Trasa 40 km po płaskim , bez wiatru (półwysep helski po sezonie) 5,7 (pięć i siedem dziesiatych).

Oleju nie bierze.

 

U mnie podobnie to wychodzi.

Przy 160 km/h wręcz identycznie. 

Najniższe spalanie jakie miałem, to 6,2l

Tak to wygląda i u mnie. Najniższe spalanie jakie udało mi się osiągnąć na trasie 60km przy prędkości 90 km/h to 5.9.

W mieście ostatni zbiornik wyszedł ponad 10 litrów na setkę - pierwszy raz od kiedy mam to auto.

Testowałem 2.0 BiTDi przez kilka dni w Alltracku - stosunek osiągów do spalania rewelacja. Niemniej jednak spodziewałem się lepszej kultury pracy. Silnik pracuje metalicznie, oczywiście czuć wyraźne wibracje czego w TSI nie uświadczymy. Jeżeli ktoś robi duże przebiegi poza miastem myślę ze jest to super wybór. Dla wszystkich innych nie ma sensu ładować się w klekota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie z 28000 km średnia wyszła 8,3. Dojazdy do pracy 40 km w jedna stronę do 120 km/h.  Trochę po autostradach 140-150 km/h. Trochę kręcenia po mieście. Przyspieszam raczej dynamicznie i wykorzystuję moc, nie jeżdżę jakoś bardzo szybko. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widzieliście to spalanie: tsi 180 vs tdi 150ps?

https://m.autocentrum.pl/filmy/poradniki/benzyna-czy-diesel-poradnik-kupujacego-7/

Mam teraz zonka, bo chciałem wlasnie tdi. Zdziwienie moje wieksze tym bardziej ze program sponsorowany przez samego VW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co w tym filmie dziwnego?No chyba że to 5,7 litra w tsi bo to bajka i tyle.W tdi 5.5 spokojnie a w benzynie około 8-9.Morał jeździsz dużo bierzesz diesla a jak mało i po mieście to benzynkę?

Edytowane przez 1285
Piszę o 2.0 tdi 150 km bo 240 to inna bajka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dwa Passaty B8 1,8 TSI i wynik 5,7 l da się osiągnąć bez większego problemu, ale na co dzień tak się po prostu nie jeździ. Trzeba by było jechać spokojnie w miarę równo i nie przekraczać 90-100 km/h. Jeżdżąc rano przed godz. 6 do pracy (kiedy ruch jest bardzo mały) drogą ppdmiejską, osiągnąłem takie wyniki nie raz, ale w normalnych warunkach na drodze, było to z reguły między 7-9 l/100 km. Można jeździć bardzo oszczędnie i nie są to wyniki z “czapy", ale umówmy się, na codzień doprowadziło by to do depresji...

Specyfika silników TSI ma właśnie taką dużą rozpiętość spalania. Bardzo dużo zależy od stylu jazdy. Ja raczej należę do nerwusów na drodze, więc wyniki poniżej 6,5 l na wyświetlaczu pokazywały mi się "okazjonalnie". Teraz mam 1,5 TSI 150 KM (ACT) w Arteonie (ponad 100 kg cięższy od Passata) i średnie spalanie pokazuje na poziomie 6 - 8 l/100 km, ale częściej między 7 a 8 l.

Jednakże uważam, że silnik 1,8 jest najbardziej rozsądny łączący ekonomię z elastycznością. Bardzo szkoda, że już go nie ma w ofercie... 

Edytowane przez [email protected]
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 hours ago, 1285 said:

Ale co w tym filmie dziwnego?No chyba że to 5,7 litra w tsi bo to bajka i tyle. ?

Bez problemu taki wynik. Jakaś trasa gdzie realnie jedzie się między 80 a 100km na godzinę, tylko warunek że płynnie. No i raczej na oponach letnich bo u mnie zimówki ewidentnie podbijają zużycie. Generalnie zgadzam się z tym co opisał @[email protected] ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, 1285 napisał:

Ale co w tym filmie dziwnego?No chyba że to 5,7 litra w tsi bo to bajka i tyle.W tdi 5.5 spokojnie a w benzynie około 8-9.Morał jeździsz dużo bierzesz diesla a jak mało i po mieście to benzynkę?

Tsi spalil 9.9 a tdi 9.6l na tym samym odcinku..to jest wlasnie dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie trzeba podawać spalanie średnie z cyklu mieszanego a nie tylko z autostrad czy tras jak większość się chwali bo wystarczy parę skrzyżowań i czerwonych świateł i robi się parę litrów więcej.Co do Zachara to zapewne miał udowodnić że diesel to już przeżytek??A tak na serio to już nieraz pisałem że u mnie przynajmniej dopiero po 25 km spalanie pięknie spada więc morał prosty na długie trasy jeszcze klekot się opłaca i napewno przy 140 też ze 2 litry mniej spali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jeżdżąc tylko w trybie miejskim ( Kraków) światła , jakieś korki ulubioną wartością spalania jest 10.6  lub 11.2. Przy w miarę spokojnej jeździe bez jakiś szybkich startów czy slalomu.

Trasa _ wracając z nart z boxem przywiozłem 7,5 - prędkość max 145. Al już autostarda 160 mm/h to już okolice 9 L.

Zdążyli się też raz zejść poniżej 5? 

 

20190222_150943.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam sobie i czytam te posty o spalaniu i jestem lekko zaniepokojony. Do tej pory eco driverów i innych oszczędzaczy paliwa i klocków na szczęście  nie za często spotykałem na drogach/światłach. Teraz widzę, że trend się nasila. Gdy wszyscy uznają że 1.8 tsi ma palić 6 to ciągniki na wiejskich drogach będą najszybsze. Nie raz widzę gdy moja mama emerytka łyka swoim scenicem arteony, Passaty a nawet audice i bmw. ? Mówię wam litr w tą dwa i tamtą nie ma znaczenia. Liczy się przyjemność z dynamicznej jazdy. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności