Skocz do zawartości
Gość ZbigNieff

Odwieczny problem ruszajacego sie fotela w B5 - ROZWIAZANY!

Rekomendowane odpowiedzi

ja z checia tez bym sie dowiedzial jak rozebrac ten fotel moze ktos da rade podpowiedziec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość woldo14

mam pytanie jak zobaczyc te zdjecia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie jak zobaczyc te zdjecia ?

Po przenosinach FORUM, zdjęcia wcięło i raczej juz nic nie zobaczysz :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zerknijcie na zdjęcia, ta część to ślizg (zdjęcie 1 i 2 to nr 1J0-881-203, natomiast zdjęcie 3 i 4 to nr 1J0-881-204) cena kompletu na jeden fotel czyli 2 szt. to około 6 zł w serwisie, narazie same zdjęcia ślizgów ale w najbliższym czasie postaram sie uwiecznić ich wymianę a wtedy będzie cała galeria.

PICT0205_m.jpg

PICT0207_m.jpg

PICT0209m.jpg

PICT0210m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepne sie do tematu

U mnie w fotelu kierowcy stuka i puka nic nie skrzypi nie piszczy lecz stuka jak poruszam fotelem to jest delikatny luz Czasami w trakcie jazdy na zakrecie jest to slyszalne i zaczyna mnie to denerwowac

Moze ktos mial taki problem i wie jak go zlikwidowac !!

:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podepne sie do tematu

U mnie w fotelu kierowcy stuka i puka nic nie skrzypi nie piszczy lecz stuka jak poruszam fotelem to jest delikatny luz Czasami w trakcie jazdy na zakrecie jest to slyszalne i zaczyna mnie to denerwowac

Moze ktos mial taki problem i wie jak go zlikwidowac !!

:vw:

 

 

to wlasnie jest ten problem u mnie to samo stuka musze do soboty to mieć bo bede prał tapicerke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, zerknijcie na zdjęcia, ta część to ślizg (zdjęcie 1 i 2 to nr 1J0-881-203, natomiast zdjęcie 3 i 4 to nr 1J0-881-204) cena kompletu na jeden fotel czyli 2 szt. to około 6 zł w serwisie, narazie same zdjęcia ślizgów ale w najbliższym czasie postaram sie uwiecznić ich wymianę a wtedy będzie cała galeria.

 

Witam,

Czy ktoś mógłby potwierdzić jakiego typu ślizgi będą pasowały do passata B5FL 2003?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slizgi są w aso VW piaseczno (jutro mam je odebrać) mam nadzieje ze te numery i te fotki slizgów sa prawidłowe bo ja potrzebuje do paska 98 rok. Zobaczymy co z tego wyjdzie,bo jak to nie to to cos koles mówił o jakis rolkach jeszcze....

Edytowane przez pawelstaszow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajne te forum :), wszystko znalezc mozna. Dla każdego cos miłego:577:

Mi tez sie przyda pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pare fotek wymontowanego fotela kierowcy passat b5 98 rok:

 

Problemu jeszcze nie rozwiązałem ale zaczynam od ślizgów ,bo sa tanie ,komplet na fotel 7zł,a rolki kosztują 100 zł na fotel,więc zaczynam od najtanszych rozwiązań,dodam ze fotel kierowcy ma mały skok,a fotel pasażera bardziej jest obruszany i przy hamowaniu jest to odczuwalne,dam znac czy cos sie polepszyły jak wymienimy te slizgi,ale to minie z miesiąc bo czasu narazie brak:

 

http://img198.imageshack.us/img198/9402/61553038.jpg - fotel

 

 

http://img146.imageshack.us/img146/4213/66781912.jpg - rolka od strony drzwi

 

http://img198.imageshack.us/img198/7366/83332077.jpg -rolka od drzwi

 

http://img146.imageshack.us/img146/3104/54836192.jpg - naklejka z pod fotela

 

http://img9.imageshack.us/img9/6625/32687483.jpg - rolka od strony ręcznego

 

http://img403.imageshack.us/img403/3770/82999467.jpg - rolki

 

http://img9.imageshack.us/img9/4040/88713267.jpg - prowadnica i slizg

 

http://img403.imageshack.us/img403/5447/20740397.jpg - ślizgi z numerami z ASO Piaseczno.

 

 

Zobaczymy w przyszłosci czy sama wymiana białych slizgów cos pomorze.pozdro,mam nadzieje ze komus to sie przyda.

Edytowane przez pawelstaszow
.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam po przerwie.

wczoraj wygrzebałem spod fotela kierowcy taką duża sprężynę ;) ogólnie to przypadkowo bo szukałem czegoś innego.

Ktoś wie co to ma być??

dodatkowo chyba zaraz zamówię te ślizgi bo tez mi na zakrętach skrzypi...

masakra.

Proszę o pomoc jak wyciągnąć fotel. nie wiem czy było na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego z przodu na środku na prowadnicy masz dwie sruby i z tył masz chyba dwie albo jedną ale juz nie pamiętam gdzie i potem fotel sie wysuwa z prowadnicy,a spręzyna mi tez wypadła ale nie wadomo gdzie ją włożyć,nikt na fotce nie pokazał dokładnie gdzie to ma byc.pozdro

Edytowane przez pawelstaszow
.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, u mnie wymiana slizgów nie pomogła, wychodzi na to ze luz jest na rolkach bo jak sie fotel rusza to na rolkach chodzi troszkę ,a rolka sztuka na (fotel wchodza dwie) kosztuje 40 zł ,a nie wiadomo czy to i to pomorze,więc daje se spokój chyba.Przy rozbieraniu fotela rozebralismy cały mechanizm podnoszenia i opuszczania fotela ponieważ spręzyna wypadła (kiedyś) i nie dało sie podnieśc fotela i okazało się ze urwał się ten zaczep spręzyny w srodku fotela,trzeba było wybic resztki starego mocowania i zrobic swoje ze sruby,tylko tam bardzo mało miejsca jest. Jak narazie chodzi spręzynka super,z tego co widziałem to jesli sprezynka komus wypadnie to juz w orginalne mocowanie jej nie załozy bo w fotelu łamie sie zaczep (aluminiowy czy jakis,ale bardzo słaby i kruchy) i trzeba samemu kombinowac,roboty dużo.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja również zauważyłem pod fotelem dużą sprężynę i ułamany zaczep. Do czego ona właściwie służy? Dodam,że wszystko działa( przesuwanie tył-przód, podnoszenie i regulacja oparcia). Zastanawiam się czy rozbierać fotel w celu naprawy. Czy w czasie jazdy nie będzie jakieś niespodzianki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli ci wszystko chodzi to nie ruszaj narazie, te sprezyną słuzą do podnoszenia jak i opuszczania siedzenia,jak sam widzisz bez nich tez to chodzi, ale czesto z czasem fotel jak juz sam opadnie to sie nie da juz go podnies i do tego ta sprezyna bedzie potrzebna.pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Puki co nie będę ruszał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te ślizgi odpowiadają tylko za ruszanie się fotela przód tył,czy na boki też?Chcę je zamówić jutro bo mam dosyć strzelającego i hałasującego fotela pasażera.Mój fotel po odsunięciu do tyłu na max rusza się n przód-tył prawo-lewo...A podczas zakrętów kiwa się i hałasuje...Denerwuje mnie to odkąd mam auto.Luz nie jest prawie wyczuwalny jedynie słyszalny...Poradzę sobie z wymianą?Fotel wyjmę bez problemu,tylko czy wyjmę te ślizgi potem bez komplikacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie-nikt nie pomoże,bo nie wiem czy zamawiać i się w to bawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności