Skocz do zawartości
Gość ZbigNieff

Odwieczny problem ruszajacego sie fotela w B5 - ROZWIAZANY!

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ZbigNieff

Witojcie!

 

Polazlem do VW i z "uporem maniaka" :D powiedzialem gosciowi ze dopuki mi nie pomoze

to nie wyjde... mowie do niego ze chce slizgi do fotela do B5 - powiedzial mi ze takiego

czegos w ogole nie ma.... :kwasny: ja mowie pokaz ten komputer i poszukamy razem bo

skoro sa do B4 i Golfa 3 dostepne wszedzie - lacznie z allegro to i musza byc dostepne tez

do B5... no i pokazal mi rozrysowany fotel i szyny - nagle naszym oczom :hyhy: ukazaly

sie male plastikowe beleczki wielkosci okolo 3cm :D (az mi sie oczy zaswiecily) widnieja

one pod nazwa prowadnik fotela mowie do goscia to wlasnie chce!! No to zamowili

mi to... dzis bylem po odbior i co - przyszly tylko prawe ale lewe tez dojda... lewe sa inne

i prawe sa inne ale sa i co najwazniejsze ich koszt to tylko 3zł ;-) az nie moglem uwierzyc

a zadzwoncie do Ignaszak do Poznania - tam chca za taki prowadnik cale 206zł :zdziwko:

zalamal mnie koles przez telefon!!

 

Nizej zdjecia ;-) nr czesci 1J0 881 204 - jak bede mial lewe to napisze jaki nr maja :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nizej zdjecia ;-) nr czesci 1J0 881 204 - jak bede mial lewe to napisze jaki nr maja :D

Lewy prowadnik fotela ma nr 1J0 881 249 :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mar/cin

A w ktorym miejscu to idzie ?Dzisiaj troche sie "dlubalem " pod siedzeniem kieriwcy (brak podgrzewania siedzenia ) i nie widzialem nic takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ZbigNieff
A w ktorym miejscu to idzie ?Dzisiaj troche sie "dlubalem " pod siedzeniem kieriwcy (brak podgrzewania siedzenia ) i nie widzialem nic takiego.

 

Spojrz dokladnie - jak jest ta srodkowa szyna ktora prowadzi fotel do przodu i do tylu

to na jej obu stronach zobaczysz cos malego bialego plastikowego - to jest wlasnie to ;-)

zobaczysz to jak odsuniesz fotel na maxa do tylu... Yo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jkeca
Lewy prowadnik fotela ma nr 1J0 881 249 :ok:

 

Moim zdaniem to 1J0 881 203

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ZbigNieff

Zwal jak zwal... bede mial drugi to dam znac - potwierdze nr czesci... ale grunt to to ze jest

dostepna w VW i to za niewielkie pieniadze... a mi bez tego az cos sie w muzgu robilo jak

fotel pasazera latal w odleglosci 2cm w prawo i w lewo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

A jak sie objawia to "gibanie" fotela??

 

Moj delikatnie jezdzi do przodu i do tylu, jakies 5 mm. i do tego delikatnie podnosi sie do gory, tez jakies 5 mm. Jak sie jedzie i hamuje zaczyna stukac podczas przesuniecia sie o te 5mm. do przodu. Czy te biale "koleczki" sa przyczynkiem takiego zachowania??

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ZbigNieff
Witam

A jak sie objawia to "gibanie" fotela??

 

Moj delikatnie jezdzi do przodu i do tylu, jakies 5 mm. i do tego delikatnie podnosi sie do gory, tez jakies 5 mm. Jak sie jedzie i hamuje zaczyna stukac podczas przesuniecia sie o te 5mm. do przodu. Czy te biale "koleczki" sa przyczynkiem takiego zachowania??

 

Pozdro

 

Mozesz to bezproblemowo sprawdzic - mianowicie odsun fotel na maxa do tylu polz sie

pod nim i zacznij nim ruszac - jesli na srodkowej szynie nic sie nie rusza to powodem

"gibania" Twojego fotela nie sa slizgi czy jak to nazwales koleczki tylko niestety bolec

ktory odpowiada za blokade fotela - ten co go blokuje jak przesuwasz w przod czy tyl...

u mnie poza problemem "koleczkow" jest tez ten problem ktory opisales... tego niestety

nie da sie CHYBA juz zniwelowac... Mowie chyba bo moze o czyms nie wiem ;-) Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Postanowilem rozprawic sie z tym moim GIBAJACYM SIE FOTELEM.

Udalem sie do servisu VW i rozpoczelem maltretowanie pana z dzialu czesci. Znalazlem 2 slizgi odpowiedzialne za GIBANIE SIE FOTELA. (zdjecie DSC00143)

 

Zamowilem TE slizgi ktore nazywaja sie fachowo "PROWADNIKI FOTELA"

 

Na drugi dzien odebralem i zaplacilem za 2 szt 5,6zl.

 

Rozbebralem swoj fotel (zdjecie DSC00146,DSC00147,DSC00148) i wyciagnelem stare PROWADNIKI FOTELA.

Przy czym aby wyciagnac prowadniki z aluminiowej odkowki, trzeba najpierw PRZECIAC pilka stalowy trzpien. Niestety nie da sie go wyciagnac, gdyz jest to czesc nierozbieralna....zlozona na wcisk. Po przecieciu wstawilem w to miejsce srobe z nakredka z wkladka plastikowa.

 

Wyciagnelem w/w prowadniki i doznalem SZOKU :przestraszony:

 

Czesci orginalne z sieci sprzedazy VW nie odpowiadaly temu co bylo u mnie w PASSACIE !!! :przestraszony::przestraszony: (zdjecie DSC00150)....gorne te co byly dolne te co kupilem

 

CO MAM TERAZ ZROBIC?? k u r n a !!! :zalamany:

 

 

 

aaa i bym zapomnial....fotel giba sie przod tyl ....tego sie nie da zlikwidowac w rozsadnych cenach. Bolec ktory blokuje przesuwanie sie fotela przod tyl jest STOZKIEM a otwory w szynie fotela sa tez stozkowe. Delikatna zmiana srednic powoduje gibanie sie jego. Szyna fotela jest niewymienialna...jest dostepna z CALYM FOTELEM a cena :rotfl: ....nie pytajcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie fotel mi sie nie rusza az tak czasem przy hamowaniu sie poruszy ale to niewiele. moj problem polega na tym ze fotek pasazera strasznie skrzypi jak ktos na nim siedzi i jesli siedzi osoba ktora wazy 50 kilo to jedynie na wiekszych wybojach skrzypi a jak siedzi ciezsza to przy kazdym bujnieciu auta fotel daje o sobie znac:( wiecie co moze byc tego przyczyna?( a jak nikt nie siedzi to moge po dziurach jezdzic i nic nie slychac)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim pasku też czasami zaskrzypi :zalamany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czesci orginalne z sieci sprzedazy VW nie odpowiadaly temu co bylo u mnie w PASSACIE !!! (zdjecie DSC00150)....gorne te co byly dolne te co kupilem

 

CO MAM TERAZ ZROBIC?? k u r n a !!!

 

W czasie produkcji dokonano zmiany konstrukcyjnej, nowsze elementy tworzywowe mają literę "A"na końcu. Może ktoś kto dobierał ci te prowadniki nie przyłożył się za bardzo do analizy ETKI ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

 

drazac dalej temat pofatygowalem sie do servisu VW w Gdansku, aby dalej meczyc temat.

 

Wymeczylem to: VW produkuje czesci plastikowe ze standartowym kodem cyfrowym i do nowszych, zmodernizowanych czesci dodaje literke A

 

Tylko ze w servisie powiedzieli mi ze czesci modernizowane byly w roznych okresach i jest PROBLEM !! wiec poradzili aby najlepiej zamawiac czesci z normalnym kodem i z kodem "A", najwyzej nie kupisz nie ta co trzeba.

 

 

Przedstawiam zdjec z tymi SLIZGAMI ktore sa akurt do mojego modelu.

 

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ZbigNieff

A jak z cena? Jest taka sama czy inna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena ta sama... 5,6 zl za 2 sztuki

 

 

:hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wymeczylem to: VW produkuje czesci plastikowe ze standartowym kodem cyfrowym i do nowszych, zmodernizowanych czesci dodaje literke A

 

zuse, nie żebym był upierdliwy, (nie wcale, skądże ;) ) ale czy nie czytasz co inni piszą ?

 

Właśnie to napisałem w poście poprzedzającym Twój, tyle, że dzień wcześniej !

 

Sprzedali Ci wersję sprzed modyfikacji, a pytali chociaż o nr VIN ???

 

Sprzedawcy cęsto nie potrafią należycie korzystać z ETKI, jest wyraźny podział wg numeru nadwozia, okres produkcji nie jest żadnym kryterium.

 

Takie zachowanie to tak jak: przynieś Pan starą część to dobierzemy jakąś nową po wyglądzie.

Inna sprawa, że na tych pierdółkach nie ma numerów, więc jak im się woreczki pomylą przy oznaczaniu to faktycznie już d..a.

A jeszcze inna, że ETKA też doskonała nie jest, tyle że w tym przypadku akurat jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi "romans"

 

Zgadza sie ....wiedze o literce A uzyskalem dzieki TOBIE i :padam::padam::padam: chyle czola za to !!

 

 

Pojechalem z ta wiedza do servisu i wymeczylem tez to od nich. Moze niefortunnie sformulowalem zdanie !! Przepraszam !!

 

 

Ale FAKT jest jak nie pocisniesz tych betonow w servisie to ci guzik powiedza.

 

 

 

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zuse,

a czy możesz napisać, czy ten suwak z częścią gumową to ten bliższy środka auta, czy drzwi ? (mając na myśli fotel kierowcy ). Ja jednego po prostu nie mam w aucie (tego od strony dźwigni hamulca ręcznego) i kupiłem ten z wkładką gumową bo tak wynika z rysunku w ETCE. Jeszcze się do tego nie zabrałem a wiesz - ETKA doskonała nie jest ;)

 

Gdybys pamiętał który był gdzie to ja bym wiedział czy mam właściwy, czy zamawiać ten drugi :niepewny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Z tego co pamietam to slizg z gumka byl z lewej strony (siedzisz na fotelu lewa to lewa prawa to porawa).

 

Jednak wydaje mi sie ze to bez roznicy ktory klocek jest z ktorej strony. Odkowka aluminiowa w ktorej trzymaja sie slizki jest symetryczna a prowadnica w ktorej one sie slizgaja jest tez symetryczna. Nie wiem ja nie zamienialem ich ale na moje oko bez roznicy.

 

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

prosze jeszcze napisac w jaki sposob wymienic te "suwaki " "prowadnice" czy jak tam to sie nazywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności