Skocz do zawartości
Archi014

Dobre audio passat b8

Rekomendowane odpowiedzi

Podłączam się pod temat, wzmacniacz Match PP 62DSP jest 6 kanałowy prawda ? cena takiego ponad 2 koła, a coś tańszego dało by się zamontować ? co byście polecili? posiadam głośniki zakupione jak w/w przez @Archi014

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam Discover Pro + Dynaudio, co jakiś czas jest kompletna cisza z głośników. Raz pomogło mi gmyranie wtyczką do suba, ale czasami samo się naprawia po pewnym czasie.

Miał z was ktoś coś takiego? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! 

Planuje wymienic glosniki OEM. 

Po dlugim czasie zastanawiania sie miedzy glosnikami: 

1. JBL Stage2 604C

2. Hertz DSK 165.3

3. Excursion SX-6C 

Decyzja padla ze zakupie Excursion SX-6C. Poki co pod samo radio, ale jakbym sie zdecydowal z czasem na wzmacniacz to chyba jest to dobra baza, ktora tez da rade pod samym radiem. Jezeli jestem w bledzie, to prosze wyprowadzcie mnie z niego. Jeszcze nie zamowilem wiec moge zmienić. 

Wiadoma rzecz, ze wygluszenie tez wchodzi w czesc projektu. Troche juz poczytalem i przygotowalem sie do tego modu, takze nie bedzie problemu z wygluszeniem i wymiany głośników srednio-nisko tonowych. Nigdzie nie moge znalezc wskazowek co do tweeterow.

Czy moglby mi ktos powiedziec jaki jest rozmiar tych głośników i czy sa one zamocowane na jakies zatrzaski/sruby czy klejone? Dużo zabawy jest z wymiana? Widze ze @Archi014 dodatkowo oklejales je matą przed pianka kauczukową, nie wystarczy sama pianka? 

Z gory dzieki za odpowiedzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego i jak postępy ? jestem ciekaw jak poszło z wygłuszeniem drzwi , bo sam  mam się za to zabrać :)

Edytowane przez mkpol
nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio odpisujemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Troche pozno odpowiadam, ale mam nadzieję że odpowiedź się przyda.

Poki co wygłuszyłem tylko przód. 

Tak więc jak najbardziej polecam wygluszenie, trochę zabawy jest, 2 spinki ulamane, więc od razu polecę zaopatrzyć się w kilka sztuk. Koszt niewielki, około 3.50 zł za sztukę w ASO. 

Tapicerkę drzwi ściągnąłem i zabrałem do domu, zeby wykleić pianka kauczukową (zawsze ciepłej niż w garażu :) ). Wygluszenie pianka to czysta przyjemność. Mniej przyjemnie jest z drzwiami, ze wzgledu ze mozna trochę się pociąć przez warstwę aluminiowa (ale uwierz że efekt jest wart każdego naciecia :) ). Dodatkowo polecę zaopatrzyc się w wałek plastikowy do dociskania maty i pianki. 

Z racji tego że podzieliłem wygluszenie na dwa dni(1 dnia prawe, drugiego lewe) to mogę poradzić, żeby zabrać mate do domu jakbys mial to robic na raty tak jak ja, a nie zostawic w bagazniku. Pod wpływem zimna nie było już tak łatwo ją uformować i docisnąć.

Efekt tak jak pisałem bardzo dobry, w aucie jest ciszej i cieplej (wiadomo można włączyć klime i będzie ten sam efekt, ale chodzi o odczucia po wygluszeniu). Jechałem ostatnio z tyłu w aucie i na 100% zrobię tylne drzwi i zastanowię się nad nadkolami i bagażnikiem. 

Jakbys mial pytania, to śmiało pisz. Postaram się odpisać szybciej :). 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info , a tak jeszcze z ciekawości zapytam jakich mat użyłeś ? Ja czekam na cieplejsze dni i się zabieram za wygłuszenie 

Kupiłem :

- 10 mat stp

- 4 maty pianki stp 6mm 

Najbardziej mnie właśnie wnerwia tył :( 

Myślałem ze Dynaudio zaoferuje cos więcej , ale się myliłem i bez wygłuszenia się nie obejdzie:)

Edytowane przez Mike-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamowilem dokladnie takie:

https://allegro.pl/oferta/ab-2-mata-wygluszajaca-butylowa-bitumiczna-400x50-5920600696

+

18 sztuk https://allegro.pl/oferta/mata-6mm-wygluszajaca-pianka-gumowa-samoprzylepna-5852443586

Wystarczyło na przod, ale reszta co mi została raczej na cały tyl nie wystarczy, maksymalnie jedne drzwi tylne. 

Ja miałem zwykle audio, więc przy okazji zmieniłem glosniki na audiosystem.

Powodzenia z oklejaniem!

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz może fotki jak oklejałeś??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Tomek. napisał:

A masz może fotki jak oklejałeś??

Co do samych materiałów - maty dobrze wygłuszają drzwi - na standarowych głośnikach gra to zupełnie inaczej - jest znacznie więcej basu.

Pianka na tapicerce powoduje, że plastiki nie skrzypią. Ale nie zauważyłem, żeby było ciszej. Ta pianka nie daje praktycznie nic jeśli chodzi o wyciszenie tych drzwi więc tego materiał k6s jest totalnie do bani - nie wiem jak firmy mogą to stosować do wyciszania - szkoda pieniędzy - lepiej dołożyć żeby był skutek. 

Wyciszyłem jeszcze maskę maty + piank LT10 + standardowe wyciszenie - i tutaj efekt taki sam - w środku nie ma żadnej różnicy także nie polecam.

IMG_20200511_085507.jpg

IMG_20200511_085521.jpg

IMG_20200511_101912.jpg

IMG_20200511_104538.jpg

IMG_20200527_173644.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

matheo84 - bardzo dobra robota , ja bym jeszcze nakleił na ten plastik co zasłania otwór technologiczny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam pomysłu na audio. Nie mam dynaudio. No i tak średnio to gra, delikatnie mówiąc, b6 z bose lepiej grał, drzwi trzeszczą jak w ursusie od basu, ile do wagi kg doda wygłuszenie? Nie pogardziłbym orientacyjnym kosztem setupu który będziecie polecać.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygłuszenie przednich drzwi trzeba tak liczyć około 300-400zł. Jak chcesz jeszcze wygłuszyć tapicerki to można 100 doliczyć, przyda się między innymi pianka. Jak po wygłuszeniu nadal będziesz miał niedosyt. No to wtedy nowe głośniki na przód + wzmacniacz do tego i jak starczy budżetu to sub.

Edytowane przez mkpol
nie cytuj w całości posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co w passacie warto wygłuszyć, jak robić to robić porządnie. A ile kosztowałoby dobre audio dla człowieka który audiofilem raczej nie jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto wygłuszyć podszybie, drzwi, podłogę, bagażnik, dach i nadkola ;) Ja idę tą drogą, nie jest lekko, bo VW ma ...jowe patenty na demontaż podsufitki, ale jakoś sobie poradzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza się, musisz kupić specjalne narzędzie ? Marzy mi się czarny środek.

 

Zrzut ekranu 09-12-2021 20.26.16.jpg

Zrzut ekranu 09-12-2021 20.26.43.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Deo napisał:

Warto wygłuszyć podszybie, drzwi, podłogę, bagażnik, dach i nadkola ;) Ja idę tą drogą, nie jest lekko, bo VW ma ...jowe patenty na demontaż podsufitki, ale jakoś sobie poradzę.

Możesz podpowiedzieć jak się zabrać za podszybie i jak je wygłuszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podszybie to akurat najłatwiejszy punkt.
Otwierasz maskę, ściągasz zaślepki na śrubach ramion wycieraczek. Odkręcasz je. Jeśli zejdą same, to fajnie (może się przydać WD40). Jeśli nie to musisz zamówić ściągacz do ramion. Taki za 20zł z allegro wystarczy. Na pewno niczym nie walisz bo albo coś pokrzywisz albo rozbijesz szybę.
Jak już się ich pozbędziesz to ściągasz 3 klipsy mocujące plastiki podszybia. Następnie wyciągasz plastiki z uszczelki szyby. Wcześniej można obejrzeć i poznaczyć sobie ołówkiem pozycję elementów (mają dosyć dużą tolerancję montażu). Kolejno to demontaż plastiku nawiewu powetrza (jest na zatrzaskach) oraz odkręcenie mechanizmu wycieraczek - 3 śruby torx.
I to wszystko. Odtłuszczasz blachę i aplikujesz matę alubutylową.
Ja najpierw dałem pasek od góry a później na te większe połacie. Jedna mata 50x70 wystarczyła ale jakbym miał 10% więcej materiału to zrobiłbym to lepiej. 
Mata w tym miejsce sprawdza się bardzo dobrze, wcześniej eksperymentowałem z innymi materiałami i nie dało to odczuwalnego rezultatu.
Składasz wszystko w odwrotnej kolejności. Montaż osłony wlotu powietrza jest trochę problematyczny. Ciężko trafić zatrzaskami w odpowiednie miejsce. Warto to zrobić dokładnie, aby później nie wracać do tematu.
Całość schodzi ok 2h.

Wygłuszenie działa, w samochodzie robi się ciszej od hałasu silnika oraz takich drobnych wibracji. 

IMG_20210828_161438.jpg

IMG_20210828_180947.jpg

IMG_20210828_183858.jpg

Co ja jeszcze u siebie zrobiłem to wsadziłem wygłuszenie za licznik w deskę rozdzielczą (w kabinie oczywiście).
Nie udało mi się go zdemontować, siedzi okropnie mocno na zatrzaskach i bałem się że podczas szarpania strzeli w nim płyta/ekran. Natomiast dostałem się za niego poprzez ten mały schowek po lewej stronie, pod kierownicą. Trzeba go otworzyć i zdemontować (tam są dwie zapadki od góry które należy wcisnąć). 
Następnie wsadzamy rękę  przebijając się w kierunku przestrzeni za licznikiem. Żeby tam umieścić materiał wygłuszający należy go zrolować i przepchnąć następnie rozłożyć na miejscu na czuja. Materiału musi być sporo żeby wypełnić  całą komorę. Materiał to albo filc albo pianka dźwiękochłonna (coś co się da ścisnąć).
Efekt - zdecydowanie odczuwalny i przyjemmy!

 

Edytowane przez SeBa_
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super. Właśnie o taki opis mi chodziło. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.12.2021 o 20:30, raduss napisał:

zgadza się, musisz kupić specjalne narzędzie ? Marzy mi się czarny środek.

 

Zrzut ekranu 09-12-2021 20.26.16.jpg

 

Gdzie kupiłeś to narzędzie?

EDIT:

Narzędzie dostępne jest na portalu aukcyjnym pod nazwą "Uchwyt do uchwytu dachowego do VAG VW Skoda OEM T10518 T10518A" - koszt około 10 USD

Edytowane przez Deo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

nie chce zakładać nowego tematu wiec pytam tutaj ;)

posiadam passata b8 sedan, chciałbym poprawić nagłośnienie. Wiem ze wygłuszenie to 3/4 sukcesu, natomiast w Okolicach Gdańska znalazłem 3 firmy które zajmują się wygłaszaniem i sprzętem audio ale niestety ceny trochę zabijają.

podpowiedzcie gdzie warto oddać auto na wygłuszenie i ulepszenie sprzętu audio w aucie. 
budzet mam dość okrojony bo chciałbym się zamknąć w maks 5 tys.

ewentualnie może któryś z forumowych kolegów podjałby się pomocy w zakresie zmiany nagłośnienia?

zastanawialem się nad helixem jednak mam wrażenie ze w niedużo większych pieniądzach da się zrobić ciekawszy system.

Plan mój obejmował wygłuszenie minimum drzwi przednich i komory bagażnika do tego procesor dźwięku i subwoofer do bagażnika.

Czy wg w tej kasie jest to do zrobienia?

bede wdzieczny za każda odpowiedz.

Edytowane przez p3m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności