Skocz do zawartości
Archi014

Dobre audio passat b8

Rekomendowane odpowiedzi

Jak jesteś z 3M to uderzaj do AudioManuFaktura. Michał dobrze Ci doradzi, co w tym budżecie możesz mieć, bo siedzi w tym od lat.

Tak na szybko licząc (sprzęt używany):

Wzmacniacz 5 kanałowy to około 1000PLN

Procesor Helix DSP.2 - około 1200

Przetworniki np. Scan-speak R3004 + TEC LS 165 około 1200PLN

Sub (JL10w3v3) - około 700PLN

Mata + pianka - około 600PLN

Zostaje Ci jakieś 300PLN na sygnałówki + zasilanie + rozdzielacz + narzędzia do demontażu tapicerki ;)

Jeśli masz czas, miejsce, narzędzia i chęć nauczenia się czegoś nowego to działaj sam, jeśli czegoś z powyższych Ci brakuje, to oddaj to komuś z doświadczeniem. Będziesz się wqrwiać, że wywaliłeś masę kasy w błoto, straciłeś czas a gra to gorzej niż seria albo co gorsza wcale nie gra ;) .

Żeby nie było mój Passat wyjechał z garażu po 6 miesiącach, tylko po to żeby zrobić rundkę honorową wokół komina i abym mógł się dostać do drzwi kierowcy :DZnając życie i mój brak czasu, to CA u mnie zagra jak się pandemia skończy ;)

Edytowane przez Deo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbije, bo wczoraj odebrałem narzędzie, które bardzo ułatwiło mi grzebanie w samochodzie - wszystkie te wujowe zabezpieczenia w podsufitce schodzą migiem :D

W związku z powyższym zabieram się z wygłuszenie dachu i potrzebuję waszej porady jak to zrobić raz a dobrze.

Zdemontowałem podsufitkę i okazuje się pod spodem znajduje się tam "dykta"/pilśnia/mdf przyklejona jakimś klejem - zastanawiam się, czy zrywać tą dyktę, czy kleić matę na nią.

83fa8d45b4d88ca4gen.jpg

42b3b9210958f325gen.jpg

Jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firmy wygłuszające zrywają. Na blachę dają matę butylową plus, np to skyline oraz gąbka na wysokie tony np: to
To dobre rozwiązanie ale dosyć ciężkie. Może zamiast skyline warto zastosować filc akustyczny (3kg vs 0.9kg na metr kw). (widziałem takie wykonania).

Na forum Superba jeden z kolegów zrobił wygłuszenie na materiałach StP ( 3 maty STP Aero Gold, 1,2 m2 pianki Bitmat Ko7s i 1,2 m2 pianki STP Biplast Premium).

Ja bym nie zrywał fabrycznego materiału bo w sumie jest to skuteczne i lekkie rozwiązanie. Dołożyłbym matę alubutylową w miejscu gdzie blacha jest odsłonięta. Do tego filc akustyczny i/lub pianka.

Daj znać co wymyśliłeś ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SeBa_Na chwilę obecną temat wygłuszenia dachu odłożyłem do wiosny, bo nie mam gąbki/filcu a w piątek jadę do Eldara na kalibrację dołożonych systemów i muszę poskładać Pastucha do tego czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszedłem trochę inna droga 

kupilem używkę w dobrej cenie helix subwoofer - zgodnie z tym co mi zasugerowałeś dałem to do podłączenia elektrykowi żeby nie odkrywać Ameryki ponownie - kabelki to nie jest moja mocna strona.

nastepny punkt to wygłuszenie i tu planuje jaki minimum drzwi przod a wersja optymalna to przod tył + bagażnik.

nastepny krok to wymiana głośników przod na audio system najprawdopodobniej te

https://allegro.pl/oferta/vw-passat-b8-zest-20cm-audio-system-x200em-evo-mdf-8067621714

mysle ze po tych zabiegach efekt będzie bardzo zadowalający i jednak uda mi się zmieścić w granicach 3500 zł ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@p3m dlaczego akurat ten zestaw od Audio Systemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy podzieli się ktoś informacją gdzie znajdę dogodne przejście dla kabla zasilania wzmacniacza od aku do kabiny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@p3m nie chcesz wypróbować dedykowanych głośników u od Focala?
Mają nazwę Focal ISVW180 i bają b. dobre opinie. 
Zakłada się to P&P, a to ma znaczenie.
Btw gdy będziesz zamieniał głośniki to zwróć uwagę na polaryzację, ponieważ w Passacie jest zmieniona. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.09.2022 o 22:54, SeBa_ napisał:

@p3m nie chcesz wypróbować dedykowanych głośników u od Focala?
Mają nazwę Focal ISVW180 i bają b. dobre opinie. 
Zakłada się to P&P, a to ma znaczenie.
Btw gdy będziesz zamieniał głośniki to zwróć uwagę na polaryzację, ponieważ w Passacie jest zmieniona. 

Seba, ja sprzedałem zestaw helixa. Odzyskałem trochę kasy, niestety nie do końca spełniał moje oczekiwania.

jesli chodzi o głośniki to może w przyszłym roku coś podłubią - nie ukrywam ze i tak potencjału muzycznego nie mam kiedy wykorzystać. Większość czasu jeżdżę z żona i dziećmi w związku z tym zastanawiam się czy wg jest sens to robić….

tydzien temu odebrałem prawko na motor wiec chyba ten kierunek będzie dominującym xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mi też padł przód i też będę wymieniał na inne. No i z tyłu też już słychać jak chrobnoczą więć też sie zrobi. Tylko czy może ktoś pomóc i napisać jakie są wymiary głośników z tyłu? Skoro z przodu sa 16,5cm to wydawałoby się że tył ma 13cm. Chyba że jestem w błędzie, a przód ma 20 cm. Ktoś coś podpowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,
może jeszcze komuś się przyda.
Przednie głośniki mają 200mm/180mm (tył głośnika/front głośnika)
Tylne 167mm/146mm

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko, chciałbym dołożyć głośnik w deskę rozdzielczą tak jak jest w dynaudio i czy jest w jednostce sterującej jest miejsce by go wpiąć czy trzeba go podpiąć pod wzmacniacz? Pozdrawiam

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.12.2022 o 21:33, SeBa_ napisał:

Hej,
może jeszcze komuś się przyda.
Przednie głośniki mają 200mm/180mm (tył głośnika/front głośnika)
Tylne 167mm/146mm

Hej, wszędzie czytam że przednie głośniki to 165 mm, dlatego też jestem zaskoczony iż sugerujesz 200 mm, chyba ze mimo wszystko można włożyć większe?

Jestem przed wygłuszeniem i wymianą głośników z przodu, ponieważ padł mi przedni głośnik. Rozglądam się za czymś niekoniecznie z górnej półki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey.

W poście podałem faktyczny rozmiar głośników fabrycznych. To fakt, wiele osób robi upgrade na głośnikach 165 (sam tak zrobiłem). Na Allegro są zestawy montażowe pod 20cm. Na YT są omówione takie realizacje. 

Jest jeszcze dedykowany zestaw Focala (montujesz jak fabryczny głośnik).

Tak, że masz wybór. 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie grał mi przedni głośnik od strony pasażera, więc stwierdziłem że trzeba coś ogarnąć, trafiłem na Amazon Focal ISVW180 w dobrej cenie. Kupiłem maty i pianki wygłuszające. W dwa dni ogarnięte przednie drzwi i efekt jest bardzo dobry, dla normalnego Kowalskiego myślę że wystarczający jedyne co mnie zastanawia to fakt że od 60 może 70% głośności nie robi się głośniej wygląda na to że radio potrzebuje wzmacniacz aby ogarnąć te Focale w pełnym zakresie. Ja się już nie bawie mi wystarczy, jedynie przy czasie zrobię jeszcze tylne drzwi bo zostało mi mat tylko piankę muszę dokupić, a różnice w audio z przodu czuć bo nic nie trzepie jak jest bass, a w tylnych drzwiach skrzypi na maksa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, czy ktoś montował głośniki "Audio System X200EM EVO2" ? Wiem, że Focal robi zestaw dedykowany. Będę kompleksowo wygłuszał drzwi, maty i pianka. Myślę natomiast na zmianą z przodu i sub w miejscu koła zapasowego. Na yt oczywiście same pochwały. Oczywiście wiem, że nie zagra to jak BOSE w mojej poprzedniej Q7 czy nie będzie grało jak Morel, Focal, Helix czy inny zestaw ze wzmakiem ale chce poprawić trochę brzmienie passata. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W passacie B7 do tych głośników 20 cm z przodu trzeba trochę wyrzeźbić dystans. Mowa o stronie kierowcy. Tam w boczku drzwi jest przełącznik do klapy automatycznej on trochę przeszkadza. Do zrobienia bez problemu. Nie wiem czy to jest w Pasacie B8. Ogólnie głośniki pod samo radio bardzo dobre. Sub w bagażniku dobrze oddaje bass do kabiny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli sam będziesz wygłuszał i wyklejał pianką to skup się przy piance dokładnie na boczkach i miejscach gdzie są głośniki wysokotonowe bo ja niby robiłem dokładnie ale i tak drży przy basie, fakt że ucichło przy jeździe po kostce ale jednak bas wyzwala duży rezonans i mi chraboli z tych kratek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.03.2024 o 10:40, Skubiszek85 napisał:

Oczywiście wiem, że nie zagra to jak BOSE w mojej poprzedniej Q7

Bose? Weź ty idź z tym, to żaden wyznacznik, gra tylko trochę lepiej niż seria. W B8 głośniki 200mm to gruba rzeźba. O ile do B6 i B7 były dostępne dystanse 200mm tak w B8 bez rzeźby tylko 165mm. W sumie nawet lepiej, bo jest większy wybór, a przy zestawach dwó-drożnych 165mm woofer lepiej sobie radzi ze średnimi tonami. Będziesz montować wzmacniacz? Bo przy zestawach w okolicy 1000zł to już warto zadbać o zasilanie, żeby później się nie okazało że kasa wywalona a gra gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Q7 nie grał "tylko" - nie jest wyznacznikiem może dla systemów zbudowanych profi na Focalu Morelu ale gra dużo lepiej niż fabryczne zwykle dsp. 

Okazało, przy okazji wygłuszenia drzwi, że wogóle nie gra mi lewy głośnik dolny. Nie chce bawić się w rozbudowanie tego o system za "5 koła" dlatego myślę też o zestawie Focala na przód skoro i tak jeden głośnik nie gra- i teraz który ? IS165 czy 180 ? ktoś tego słuchał ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności