Skocz do zawartości
Archi014

Dobre audio passat b8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam podstawowe nagłośnienie 8 glosnikow bylem w profesjonalnym zakładzie car audio zaproponowano mi wsadzenie wzmacniacza match pp-62 dsp do tego głośniki helix e62c.2 oraz helix e6x2 oraz wygluszenie drzwi pojazdu cena za ten zestaw 5000zl I zagwarantowano mi ze dynau dio przy tym zestawie się chowa pytanie czy cena nie jest za wysoka oraz czy taki zestaw faktycznie może być lepszy niż dynau dio.Patrzac po cenach internetowych wszystko ok wzmacniacz 2199zl głośniki 899 oraz e6x2 499zl para wygluszenia drzwi 550zl x 2 .

Edytowane przez Archi014

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w poprzednim aucie montowałem u siebie głośniki Dego sp650, wzmacniacz Sony xm450g, subwoofer Excursion 10s4 a + oczywiście wygluszenie drzwi. Grało to o niebo lepiej od dynaudio (vw cc) więc zakładam, że w b8 również dobre audio montowane przez jakiś zakład CA zagra lepiej od dynaudio (które w b8 gra... Słabiej niz w b7/cc). Podstawa to wygluszenie drzwi - koniecznie maty + pianka, wymiana kabli, dobre kable zasilające do wzmacniacza. Ja drzwi wygluszalem sobie sam, koszt mat i pianki ok 400zł + 6godzin pracy ale jaka satysfakcja :) i co najważniejsze robisz to dla siebie to robisz to w 100% dokładnie a filozofii wielkiej nie ma.

Niedługo i do b8 zawita u mnie taki zestaw z tym, że wzmacniacz wymienię na alpine pdx 4.150 z uwagi na jego niewielkie gabaryty. 

Na Twoim miejscu poszperałbym na forum car audio w kwestii opinii na temat tych sprzętów ale sam bym kupił jakieś używki (szczególnie wzmacniacz kupisz za pół ceny nowego), głosniki Dego udało mi się również kupić za pół ceny od pasjonata CA, który kupił kilka zestawów różnych głośników na próbę(miały miesiąc). Tak więc warto czekać i polować na okazję w dziedzinie CA a może się okazać, że osiągniesz to samo za pół ceny. Chyba, że na hajsie Ci jakoś mocno nie zależy, to wtedy kupuj nowki sztuki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki kolego za odpowiedz 5000 zl dużo za audio ale jezeli ma to byc dobrze zrobione zaplace ale czy tam bedzie wystarczajaco duzo basu w zestawie nie ma subwoofera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz doczytałem... Jak chcesz dobre audio to w ogóle odpuść robienie głośników z tyłu. Tylko przód + jakiś sub. Nie musi być wielka skrzynia, wystarczy 15L z jakimś głośnikiem 10cali i już będzie grało przyzwoicie pod dobrym wzmacniaczem. Robienie tyłu to kasa w błoto. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Podczepię się pod temat..

Mam serie, która gra jak gra (dla mnie ok ;)). Myślę nad dołożeniem subwoofera dynaudio lub coś innego typu galen...

Moje pytanie....zakupić suba dynaudio czy robić indywidual? Nie wiem czy warto..;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra nieziemsko opłacało się nie żałuję Do tego wygluszylem bagaznik prosta operacja koszty to 4500 zł wzmacniacz głośniki wygluszenie drzwi plus strojenie A bagaznik 300zl maty i swoja robocizna 

IMG_0024.jpg

IMG_0032.jpg

IMG_0039.jpg

IMG_0040.jpg

IMG_0036.jpg

IMG_0043.jpg

IMG_0023.jpg

IMG_0030.jpg

IMG_0041.jpg

IMG_0038.jpg

IMG_0031.jpg

IMG_0042.jpg

IMG_0034.jpg

IMG_0035.jpg

IMG_0037.jpg

IMG_0033.jpg

20190220_145152.jpg

20190220_154825.jpg

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Jaki zestaw montowałeś? Jakie głośniki i wzmacniacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Archi014 niezła robota. To musi grać świetnie. Gratki! W dodatku wróżka pomagała :super:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz 6 kanałowy Match dsp62pp plug and play 0 ciągnięcia kabli po aucie schowany za schowkiem pasażera głośniki to morel maximus 602 przód oraz helix f62c.A smaczku w aucie nadały naklejki Dynaudio :) byly plany na montaż subwoofera dodatkowo ale naprawdę jak na tą chwilę jest dużo basu i piękny dźwięk może z czasem jak ucho się przyzwyczai pomyślę .Na dole jeszcze  fotka jak wygląda  goły bagaznik pozdrawiam.

received_2158675351062815.jpeg

received_432958680841808.jpeg

20190220_132054.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Schowany za schowkiem" - gdzie tam jest jakieś magiczne miejsce? Ledwo upchnąłem pioneer-a d1004 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten wzmak jest malutki, ma wymiary 44 x 185 x 139 mm. Sam się przymierzam do modów audio, ale... jeszcze nie odebrałem auta ;) 

 

Archie, skąd jesteś? Chętnie bym posłuchał audio po modach. Przy okazji - w przednich drzwiach jest miejsce na 16 cm? Pytam bo chyba w Dynaudio woofery mają 20 cm a boczki wyglądają na identyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wie ktoś jakie dystanse pasują do B8? Nigdzie nie mogę znaleźć dedykowanych, a sprzedawcy albo nic nie odpisują albo piszą, że będą pasować te od B7, a te mają wypusty na tweetery, na które nie ma miejsca w B8.

Ktoś coś wie w temacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej @kubczyns
faktycznie na allegro nie widzę ale wiem, że poniższa firma ma odpowiednie:

Hornhagen Car Audio
Klecińska 188/2
54-412 WROCŁAW
woj. dolnośląskie
email: [email protected]
tel.: 602109704

Ja od nich brałem. Niestety kosztu nie znam bo brałem w komplecie z głośnikami.

Zadzwoń, zapytaj jeśli jeszcze nie znalazłeś.?

IMG_20190419_192154.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Seba! Skontaktowałem się z nimi, gość rozgadany na maxa :) nawinął makaron i zakupiłem też głośniki 200mm - zapewniał, że będą pasować zamiast 165 w oryginale. Rozpoczynam urlop i działam z tematem - wygłuszenie + montaż głośników przód - co z tego wyszło za jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i poszło - wygłuszenie drzwi + nowe głośniki 20cm zamontowane. Dystans, który był w zestawie pasował po drobnej przeróbce + nawiercenie nowych otworów montażowych w blasze auta - w załączniku dystans po przeszlifowaniu. Po obróbce zaimpregnowałem odkrytą powierzchnię i zamontowałem na nowe otwory śrubami z klejem do gwintów. Do tego wygłuszenie matami butylowymi 2mm na blachę i 6mm pianka na boczki - z tym trochę roboty jest, pytanie jak kto dokładnie chce wykleić, szczególnie w środku bo dostęp nie jest zbyt dobry. Przy tej robocie pierwsze drzwi schodzą zdecydowanie dłużej niż kolejne - brakuje dokładnego sposobu na wyklejanie mat, czy choćby wywalenie oryginalnego tweetera, żeby nic tam nie zniszczyć. W kolejnym etapie, bo teraz już nie zdążyłem, zostało wygłuszenie tyłu, bez zmiany głośników.

Jeżeli chodzi o wrażenia to poprawa jest znaczna, można na prawdę fajnie posłuchać, głębsze, czystsze, bardziej basowe brzmienie, bez tej kłującej w uszy góry, która mocno przeszkadza w standardowym zestawie przy wyższych poziomach głośności. Jak dla mnie warto było posiedzieć te parę ładnych godzin na tematem i zakupić głośniki. Dla mnie na tą chwilę wystarczy - nie chcę ładować suba + wzmacniacza bo to już zabieramy funkcjonalność - w tym przypadku zapas albo wozimy skrzynkę w bagażniku. Może kiedyś, szczególnie jak pojawią się dedykowane skrzynki w boczne wnęki.

MDF.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey,

Pytanko....

Czy głośnik z deski rozdzielczej (środkowy) da się podłączyć do DM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 - nie chcęładować suba + wzmacniacza bo to już zabieramyfunkcjonalność - w tym przypadku zapas albo wozimyskrzynkę w bagażniku.

 

hmn... wygłuszenie i głośniki pewnie robią robotę tylko ...:

bylem wczoraj w warsztacie car audio i po 2 godzinnej rozmowie jestem trochę bogatszy w wiedzę i mam ogólny zaryz co chce zmienia u siebie i zasadniczo fachowiec który zrobił setki aut firmę prowadzi od 14 lat - powiedział wymiana głośniczków noe jest tak potrzebna ( owsze można ale trzeba dobrać konkretnie głośniki no koszt to dodatkowe 1,5 tys ) 

 

nawzjejsze jest wzmacniacz +wygłuszenie i zestrojenie zrobienie tzw sceny i subwoofer ( wiec taki scenariusz zakaladam) tylko przygotuję wszystko pod subwoofer , jak będzie mało to dołożę po czasie !!! 

 

Pytanie brzmi czy mocno odczułeś wygłuszenie bagażnika i czy nadkola tylne tez wygluszales ...? Podobno to tez podstawa ...????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zapytać czy w b8 jest jedna wersja nagłośnienia dynaudio czy kilka? Oraz czy jeśli dopiero szukam auta czy upierać się na wersje z fabrycznym dynaudio i je ewentualnie poprawiać przez wygłuszenie itp czy nie skupiać się na tym i brać dowolny egzemplarz i samemu budować tam audio za 4-5k?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.12.2018 o 23:38, ziomek1988 napisał:

Robienie tyłu to kasa w błoto. 

Fabryczne radio tnie pasmo w tylnych drzwiach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.11.2019 o 12:49, power napisał:

jeśli dopiero szukam auta czy upierać się na wersje z fabrycznym dynaudio i je ewentualnie poprawiać przez wygłuszenie itp czy nie skupiać się na tym i brać dowolny egzemplarz i samemu budować tam audio za 4-5k?

Najpierw wygłuszenie (80% sukcesu), potem audio. Odwrotnie nie ma żadnego sensu. 

Auto z Dynaudio bez dodatkowego wygłuszenia gra dobrze, jak jest cicho ustawione ;-) Jak podgłośnisz, to wtedy zaczynasz rozumieć, że trzeba wygłuszyć - bo słyszysz brzęczące kable w drzwiach, w pustych przestrzeniach. Koszmar. Wygłuszenie drzwi to podstawa, aczkolwiek jak się zrobi całość, efekt jest o wiele lepszy. Niestety impreza nie jest tania. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności