Skocz do zawartości
noogman

Wyminana sprężyn w B8

Rekomendowane odpowiedzi

Mam standardowe sprężyny i myslę o usztywnieniu  i obnizeniu troche mojego B8.

Czy ma ktos doswiadzczenie jak sie jezdzi na tym i czy to podejdzie do moich 17 calowych kół. W dalszej perspetywie czasu jest plan wyminany kół na 19stki. Na razie chce zacząć od sprężyn.

https://allegro.pl/vw-passat-b8-variant-eibach-pro-kit-sprezyny-sport-i7688040493.html

Prosze o wasze opinie.

Dziękuję

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie sprężyny są montowane w pakiecie sportowym obniżające o 15mm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. A czemu pytasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez powodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze mozes spokojnie brac mialem docznienia nie raz ze sprezynami eibach nie w passacie ale wi innych autach i sa calkiem spoko jesli wezmiesz Pro-kit to auto nie bedzie duzo twardsze  jak seryjne a wlasciwosci jezdne duzo lepsze. Kolega ma w bmw 5 zalozone eibach pro-kit i amortyzatory bilstein b12 i musze przyznac ze autem jezdzi sie dalej komfortowo wiadomo troche twardsze jest ale za to jest jak przyklejone do drogi dla kogos kto lubi agresywna jazde szczegolnie na zakretach jest to idealny zestaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw załóż te dziewiętnastki i pojeździj trochę. Będziesz widział ile samochód stracił z komfortu i czy jesteś w stanie iść na dalsze poświęcenie...

Ja nie dawno zmieniłem swoje letnie osiemnastki na zimowe siedemnastki. Wreszcie koniec łamania kręgosłupa. Komfort akustyczny również poprawił się.

 

Edit: przypomniało mi się, widziałem jakiś czas temu srebrnego Passata B8 w Katowicach na obniżonym zawieszeniu. Supper to wyglądało, na pewno było zauważalne.

Edytowane przez SeBa_
poprawiona pisownia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprężyny obniżające Eibach Pro-Kit Volkswagen Passat Variant (3G5) 08.14 

 

20180619_151458-01.jpeg

20180603_174950.jpg

Edytowane przez suffeks
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Nie wiem czy jeszcze sie zastanawiasz nad obniżeniem autka. Na plus napewno wygląd a komfort trochę niższy. 

Na jazde po miescie mam ustawienia comfort a w trasie normal.

Na zime mam 18 vw a na lato 19aez.

Tak to wygląda.

IMG_20190109_000751.jpg

IMG_20190109_001417.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma takich bzdur ze mozna stracic gwarancje. ja zmienilem u dealera. jezeli juz sie traci gwarancje, to tam gdzie grzebalismy. sprezyny nie maja wplywu na silnik ani vice versa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziś takie weszly + dystanse 10mm na razie na tył, z przodu myślę czy 10 czy 7mm, jak skończę modzić auto to wstawię foto z wynikiem :)

 

83313504bb5f3948med.jpg

 

c1b70693b7f9f1c8med.jpg

Edytowane przez rodzyn889

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rodzyn889 Jak postępy prac? Jestem na podobnym etapie. Założyłem 18'' Darford, niestety auto wg mnie za wysoko stoi. Zamówiłem Eibaha i zastanawiam się nad dystansami. Przejrzałem forum i jedni radzą:

przód 10 mm
tył 15 mm

lub

przód 15mm
tył 20 mm

@rodzyn889Możesz wrzucić swoje foty z dystansami? Cos obciera?

 

Jeśli ktoś ma swoje zdjęcia dla alufelg 18'', et44, 8'' szerokość, i macie dystanse (jakie na przodzie, jakie na tyle)

 Dajcie znać czy coś obciera i jak to się sprawuje, jak to wygada -->wrzućcie Zdjęcia :)

Edytowane przez orzel_wyladowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założyłem:

Speezyny -30mm przód,  - 25mm tył 

Koło 18 et44 + dystanse 10mm

Opona 245/40/18

Nic nie obciera i są na równo,  ale muszę zmienić opony na 225/40/18 Bo nie podoba mi się ten balon :/ i pewnie jak wejda wezsze opony bedzie mozna dac większy dystans bo obecnie by bardzo wystawało na 15mm dystansie, teraz też żałuję że nie kupiłem od razu 19" na lato.

Zdjęcia jak odbiorę auto z detalingu :)

Edytowane przez rodzyn889

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zmieniał ktoś w drugą stronę, żeby podnieść, a właściwe to utwardzić tył? Jak załaduję kufer to strasznie siada, a ja chcę jeszcze dodać hak. I żeby nie było, że wożę kafelki - bagaż rodziny na narty, dziecko jedno i nikt nie ma nadwagi.  Przecież maksymalny nacisk na hak do 100kg - nie wyobrażam siebie tego  

Czy słyszeliście o jakichś wzmocnionych sprężynach albo innych rozwiązaniach. Jak rozumiem w B8 nie było opcji nivo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minęło 2,5 roku. Ktoś ma jeszcze te eibachy albo może H&R i może podzielić się wrażeniami itd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie kolegi @brono w drugim poście: czy w B8 występują sprężyny sportline -15mm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno nie występowało coś takiego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo zawieszenie obniżone o 15mm mają wersje wyposażone w DCC.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.08.2021 o 10:20, grabson7 napisał:

Ponawiam pytanie kolegi @brono w drugim poście: czy w B8 występują sprężyny sportline -15mm?

Dedykowanych do Passata nie znalazłem, ale na grupie FB widziałem, że ktoś miał założone sprężyny z Superba III wersja chyba SportLine i tam było -15mm. Patrząc po numerach części sprężyn oryginalnych czy h&r pasują do obu aut, więc te ze Skody pasują do VW :) 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz podać nr sprężyn H&R, bo rozumiem, że on też obniżają  -15mm jak ori?

Edytowane przez mkpol
nie cytuj w całości posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, H&R obniża o chyba -35mm. Nie mam dokładnego numeru części. Na pewno musisz szukać sprężyn ze Skody Superb III Sportline.

Choć teraz na grupie FB znalazłem kod wyposażenia Passata obniżający zawieszenie o -15mm., więc może dedykowane do Passata też się uda znaleźć.

image.thumb.png.6ef40e7adba724f2f3485780411d5a5c.png

DCC ma niby w standardzie obniżenie o -10mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności