Skocz do zawartości
Mefisto1983

Ustawienie interwalu olejowego w b8 rok modelowy 2018

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na poczatku przedstawie sie poniewaz to moj pierwszy post , tak wiec mam na imie Szymon i od dwoch tygodni jestem posiadaczem vw passat variant 2.0 TDI 150 km manual Highline rocznik 9.2017 czyli juz z nowa navi. Chcialem sie dowiedziec poniewaz sam chce sobie serwisowac samochod i olej wymieniac co 15 tys czy jest mozliwosc bez komputera resetowac interwal olejowy tak jak to np bylo w b7 ktorego poprzednio mialem?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Mefisto1983 napisał:

Witam

Na poczatku przedstawie sie poniewaz to moj pierwszy post , tak wiec mam na imie Szymon i od dwoch tygodni jestem posiadaczem vw passat variant 2.0 TDI 150 km manual Highline rocznik 9.2017 czyli juz z nowa navi. Chcialem sie dowiedziec poniewaz sam chce sobie serwisowac samochod i olej wymieniac co 15 tys czy jest mozliwosc bez komputera resetowac interwal olejowy tak jak to np bylo w b7 ktorego poprzednio mialem?

 

Prawdopodobnie  masz ustawione zegary na long life wiec trzeby by było przekodować na zwykły przegląd co 15 tyś. i tu potrzenujesz odis lub vcds. Czy da się zresetować z pozycji zegarów tego nie wiem ale jeżeli tak to w instrukcji napewno jest napisane.

Poza tym auto prawdopodobnie jeszcze na gwarancji ,więc samemu robiąc przeglądy tracisz ją...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak masz racje auto ma gwarancje do wrzesnia 2019 tak wiec jeden przeglad zrobie w serwisie ale nastepne chce juz samemu robic jak w kazdym aucie poniewaz wole sobie co 15 tys sam olej wymieniac tak samo filtry a nie jak w serwisie placisz jak za prezydenta a niewiele robia wiem bo sam kiedys na serwisie pracowalem i wiem jak to wyglada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zlecić w serwisie, żeby zmienili interwał na jaki chcesz w każdym razie mi tak proponowali. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba zamowie sobie oryginalnego vcds i bede mogl sobie sam zmieniac tak chyba bedzie najlepiej teraz jest u nas promocja na trzy nr nadwozia 219 Euro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VCDS zamowiony takze temat nieaktualny bede mogl sobie sam ustawiac interwale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interwał wymiany oleju możesz zresetować z zegarów, ale wtedy będzie to co 15 tys km. Przeglądu juz nie zresetujesz samodzielnie. Ale VCDS to dobra rzecz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie a ze teraz jest promocja swiateczna to zamowilem szczegolnie ze ja jezdze tylko vw moja zona ma polo wiec zawsze sie moze przydac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy,(pisze Sławek z Częstochowy)01.11.2018 kupiłem Passata B8 1.8 manual comfortline tylko czegoś nie rozumiem,a nie dopytałem przy zakupie wiecie,emocje itd.a więc: auto z 11.2017r.zamówione dla firmy,klient miał odebrać 01.02.2018r nie odebrał,przedłużona gwarancja leci od tego czasu,ale co ciekawe to inspekcja szczególnie olejowa ,a wygląda to tak:

 

- 28.11.2018r( przebieg 981km) nast.przegląd 396dzień  /29.100km    nast.wym.oleju 125dni /17.900km   

- 08.12.2018r (1200km)  nast.przegląd 386 dzień  / 28.800km  wym.oleju 83 dni/16.400km

-14.12.2018r (1400km) nast,przegląd 380 dzień  /28.600km  wym.oleju 79 dni /16.300km-

- 15.12.2018r (1460km) nast.przegląd 379 dzień /28.600km wym.oleju 75dni /16.100km......  i tak przegląd ogólny leci od 01.02.2018r czyli został 379dni (2 lata lub 30.000km) jest ok,ale ten olejowy i szczególnie te 75dni.Dopowiem że jeżdżę teraz  delikatnie tak do 2000km.ok.30-40km dziennie.Moje pytanie jest takie czy jak bym zrobił dłuższą trasę to wskazania wym.oleju by wzrosły szczególnie te dni bo jeśli nie to za 2,5m-ca maszyna wezwie mnie na wym.oleju???? o co tu chodzi.... z góry dziękuje za pomoc.Sławek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Przepraszam, że odkopuje ale nie znalazłem rozwiązania na całym forum. Mam mały problem z interwałem wymiany oleju. Po zresetowaniu i przejechaniu 500km pojawia się komunikat jak na foto:

Chciałbym żeby komputer mnie powiadamiał o wymianie np 2000km przed końcem interwału. Wie ktoś jak to ustawić? mam VCDS 

Pozdrawiam 

 

olej.JPG

 

EDIT: reset interwału przez vcds (manualnie) rozwiązał problem. 

 

Edytowane przez anoris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chcę np. dać co 10 tyś bo zawsze się spóźniam o 1-2 tyś.  Niestety wpisałem w OBD11 gdzieś tam 10000 zamiast 15000 i po resecie jest 15 tyś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności