Skocz do zawartości
Turek96

Ciężki rozruch passata b6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzis temperatura  na plusie  auto w garażu i taki rozruch co to moze być dodam że dzień wcześniej jak auto stalo na dworze to dopiero za 8 razem odpalił a świeciło sie wszystko jak choinka

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doradzi ktoś wlasnie sprawdzałem akumulator sprawny

20181228_105003.jpg

???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo czy ten tester miał dobry, najlepiej podmienić aku ze znajomym i próba, albo prubowac odpalić na dwa aku tylko trzeba mieć grube kable ?jeśli będzie bez zmian to moim zdaniem kończy się rozrusznik.

Ps. Można profilaktycznie drobniutkim papierkiem podczyscic klemy żeby był lepszy styk. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@trinyty2  sprawdź aku i klemy jak kolega Mateusz pisze, poczytaj błędy z kompa, a jak kręcisz filmy o słabym rozruchu to możesz używać innej rozdzielczości niż 4K bo ciężko to potem obejrzeć. Te powyższe ci skompresowałem bo szkoda miejsca i prądu...

 

@Turek96

Dnia 24.12.2018 o 16:44, Turek96 napisał:

Tak dokladnie, wszystkie te o których wiem w desce po prawej i lewej stronie oraz te przy aku i dalej nic,

To sprawdź jeszcze przy odłączonym rozruszniku - on nie ma bezpiecznika więc musisz odkręcić ten gruby czerwony kabel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nakręce rano filmik z odpalenia, co prawda teraz przy +6 stopni u mnie odpala nawet dobrze ale to nie jest to co kiedys...

Dzisiaj dlugo sie postoi bo dopiero wrocilem takze jakies 8/9 godzin ale zobaczymy co z tego bedzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zakładzie mi powiedzieli że to prawdopodobnie koło dwumasowe padło i blokuje  silnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście sprawdzaliście też czy sinik ma dobrą masę z karoserią?Jak nie to pociągnij przewód rozruchowy od minusa do silnika (najlepiej w okolice rozrusznika) i sprawdź jak wtedy kręci.

 

Cytuj

 

Edytuj

 

Opcje  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2018 o 12:49, trinyty2 napisał:

Doradzi ktoś wlasnie sprawdzałem akumulator sprawny

20181228_105003.jpg

???

aku ile już czasu jeździ w aucie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 lata 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, trinyty2 napisał:

2 lata 

A prubowaleś tak jak pisałem podmienić aku albo sprubowac odpalić na dwa akumulatory przez kable rozruchowe?? I sprubowac  dołożyć kabel masowy To jest ważne bo wtedy będzie można wykluczyć aku i masę silnika.

Chyba że na elektromagnesie rozrusznika pali styki i przez to jest taki objaw. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z głośników to inaczej słychać,ale mam wrażenie jakby na początku nie palił dobrze na wszystkie cylindry. Na pewno masz dobre wszystkie świece żarowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie swiece wymienione na te ktore byly montowane fabrycznie, za nie male pieniazki :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, trinyty2 napisał:

2 lata 

ja bym podmienił na nowe aku.... sprawdzili aku po Twoim przyjeździe... akumulator musi odstać parę godzin i dopiero sprawdza się jego parametry...

możesz go jeszcze porządnie naładować przywracając gęstość elektrolitu.. nie używaj automatycznych ładowarek, ponieważ one tego nie zrobią...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tam panowie z tym odpalaniem teraz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienione Sprzęgło z kołem dwumasowym Rolka sprzęgła jednokierunkowe Wysprzeglik Teraz działa zobaczymy na jak długo 

Okazalo sie ze koło dwumasowe sie Psulo i rozrusznik komputer chyba wyłączył bo zablokował silnik by się nic niespieprzylo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2018 o 23:54, sylmicha napisał:

Z głośników to inaczej słychać,ale mam wrażenie jakby na początku nie palił dobrze na wszystkie cylindry. Na pewno masz dobre wszystkie świece żarowe?

Panieee. On bez świec w taką temperaturę powinien pięknie palić, to nie diesel w golfie 2ce, to nie to, u mnie audi przy - 13 opdalała i za nią było ciemno, poskakała 5 sek. a paliła za każdym z wszystkimi spalonymi świecami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No  ten  też chwilę  skacze, przynajmniej tak  słychać  z nagrania. A przyczyn może  być  wiele i rozwiązywanie ich wg nagrania  z filmu  to  raczej zły  pomysł. Choć zawsze  jest  szansa, że  ktoś, coś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u kumpla miałem przypadek co się zapowietrzał z rana, miał gdzieś nieszczelność, na pewno to był oring na wtrysku, coś tam jeszcze na wężyku pierdoła, odstawił do gościa, zrobił i problem znikł, no zgodzę się przyczyn może być wiele, ale od tego forum, co kto napisze daje możliwość i nadzieje, ale też opinie, oczywiście te mądre... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności