Skocz do zawartości
dirve

Ruch drogowy bez carnetu ? Czy to mozliwe?

Rekomendowane odpowiedzi

Hey,

 

czy jest mozliwoac miec ruch drogowy bez aktynwego carnetu ? Konczy mi sie umowa,  i tak naprawde tylko korzystam z ruchu drogowego...

 

Nie chodzi mi o Januszowanie, bo jak trzeba to zaplace, ale chodzi mi czy mozna cos innaczej zdzialac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że w Niemczech to działa bez neta, alu u nas raczej nie... Można przez Androidauto navi z telefonu używać... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez neta? Coś mi się nie chce wierzyć. Pewnie DP idzie w zestawie z instalacją telefoniczną z SIMem, którego dorzucają tam gratis, opłacając kilka lat i klient nawet o tym nie wie. Tak ta funkcja działa np w BMW w Polsce - łączność GSM jest w cenie samochodu (a raczej w cenie nawigacji z natężeniem ruchu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dm

W sobotę   pokazywała  mi korki w Niemczech

Zwykły rds

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze poza granicami kraju dziala TMC..ale w PL to nie dziala:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W DE działa samo bez niczego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam,  mieszkając tutaj w DE . Korki , wypadki i ludzi jadących pod prąd na autostradzie pokazuje bez problemu . Jeśli się kliknie , żeby rozwinąć informacje to informatorem jest stacja radiową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce funkcja TMC po falach radiowych nie działa https://pl.wikipedia.org/wiki/Traffic_Message_Channel 

Znaczy działa, ale jest to płatna wersja i znikoma ilość producentów samochodów zgodziła się płacić hajs aby pomóc nam. 

Ja mam volvo, gdzie TMC działa, ale w bardzo okrojonej wersji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi dziś skończył się okres bezpłatny - złożyłem zamówienie na przedłużenie, ale jeszcze nie przetworzyli.

Korki i utrudnienia wyparowały z całej Polski, pokazuje mi za to kilka utrudnień w Czechach... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, saper_wroc napisał:

Mi dziś skończył się okres bezpłatny - złożyłem zamówienie na przedłużenie, ale jeszcze nie przetworzyli.

Korki i utrudnienia wyparowały z całej Polski, pokazuje mi za to kilka utrudnień w Czechach... ?

 Dokladnie tego chce uniknac,,,widze ze nie ma rady 350 na rok lub 590 na 2 lata trzeba zabulic...

 

w naszym kraju, kazdy na kazdym bedzie probowal zaplacic. A w calej europie,, TMC jest za free..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ładnie. Nie sądziłem, że ta nawigacja ( na marginesie kompletnie działająca czasem jak schizofrenik w szale maniakalnym)  i wskazania korków też podchodzą pod płatną  usługę Car-Net....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności