Jump to content
auto85

Mrugajaca kontrolka świec żarowych

Recommended Posts

Potwierdzam - i u mnie był to atak kuny. Podobno wężyk od podciśnienia jest przez kuny umiłowany - jest z dodatkiem czegoś organicznego zwiększającego elastyczność. Skutek taki, że jest to podobno plaga w B8 - atak kuny na ten konkretny wężyk. Także zaczynam właśnie lekturę internetu o środkach przeciw kunom ;)

Miałem identyczne objawy. Przegryziony wężyk podciśnienia od nastawnika turbiny. Dokładnie ten co u Kolegi na zdjęciu.

Po długim poszukiwaniu usterka została zdiagnozowana i naprawiona. Problem tkwił w zaworze ciśnienia oleju 

20191120_142801.jpg

A w takim stanie był mój ?

20191120_171322.jpg

Delikatnie mówiąc ale to chyba powszechny problem bo w serwisie część dostępna od ręki ?

U mnie 2 razy przewód od sterowania podciśnieniem turbo był zjedzony. Jest z takiej bardzo miękkiej gumy, widzocznie musi być smaczny.

U mnie zaczęła migać kontrolka od świec żarowych i wyświetla się komunikat o awarii systemu "start-stop". Nie ma ograniczenia mocy. To samo się dzieje przy zimnym silniku i ciepłym. Czy ktoś z was wie co może być przyczyną?

Passat B8 2.0 TDI 150 KM, przebieg 93 tys km. Moje objawy: rano uruchomiłem silnik, kontrolka świec żarowych miga, następnie komunikat o usterce systemu start stop a po kilku metrach kontrolka jakości spalin (żółta -zobrazowanie silnika). Oczywiście brak mocy, rozpędzanie do 2200 tys obrotów. Wątpiłem w informację o zwierzętach pod maską silnika, jednak po oglądzie silnika - rozepchane przewody podciśnienia a jeden z tych cienkich nadgryziony. Ten nadgryziony na szczęście blisko króćca, więc skrócenie, założenie i sprzęt odzyskał moc. Kontrolka świec żarowych już nie migała, kontrolka silnika nadal się świeciła - błąd skasowałem komputerem.

Witam. Ostatnio zaświeciła mi się lampka check engine. Po podpięciu VCDS okazało się że jest błąd sterownika świec żarowych. Moje pytanie brzmi czy sterownik to jest to samo co przekaźnik świec żarowych? Jeśli nie to gdzie się znajduje sterownik świec żarowych?