Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Odkrecalem dzisiaj plastik nad nogami kierowcy i zobaczylem ze nad skrzynka bezpieczników sa jeszcze jakies trzy dodatkowe. Dwa czerwone przy których sa przekazniki o numerach 79 i179 jeden zolty 50A. Mam 1Z, klime i troche elektryki w srodku. Jak ktos wie od czego sa te bezp. bede wdzieczny za informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zapasowe to one nie wygladaja bo nie ma takich nigdzie wiecej. I to miejsce zamontowania jest niebardzo. Zeby sie do nich dobrac trzeba troche plastików porozkrecac. No i te przekazniki, 79 i 179, od czegos musza tez byc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie są zapasowe bezpieczniki tylko bezpieczniki od dodatkowego wyposażenia, np. elektryczne szyby, szyberdach, klima, ABS itp.

Przekaźnik 179 jest od ABS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczniki

 

beztytuumo2.th.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym opisie nie sa uwzglednione. Sa wieksze od normalnych, niewiem ile maja te dwa z przekaznikami ale trzeci ma 50A. Wielkoscia przypominaja te od swiec i ABS-u co sa pod maska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to chodzi?

dodatkoweprzekaznikinq1.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Kuczlaw!

Pewnie o to chodzi. Ciekawe od czego jest ten duzy 50A.Te dwa mniejsze to musibyc klima i abs.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duży czerwony 50 A za skrzynką bezpieczników jest od świec żarowych. :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość george1980

pakafoto, czy mógłbyś podać hasło do tych plików w "PASSAT DANE BAND".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

george - właśnie sam sobie na pytanie odpowiedziałes :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość karol983

Mam problem mam paska b4 z 4 ektrycznymi szybami. Mam taki problem że zamknę sobie samochód, przychodzę rano a tu wszystkie szybki pootwierane, nie licząc tego że drzwi też(i nie mam na myśli złodziei, którzy wydrali mi radio). Poprostu czasami same otwierają mi się szyby i drzwi. Napewno nic nie powoduje zwarcia, bo porozkręcałem wszystkie możliwe miejsca i sprawdzałem. Pozatym dzieje się to zarówno wtedy jak pada jak i w piękny słoneczny dzień. Byłem u kilku elektroników ale "kręcą nosem" i nie bardzo chcą się podjąć naprawy. Doraźnie poodłączałem od wszystkich drzwi wiązki drutów do nich dochodzące. Czy jak odłączę ten bezpiecznik od szyb nie będą się otwierać???!!!Przypuszczam że mam cos popierniczone z modułem komfortu, tylko słyszałem że nie można go odłączyć bo jest zintegrowany z każdym zamkiem w drzwiach. Czy to prawda??!!PROSZE POMÓZCIE!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość george1980

Danek75, To hasło nie działa. Od razu to próbowałem wpisywałam wklejałem i nic ciągle pojawia się komunikat że hasło jest nieprawidłowe. :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnośnie otwierania tych nieszczęsnych szybek proponuję rozłączyć kable od klamek w drzwiach przednich. Wtedy nie będzie działał centralny ale prawdopodobnie tu jest uszkodzenie którego nie da się tak prosto zdiagnozować. Może występować chwilowe zwarcie na którymś z włączników klamki i wtedy otwierają się drzwi, jeżeli te zwarcie występuje dłużej to potem jada szyby to taka symulacja dłużej przytrzymanego kluczyka przy otwieraniu drzwi. Rozłączenie przewodów od klamek wewnątrz drzwi spowoduje brak możliwości otwierania centralnym tylko samym kluczykiem ale pozwoli ci na zdiagnozowanie usterki właśnie od tej strony. Jeżeli zobaczysz że to jest jednak tu przyczyna to podepnij jeną klamkę a drugą nie. potem zrób na odwrót i dojdziesz która to strona. Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość PIPER4

Pakafoto- wielkie dzięki za rozpiskę bezpieczników.Mam nadzieje że kiedyś sie odwdzięczę.POZDROWIONKA

 

wielkie dzięki Tomcio za podrzucony link o to mi chodziło.

 

Scaliłem 2 posty. Używaj opcji 'edytuj'. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim!

 

Mam pytanko co do tych bezpieczników, które znajdują się ponad gniazdami. Otóż wiem że są to dodatkowe bezpieczniki (klima, elektryka szyb, pompa ABS). U mnie w pasku są trzy. Znalazłem tam jeden spalony (10 A) i kiedy wkładam na jego miejsce nowy, to zaświecają się światła STOP i nie mają ochoty zgasnąć, nawet po odpaleniu silnika.

Moje pytanie do Was: czy ktoś spotkał się z czymś takim, a jeśli tak to gdzie szukać przyczyny???

 

Dzięki za wszelką pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za rozpiske

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RZABA

Witam wszystkich! Mam podobny problem co karol 983 tylko w moim passacie b4 otwierają sie tylko okna a drzwi sa zamknięte i nie mam pojęcia co to może być. Podczas próby zamknięcia okien nie działają przyciski do podnoszenia szyb(wszystkie 3) ale po zamknięciu okien z kluczyka mogę je opuścić przyciskami. A wyjmując bezpiecznik nr 21 szyby zostają na miejscu, po ponownym zamontowaniu bezpiecznika szyby zjeżdżają na dół. Za pomoc z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie.

Jak zajrzeć do tablicy bezpieczników ale "od tyłu". Czy cały ten element jakoś się odkręca albo odchyla?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odchyla się, masz tam zatrzaski które trzeba "odgiąć"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności