Skocz do zawartości
lukaswu

Adaptacyjne zawieszenie DCC

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

Auto naprawione. Po wymianie amortyzatorów nadal problem występował wiec popłynąłem 2000 zł. Ale nie dawałem już psychicznie rady wiec oddałem raz jeszcze auto do zupełnie innego zakładu i skubańcy znaleźli przyczynę. Miałem lekko wygiętą sprężynę (nie była osiowa) lewa strona. Czasami się dobrze ułożyła a czasami nie i dlatego raz stuki były i czasem znikały. Po wymianie sprężyn problem zniknął. Mechanicy rozbebeszyli mi całe zawieszenie i po oględzinach elementów udało im się dojść do tego. Komentarz jednego z nich był taki ze pierwszy raz widział cos takiego ponieważ sprężyny zazwyczaj pękają.

Mam nadzieje ze może i Tobie przytrafiła się taka przypadłość.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam do was pytanie czy jest możliwość zalozenia zwykłych amortyzatorów do tyłu zamiast tych aktywnych. Chodzi mi o to czy jest możliwość komputerowo jakos wylaczenia dcc lub czy sa jakies metody zeby tył oszukać.jak odepne wtyczki zeby bledy sie nie swiecily. Wylaly mi sie obydwa amorki a jak wiemy ceny sa kosmiczne za nie juz raz wymienialem jednego na używek ponad 400zl i pojezdzil pol roku nowe 2000zl za sztuke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kosmiczne? Przecież są już chyba zamienniki. I regenerować można stare.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komplet (4sztuki) Monroe na Allegro do DCC kosztuje 3200zł.

Para na przód 1500zł, para na tył 1700zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co 1700zl to masz mało? Jak tera robilem wtryski dwumase i pare innych pierdol.... To wybulilem 3500zl i nie chce co miesiąc ładować pieniędzy w auto. Gdzie zwykle amortyzatory 2szt dobrej firmy to 400zl

Ja nie prosiłem o cennik i wypowiedzi ze sa zamienniki itp po prostu chce zalozyc zwykle na tył poniewaz ja i tak nie korzystam z systemu dcc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Neos97 napisał:

To co 1700zl to masz mało?

Nie, to nie jest mało, ale sam kupiłeś auto z tym zawieszeniem, więc to chyba nie kukułcze jajo.

Da się vcdsem wykodować dcc (gdzieś na forum jest o tym informacja), ale nie wiem, jak będą grać przednie adaptacyjne i tylne zwykłe.

15 minut temu, Neos97 napisał:

Ja nie prosiłem o cennik i wypowiedzi ze sa zamienniki

Ale nie wiedziałeś, za ile można kupić nowe amortyzatory. No i 1300zł różnicy to chyba nie jest tragedia-ale skoro chcesz zrobić downgrade, to już Twoja decyzja.

Ogólnie i brutalnie-stać Ciebie na zakup auta, to musi też być Ciebie stać na jego utrzymanie.

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Kupić auto i nie zrobić rozpoznania ile to kosztuje. No ale jak coś mam DCC w końcu. Masakra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymień P+T na zwykłe , jak zrobisz sam to 100za szt po taniosci wyjdzie , wykodować da sie wszystko 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko co z przekładnią ona tez jest sterowana elektrycznie usztywnia sie itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest taka sama, jak szukałem żeby dołożyć dcc niegzie nie było wzmianki o przekładni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam DCC u siebie i jakoś nie zauważyłem, żeby poza zmianą charakterystyki zawieszenia cokolwiek się usztywniało, czy w jakikolwiek sposób zmieniało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nie odczuwam żadnych zmian w działaniu układu kierowniczego przy zmianie DCC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykodować trzeba w kilku miejscach. Z pamięci (więc może być nie do końca poprawnie): gateway (odznaczyć DCC), regulacja świateł (jeżeli jest ksenon to jest inne kodowanie), przekładnia kierownicza (adaptacja).

Jeśli do tego masz Lane Assist to teoretycznie trzeba robić ponowne adaptacje na stanowisku serwisowym, bo zmieniasz wysokość pojazdu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Posiadam passata b6 2009r. silnik 2.0 tdi CR. Kod silnika CBBB. Samochód jest wyposażony w system DCC (adaptacyjne zawieszenie) . Posiada do wyboru 3 tryby jazdy sport/normal/comfort. Od jakiegoś czasu system przestał działać tzn. wewnątrz pojazdu pulsuje przycisk którym zmieniałem prace systemu. Nie mogę przełączyć samochodu w inny tryb jazdy. Samochód nie wyświetla żadnych komunikatów na wyświetlaczu , na liczniku też nie zapaliła się żadna kontrolka. Czy ktoś miał może podobny problem ? Dodaję poniżej zdjęcia błędów z komputera oraz zdjęcie czujnika który znajduje się za kołem z lewej strony w zawieszeniu. Numer fabryczny tego czujnika to 3CO 907 503. Niestety nigdzie nie mogę takiego znaleźć. Czy on jest powodem problemu ? 

IMG_20180105_144907.jpg

IMG_20180105_144922.jpg

IMG_20180105_144935.jpg

IMG_20180423_172711.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja wersja samochodu nie posiada xenonów. A patrząc na błędy z komputera "czujnik układu poziomowania pojazdu - przedni lewy" to jest to jedyny czujnik który znalazłem w tym miejscu. Oczywiście patrząc tak na odkryte elementy i nie rozbierając niczego. Tylko czy rzeczywiście ten czujnik może mieć coś wspólnego z problemem z DCC ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozłącz wtyczkę, oczyść, potraktuj jakimś conectorem czy innym sprayem, sprawdź dźwigienki... i zobacz co wtedy. Następnie poszukaj czujnika na podmianę.

8 godzin temu, Bulo napisał:

Numer fabryczny tego czujnika to 3CO 907 503. Niestety nigdzie nie mogę takiego znaleźć. 

3C0907503

Na Allegro jest ich dużo, już od 99zł.

https://allegro.pl/listing?string=3c0907503&order=p&bmatch=baseline-cl-n-aut-1-5-1123

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Bulo i Co rozwiazales problem? Ja podczepie sie pod temat mam podobny problem lecz u mnie nie mryga zadna lampka poprostu nie reaguje przycisk od zawieszenia. Niestety nie moge znalesc zadnych bledow gdy sprawdzam kompem bo nie ma polaczenia z modulem zawieszenia. 

Myslicie ze jest jakis bezpiecznik od tego zawieszenia? Jesli tak to gdzie mogl by on sie znajdowac? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem że nigdzie nie mogę znaleźć do kupienia amortyzatorów dcc do auta podanego w temacie ,może mi ktoś podać strony na których mógłbym to znaleźć chodzi mi o nowe mogą być zamienniki :)

Edytowane przez TDI97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio widziałem na alledrogo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności