Skocz do zawartości
S_R_K

Przeprowadzenie kabla przez deskę rozdzielczą

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

kupiłem uchwyt do telefonu iOttie Easy One Touch Wireless z ładowaniem bezprzewodowym (polecam).
Zamontowałem na desce rozdzielczej i pojawia się problem prowadzenia kabla zasilającego (standard micro USB). Czy macie jakiś sprawdzony sposób na jego poprowadzenie?
Czy da się go przełożyć przez np. kratkę wentylacyjną. Chciałbym zrobić dodatkowe zasilanie dla tego kabla żeby nie trzeba było go podpinać do ładowarki samochodowej znajdującej się  gnieździe za skrzynią biegów.
Podsumowując - chce schować kabel, tak żeby jego koniec wychodził w okolicy zegarka analogowego a drugi konie do dorobionego źródła zasilania 12V. Czy macie jakieś pomysły?

z pozdrowieniami! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też myślę nad tym bo tak to mi kabel leci i pląta się. Na pewno trzeba ściągnąć tą listwe gdzie jest przycisk awaryjne. Koło awaryjnych jest często pusta zaślepka, tam też myślałem żeby zrobić otwór i gniazdo USB z kablem pociągnąć do chociaż popielniczki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, spróbujcie kabel schować pod tą listwą z awaryjnymi, a zasilanie weźcie ze skrzynki bezpieczników znajdującej się za schowkiem przed pasażerem. Tam jest sporo wolnych miejsc, a niektóre nawet mają stałe zasilanie. Ja z tych bezpieczników wyprowadzałem zasilnanie do przedniej kamery. Tylna kamera zasilnana z zapalniczki w bagażniku. Kabel oczywiście schowany pod plastikami, dodatkowe gniazdo zapalniczni z usb podpięte pod oryginalne i schowane pod tapicerką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też montowałem uchwyt iOttie z ładowaniem bezprzewodowym. Użyłem mocowania ProClip od Brodit. Przewód przeprowadziłem pod zegarami (zdjąłem element maskujący pod i dookoła zegarów - wszystko na zatrzaski), nad kolumną kierownicy i już byłem w okolicy bezpieczników, gdzie podpiąłem się do instalacji 12V.

To bardzo prosta droga na poprowadzenie przewodu.

IMG_7732.jpg

IMG_7731.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności