Skocz do zawartości
damix99

Potencjometr silnika regulacji klapy nawiewu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak wiadomo powszechnym problemem Passata B6 jest stukanie w klimatyzacji, grzanie czy chłodzenie tylko jednej strony lub brak nadmuchu. Wiadomo też ze jest to wina silniczka ktory reguluje klape nadmuchu. Wiadomo też ze jest on drogi a zamiast calosci wystarczy wymienic potencjometr. Tutaj pojawia sie pytanie. Gdzie mozna dostac takowy? Moze ktoś wie? Podobno w Chinach mają ale nie mogę go znaleźć. 

Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamów sobie przesyłkę China Post Registered a nawet w 12 dni dostaniesz, mi zazwyczaj tym idą przesyłki  od 12 do 20 dni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już zamówiłem więc za późno. Ale rozbiorę auto dopiero jak przyjdą więc się nie śpieszy:) 

5 godzin temu, Matiz4 napisał:

Zamów sobie przesyłkę China Post Registered a nawet w 12 dni dostaniesz, mi zazwyczaj tym idą przesyłki  od 12 do 20 dni. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sa te same a nawet ostatnio opanowalem v158 zostaly mi jeszcze 2 takie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a do B7 ?? u mnie w lato nie ma blędów a w okresie zimowym pojawiają się sporadyczne właśnie od tych silniczkow praktycznie wszystkie :D (skasuje i za pare dni są) ale klima chodzi wzorcowo, prawidłowo tylko sa te sporadyczne błędy zimą :D ale jak ustawie tak dmucha, jedyny problem to webasto bo dmucha zimnym ale to obstawiam pompkę wody od webasta bo się przegrzewa piec i wyłącza webasto =/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2019 o 11:14, robert_s napisał:

tak sa te same a nawet ostatnio opanowalem v158 zostaly mi jeszcze 2 takie

a jesteś w stanie mi pomóc to zrobić ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie ze tak tylko z tym ze został mi tylko jeden potencjometr no chyba ze ty masz:-)

Edytowane przez robert_s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.02.2019 o 13:19, Zioolko00 napisał:

a do B7 ?? (...)

Do wszystkich aut z klimatyzacją "Golfo-podobną" (czyt. Golf 5/6, Octavia II, Superb II.... etc.) idą w każde miejsce dokładnie takie same potencjometry.

Warto sobie zamówić z chin paczkę 10-20 sztuk, zawsze można w razie czego opchnąć jak się nie przydadzą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi mówiono że w B6 są inne i w B7 inne :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mogą być inne jak idzie ta sama część zamienna? :)

Kwestia tylko wykonania adaptacji po wymianie każdego z potencjometrów, bo bez tego mogą dziać się cuda (w sensie pojawiać błędy w działaniu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem, że te nowe silniczki są już chyba poprawione?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, są jedynie zunifikowane. Potencjometr i tak się wytrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopadło mnie stukanie klap klimatyzacji i postanowiłem wymienić potencjometr. Teraz przeklinam dzień w którym wpadłem na ten pomysł. Który idiota w VAG wymyślił takie dzikie śrubki(o dojściu do nich nawet nie wspominam)??? Rozmiar 5,5(5 za mały, a 6 za duży). Po 2 godzinach kombinowania poddałem się. W poniedziałek wyruszam na poszukiwania takich kluczyków(nasadowy i płaski), bo próba odkręcenia torx15 to walka z wiatrakami. Ale za to udało mi się wyjąć elektryczne dogrzewanie wnętrza 1K0 963 235 E(adres 7D). Też patent taki, że ten co to wymyślił(łącznie z zabudową) powinien to za karę 10 x dziennie wyjmować i wkładać. Póki co mam rozbebeszony cały przód.

Któryś kolega z naszego forum kiedyś umieścił manual i przyznam się bez bicia, że spiratowałem sobie. Manuale wrzuciłem do działu z instrukcjami

 

Edytowane przez bbbb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności