Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Po dwóch b5tkach przyszedł czas na b6. Mam go od miesiąca i powoli zaczynam przy nim dłubać - a to oleje, a to serwis klimy, a to inne pierdoły.

Zastanawia mnie aktualnie temat mycia silnika. Jest dość mocno zasyfiony, głównie piachem od szutrowych dróg (tak wygląda przynajmniej) i przyznam szczerze, że doprowadza mnie to do szewskiej pasji :) Mam w planach umycie go, zwłaszcza że mam od spodu trochę starego oleju na silniku i jak umyję to będzie dobrze widać czy dalej cieknie i ewentualnie skąd.

Teraz pytanie do Was - robił to ktoś kiedyś? Jeśli tak to jak i na co zwracać uwagę w b6stce? Przeglądam różne filmiki na youtubie i najbardziej rozsądny to chyba ten:

 

 

Ciekaw jestem jakie jest Wasze zdanie na ten temat. Myjecie czy macie brudne bo mają być brudne? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przez całą wiosnę, lato i jesień przekładałem mycie sinika. Ogólnie jak chcesz to zrobić dobrze to kieruj się tym filmikiem. A nie tym januszem co się na YT wybił i ksiomżkę wydał.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak po taniosci to polecam pędzel i nafte , potem gąbka +płyn do mycia naczyń i finalnie plak z dotarciem na mokro. 

Druga opcja kwas, tylko nie może wyschnac 

Trzecia na silniki bez zabrudzeń olejowych  to apc-polecam Vinet 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myję silnik zawsze na wiosnę. Spryskuję całą komorę środkiem APC (all purpose cleaner), oczywiście silnik nie może być rozgrzany, bo zaraz wszystko wyparuje. Potem pędzelek i czyszczenie a następnie wszystko spłukuję myjką ciśnieniową z pewnej odległości tzn. nie przykładam dyszy blisko kabli i innych wrażliwych elementów typu alternator, wtyczki itd. Spłukiwanie robię zawsze na włączonym silniku (chcę mieć pewność, że silnik pracuje i nic nie zalałem nadmiernie). Z opisu widzę, że też masz diesla więc nie zalejesz żadnej cewki zapłonowej przewodów do świec itp. Robię to od lat w różnych autach (miałem też benzynowe) i nigdy nie miałem kłopotu z tego tytułu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli silnik nie cieknie i nie było przy nim robione nic co powodowało zachlapanie olejem, paliwem lub płynem chłodniczym to po co to dotykać? Pomijam auta typu "projekt' robione dla efektu wizualnego.

Jeśli już chcesz myć to użyj dedykowanej chemii i myjki na lekkim ciśnieniu tak aby spłukać rozpuszczone detergentem zabrudzenia. W B6 jeszcze silnika nie myłem (bo i nie mam takiej potrzeby) ale w B4 myłem go chyba ze 2-3 razy (środkiem K2 którymś).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja raz umyłem, w a3 1.9tdi, namówił mnie kuzyn, weź dimmerem spsikaj, potem kercherem, przez miesiąc klołem bo zaczęły biegi nie wchodzić, potem smarowanie wszystkiego czego się da... Wymiana oleju skrzyni... 2,3, 5 przestała wchodzić i to było ostatnie moje mycie silnika 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo nie "wali" się myjką ciśnieniowa po uszczelnieniach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, radekrp90 napisał:

Bo nie "wali" się myjką ciśnieniowa po uszczelnieniach ;)

A czy Ty myślisz że mogłem zrobić tak idiotycznie jak napisałeś? Sorry kolego ale mając Hondę CBR którą czasem też się myje, jeździ, nic jej nie jest, mycie było tak samo delikatne jak silnika w Audi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem - po opisie z poprzedniego postu wyglądało inaczej :D Wybacz, jeśli to Cię w jakikolwiek sposób uraziło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności