Skocz do zawartości
lukasz81

Passat B6 przeciwmgielne tylne włączanie bez przednich

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam passata b6 z halogenami z przodu.

Mam pytanie czy jest jakiś sposób na włączenie tylnych przeciwmgielnych, bez włączania przednich ?

 

Edytowane przez lukasz81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że jest.

Zgodnie z przepisami obowiązkowym wyposażeniem jest tylne przeciwmgielne, przednie nie.

Wystarczy zdemontować przednie i wtedy tylne będą się włączały bez przednich........

lub przednie przerobić i przekodować na dzienne, wtedy też włączysz tylne przeciwmgielne bez włączania przednich........... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Rysieeek napisał:

Zgodnie z przepisami obowiązkowym wyposażeniem jest tylne przeciwmgielne, przednie nie.

Ten przepis jest (powinien być) wszystkim znany.

2 godziny temu, Rysieeek napisał:

Wystarczy zdemontować przednie i wtedy tylne będą się włączały bez przednich........

...ale wtedy to już nie będzie ten sam Passat "b6 z halogenami z przodu".

2 godziny temu, Rysieeek napisał:

lub przednie przerobić i przekodować na dzienne, wtedy też włączysz tylne przeciwmgielne bez włączania przednich...........

a to już nie jest zgodne z przepisami ?

Poza tym co z przeglądem? Wszystkie zainstalowane światła powinny być sprawne - jeśli są halogeny w zderzaku to mają dać się zaświecić.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, nTomek napisał:

  23 godziny temu, Rysieeek napisał:

lub przednie przerobić i przekodować na dzienne, wtedy też włączysz tylne przeciwmgielne bez włączania przednich...........

a to już nie jest zgodne z przepisami 

jak najbardziej zgodne z przepisami, jest na forum, chociażby montaż oryginalnych dziennych od skody w miejsce halogenów passata.................. i kodowanie oczywiście

Edytowane przez Rysieeek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacytuję sam siebie:

23 godziny temu, nTomek napisał:

...ale wtedy to już nie będzie ten sam Passat "b6 z halogenami z przodu". 

Kolega Łukasz nie napisał jak radykale zmiany chciałby wprowadzić w swoim Passacie. Konkluzja jest prosta: bez rzeźby się nie da.

Załączanie przodu i tyłu na raz wynika z mechanicznej konstrukcji włącznika. Wystarczy pewnie dołożyć osobny włącznik do styku odpowiedzialnego za włączanie tylnego światła i powinno działać (w zgodzie z przepisami i bez demontażu przodu).

Rysiek - myślę, że wyczerpaliśmy temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee, nie prościej zamienić przewody w przełączniku? Pierwszy klik załącza tył, drugi klik załącza przód i po zawodach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, wektor napisał:

Eeee, nie prościej zamienić przewody w przełączniku? Pierwszy klik załącza tył, drugi klik załącza przód i po zawodach.

W B5 to by się udało ale w B6 gdzie światłami zarządza bordnetz tak się nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co bawić się w druciarstwo???

Co komu przeszkadzają przednie przeciwmgielne??? Bardziej męcząca jest jazda za kimś, kto używa tylnych przeciwmgielnych w nieodpowiednich warunkach drogowych.

Proszę przypomnieć sobie, jak mówią przepisy, przy jakiej widoczności używamy tylnych przeciemgielnych-to wtedy zdacie sobie sprawę z tego, że należy ich używać może 1-2 razy w roku lub rzadziej, a w miescie w zasadzie nie ma sensu ich używać.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Jankus napisał:

w B6 gdzie światłami zarządza bordnetz tak się nie da.

...a Bordnetzem steruje włącznik świateł. Sprawdzałem na 3C0937049E - działa bez problemu taki myk. 

Co do druciarstwa i przepisów to sprawa jest jasna, ale mam taką refleksję-pytanie. Co robicie gdy usiądzie wam na zderzaku jakiś niecierpliwy typ i wali wam po oczach swoimi HID'ami? 

Może tego typu rozterki były powodem powstania tematu? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, nTomek napisał:

 Co robicie gdy usiądzie wam na zderzaku jakiś niecierpliwy typ i wali wam po oczach swoimi HID'ami? 

Wciskam gaz i żegnam się z typem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, nTomek napisał:

Co robicie gdy usiądzie wam na zderzaku jakiś niecierpliwy typ i wali wam po oczach swoimi HID'ami?

Ja jadę dalej-mam fotochrom. Szkolenie jadącego za Tobą spowoduje tylko to, że włączy światła drogowe i tyle z tego będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wciskam hamulec do zapalenia świateł.Pedal gazu nadal bez zmian.Cwaniak natychmiast zwalnia.Czasem trzeba powtórzyć.Działa.

A jak chce być mądrzejszy i włącza długie,zmieniam kąt ustawienia lusterek.Nic nie wali po oczach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, nTomek napisał:

...a Bordnetzem steruje włącznik świateł. Sprawdzałem na 3C0937049E - działa bez problemu taki myk. 

Co do druciarstwa i przepisów to sprawa jest jasna, ale mam taką refleksję-pytanie. Co robicie gdy usiądzie wam na zderzaku jakiś niecierpliwy typ i wali wam po oczach swoimi HID'ami? 

Może tego typu rozterki były powodem powstania tematu? 

Nieźle, tego się nie spodziewałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widzisz?

Ludzie się zbroją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności