Skocz do zawartości
rosol

benzyna silniki TSI a sprawa olejowa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, ktoś obeznany w temacie wie może czy silnik CHHB z 2015 roku jest wolny od wady olejowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ralfi CHHB to gen.3 montowany w Passatach B8 i tak jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się na zakupem b7, 2.0tsi, aktualnie 220k,  rocznikowo luty 2011, z fabryki zjechał pod koniec października 2010. Oznaczenie silnika CCZB, od przeglądu do przeglądu 4.5l przy wymianie.

I tak mam cały czas takie mieszane odczucia, brać czy nie, bardzo dużo jest na wzajem siebie mylących opinii.

To w końcu miały tą zasraną wadę czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie będzie z przed poprawki. A wielce prawdopodobne że przy takim przebiegu już dawno zostało zrobione. Chyba że będziesz 10 albo 15 właścicielem bo każdy szybko sprzedawał, byle by tylko nic nie robić. A potem wiszą takie trupy na sprzedaż gdzie nikt nic nie robił a wszystko jest do zrobienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się ma pecha to nawet poprawione lub remontowane biorą olej. Każdy egzemplarze trzeba sprawdzać i tyle. Dziś już koszty nie są tak tragiczne jak kilka lat temu, a w przypadku zakupu używanego i tak trzeba mieć przynajmniej te 5kPLN w rezerwie niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam. Czy ktoś ma passata B8 1.8 TSI 180 km kod silnika CJSC i może się wypowiedzieć czy faktycznie nie ma problemu olejowego ? Przymierzam się do kupna takiego auta ale obawiam się właśnie o problem olejowy. Pozdrawiam

Edytowane przez Adu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam co prawda CJSA (ograniczony moment obrotowy do 250NM w stosunku do 320 NM w CJSC), bo mam DSG, ale główne podzespoły obydwu silników są chyba identyczne.

Jeśli chodzi o olej to mogę powiedzieć, że nie bierze ani kropli, a ma już przejechane ok. 110 tys. Między wymianami co 10-15 tys. żadna dolewka nie jest potrzebna.

U mnie problem był natomiast z pompą wody, wymiana przy ok. 80 tys. km, ale to z kolei niemal standard  w tym silniku.

A tak naprawdę, to nikt Ci nie zagwarantuje, że akurat ten egzemplarz, który chcesz kupić, będzie bezproblemowy. Trzeba dokładnie sprawdzić, "osłuchać" , a potem po prostu mieć nadzieję, że nie będziesz miał pecha, bo statystycznie te silniki są naprawdę solidne.

Edytowane przez JanekM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.04.2024 o 12:01, JanekM napisał:

Ja mam co prawda CJSA (ograniczony moment obrotowy do 250NM w stosunku do 320 NM w CJSC), bo mam DSG, ale główne podzespoły obydwu silników są chyba identyczne.

Jeśli chodzi o olej to mogę powiedzieć, że nie bierze ani kropli, a ma już przejechane ok. 110 tys. Między wymianami co 10-15 tys. żadna dolewka nie jest potrzebna.

U mnie problem był natomiast z pompą wody, wymiana przy ok. 80 tys. km, ale to z kolei niemal standard  w tym silniku.

A tak naprawdę, to nikt Ci nie zagwarantuje, że akurat ten egzemplarz, który chcesz kupić, będzie bezproblemowy. Trzeba dokładnie sprawdzić, "osłuchać" , a potem po prostu mieć nadzieję, że nie będziesz miał pecha, bo statystycznie te silniki są naprawdę solidne.

Dzięki bardzo za odpowiedź. Masz rację gwarancji nie ma nigdy na 100 %. Auto ma obecnie przejechane 95 tys. I na tą chwilę mam pewność że nie bierze oleju. Więc jest szansa że ten egzemplarz nie powinien brać. Oprócz tej pompy wody coś się jeszcze działo ? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nic więcej nie działo się.

Wg mnie generalna zasada: "jak dbasz, tak masz". Przeglądaj, wymieniaj płyny, filtry itp. w miarę regularnie i będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności