Skocz do zawartości
yorey

auto bliżej nieznane....

Rekomendowane odpowiedzi

Mędrcy, poradźcie mi, proszę - od tygodnia jeżdżę fabrycznie nowym B8 variantem w "ultrasportowej" specyfikacji 1.4 (125KM), ale za cholerę nie mogę go rozgryźć - spodziewałem się kompletnej biedy i smutku, ale...  faktycznie wnętrze jest przeszczepione bodaj z oktavii, ale ma na przykład zupełnie zacny i funkcjonalny wyświetlacz dotykowy, ma trójstrefową klimatyzację, natomiast nie ma (albo nie znalazłem) podgrzewanych lusterek!!! (o elektrycznym składaniu onych nie wspomnę...) Jestli to możliwe? Jako, że auto nie jest moje, a moją rolą jest jedynie w miarę delikatne użytkowanie auta przez najbliższe 2 lata to nie dostałęm do ręki specyfikacji wyposażenia - czy ktoś się orientuje, czy mogę gdzieś takową znaleźć np. po VINie?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie ErWin z 7euro albo w salonie za podobną cenę z dowodem w ręku ;)

Korzystniejszy jest ErWin, bo można od razu mieć instrukcje serwisowe oraz dokumentację techniczną - ale za 7Euro tylko przez godzinę. Na szczęście w godzinę da się sprawdzić kilka aut (kilka numerów VIN).

W B8 chyba wszystkie lusterka są ogrzewane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, radekrp90 napisał:

Na stronie ErWin z 7euro albo w salonie za podobną cenę z dowodem w ręku ;)

Korzystniejszy jest ErWin, bo można od razu mieć instrukcje serwisowe oraz dokumentację techniczną - ale za 7Euro tylko przez godzinę. Na szczęście w godzinę da się sprawdzić kilka aut (kilka numerów VIN).

W B8 chyba wszystkie lusterka są ogrzewane.

Nie dodałeś że na erwin tylko firma może się rejestrować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma zrobić Ci zrzut ekranu czy jak? :)

Ale może dziś nie da się bez EuroNIP - nie sprawdzałem. Jak ktoś chętny to sprawdzę VIN ale nie będę wykładać, bo z tego korzystałem tylko kilka razy do pobrania instrukcji i sprawdzenia wyposażenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składane lusterka są w pakiecie "Lusterka". Na pewno w wersji Highline jest w standardzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze w Polo szukalem ogrzewania lusterek i jak w innych autach wlaczylem ogrzewanie tylnej szyby, a ono jest w galce do regulacji ustawienia lusterek. W pasku jest tak samo.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak chyba jest od Golfa IV albo V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, kraq napisał:

Ja jeszcze w Polo szukalem ogrzewania lusterek i jak w innych autach wlaczylem ogrzewanie tylnej szyby, a ono jest w galce do regulacji ustawienia lusterek. W pasku jest tak samo.

a co z nią zrobić, by to włączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obrocic o 180 stopni. Powinna byc ikonka ogrzewania.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, thr napisał:

Składane lusterka są w pakiecie "Lusterka". Na pewno w wersji Highline jest w standardzie

Nie w każdym roku modelowym. Mój poprzedni BiTD highline nie miał (MY16). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Marek3 napisał:

Nie dodałeś że na erwin tylko firma może się rejestrować

e... nieprawda...

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, żeby włączyć ogrzewanie lusterek trzeba o 180st obrócić gałkę ich regulacji

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej macie jak to powinno wyglądać.

Jak pokrętło jest skierowane w dół to grzanie jest uruchomione i z tego co pamiętam działa cyklicznie. Dotykając po minucie dłonią powinno być ciepłe.

d3ddcfa44a30a53d7a61f27d51ef.jpg

@adams Zapomniałem o tej stronie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne! Faktycznie jest ikonka i da się to pokrętło obrócić:) Swoją drogą ciekawe jaka racja stała za takim fikuśnym rozwiązaniem...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja taka że w większości starszych i nowych modeli tak właśnie jest.I nie wiem gdzie tu jest problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Golfa 3 i Passata B4 włącznie, odpalało się to wraz z tylną szybą oddzielnym przyciskiem. Od czasu pierwszych modułów komfortu, bordentz, itp. stosowano rozwiązanie jak wyżej czyli w pokrętle, bo steruje tym i tak moduł w drzwiach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, 1285 napisał:

Racja taka że w większości starszych i nowych modeli tak właśnie jest.I nie wiem gdzie tu jest problem.

Jest jakiś inna firma, która stosuje taki patent? A problem jest taki, że przejechawszy rozmaitymi modelami różnych marek grubo ponad milion kilometrów nie mogłem tego cholerstwa znaleźć i byłem solidnie zdziwiony, że nie działa mimo włączenia ogrzewania tylnej szyby. To trochę analogicznie do klaksonu w manetce wycieraczek stosownej kiedyś w peugeocie lub resetowania kontrolki ciśnienia opon w BMW - kompletnie nieergonomiczne rozwiązania stosowane diabli wiedzą po co.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to jakieś wygodne, co więcej łatwo można o tym zapomnieć, bo nic się nie świeci na desce rozdzielczej, a na ten przycisk rzadko się zagląda. Kiedyś chyba miesiąc jeździłem non stop z podgrzewaniem lusterek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mercedes ma po czujniku temperatury. Tam nie ma chyba wcale opcji wyłączenia grzania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności