Skocz do zawartości
Krzysiek_WW

Keyless Go - pytanie do zaawansowanych vw

Rekomendowane odpowiedzi

jak masz guzik start i kluczyk jest keyless go - to powinno dzialac ,

jak masz guzik star a kluczyk jest zwykły - to nie bedzie dzialac 

jak  nie masz guzika start a kluczyk  masz keyless go - nie bedzie dzialac 

oczysiscie moze byc uszk kluczyk lub kessy  czy cos tam jeszcze , 

Edytowane przez Major

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam keyless go, kluczyki wyeliminowałem bo raczej mało prawdopodobne żeby dwa kluczyki się uszkodziły w tym samym czasie, musze gdzieś podjechać i podłączyć się pod VCDS może wyrzuci jakieś błędy . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście postawił bym na to, że bateryjki w kluczykach są do wymiany.

Miałem kluczyk w kieszeni to była informacja na AID, że nie wykryto kluczyka. Wystarczyło położyć kluczyk do popielniczki i już go wykrywało.

 Pomogła wymiana bateryjki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baterie muszą być jakieś dedykowane czy wystarczy ze wymienię na jakiegoś znanego producenta ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bodajże cr2032 jest w kluczyku, a może być jakąkolwiek, ja kupiłem przy okazji będąc w biedronce i prawie rok działa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz uprawiamy nekroposting, to informuje zainteresowanych ze keyless mozna wylaczyc 'na zadanie' zamykajac odpowiednia sekwencja - najpierw zamykamy pilotem, po czym naciskamy przycisk zamkniecia na klamce. W taki sposob nastepuje tymczasowa deaktywacja keylessa, i ponowne otwarcie mozliwe jest tylko pilotem.

 

Oczywiscie moze byc to upierdliwe jesli ktos chce miec keyless stale wylaczony - wtedy lepiej zakodowac, ale na tymczasowe wylaczenie (np. na myjni recznej, zeby sie co chwila nie otwieralo/zamykalo ;P) calkiem niezle rozwiazanie. 

Edytowane przez krmkpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomoc 

pozdrawiam  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

Panowie mam również problem  keyless , niestety system przestał działać . Do auta mogę wejść tylko za pomocą kluczyka nie dotykając klamki. Również samo odpalenie auta odbywa się tylko przez włożenie kluczyka do stacyjki. Przycisk Start Stop nie działa. Sprawdziłem auto w ASO i okazało się, że system nie wykazuje błędów - wszystko jest OK . Nadmienię, że w kluczykach baterie były również wymienione . Akumulator wymieniałem 1,5 roku temu i według elektryka jest ok. Powiem, że opadły mi już ręcę  w związku z tą sprawą :( . Mam 2 kluczyki i obydwa zachowują się podobnie , nawet muszę przyznać, że zapasowy działa jeszcze gorzej bo ma również problem z otwarcia drzwii z kluczyka. Chciałbym również Was poinformować, że jak wejdę do auta i próbuję odpalić z przycisku to wyświetla się informacja "Nie znaleziono klucyka" - może obydwa kluczyki się "wywaliły"?  sam już nie wiem , do wszystkich co idę to rozkładają ręce . Może ktoś coś zasugeruje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Genas napisał:

Witam ,

Panowie mam również problem  keyless , niestety system przestał działać . Do auta mogę wejść tylko za pomocą kluczyka nie dotykając klamki. Również samo odpalenie auta odbywa się tylko przez włożenie kluczyka do stacyjki. Przycisk Start Stop nie działa. Sprawdziłem auto w ASO i okazało się, że system nie wykazuje błędów - wszystko jest OK . Nadmienię, że w kluczykach baterie były również wymienione . Akumulator wymieniałem 1,5 roku temu i według elektryka jest ok. Powiem, że opadły mi już ręcę  w związku z tą sprawą :( . Mam 2 kluczyki i obydwa zachowują się podobnie , nawet muszę przyznać, że zapasowy działa jeszcze gorzej bo ma również problem z otwarcia drzwii z kluczyka. Chciałbym również Was poinformować, że jak wejdę do auta i próbuję odpalić z przycisku to wyświetla się informacja "Nie znaleziono klucyka" - może obydwa kluczyki się "wywaliły"?  sam już nie wiem , do wszystkich co idę to rozkładają ręce . Może ktoś coś zasugeruje ?

B8 czy CC ?

jak CC - to może masz zwykły kluczyk dorobiony zamiast Keyless go kluczyka?

idz do takiego co dorabia klucze żeby sprawdzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CC, kluczyki są oryginalne, auto kupione w Polskim salonie . Jak kupiłem to pierwszy kluczyk działał w miarę poprawnie, drugi natomiast sporadycznie , chociaż był to kluczyk zapasowy , ale było widać na nim  ślady użytkowania. Mam ofertę zakupu kluczyka za 650 zł i zastanawiam się czy z niej nie skorzystać bo co mam wiecej zrobić ?

 

Edytowane przez Genas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przymierzam się do dołożenia Keyless / Kessy do b8 fl. Rozpoznałem, że potrzebne będą: klamki z tą funkcją, wiązka, moduł keyless. Zastanawiam się, czy moduł komfortu musiałby być podmieniony. Wiecie może? Jak się dowiem chcę zrobić poradnik jak sobie z tym poradzić 😊

 

Zestawienie części o których mówię:

Klamka keyless lewa: 3V0 837 205

Klamka keyless prawa: 3V0 837 206

Wiązka keyless lewa: 5NC 971 161

Wiązka keyless prawa: 5NC 971 162

Moduł keyless: 3Q0 959 435

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.09.2023 o 10:10, Gazpacio napisał:

Ja przymierzam się do dołożenia Keyless / Kessy do b8 fl. Rozpoznałem, że potrzebne będą: klamki z tą funkcją, wiązka, moduł keyless. Zastanawiam się, czy moduł komfortu musiałby być podmieniony. Wiecie może? Jak się dowiem chcę zrobić poradnik jak sobie z tym poradzić 😊

 

Zestawienie części o których mówię:

Klamka keyless lewa: 3V0 837 205

Klamka keyless prawa: 3V0 837 206

Wiązka keyless lewa: 5NC 971 161

Wiązka keyless prawa: 5NC 971 162

Moduł keyless: 3Q0 959 435

 

masz teraz stacyjkę  czy przycisk start ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.09.2023 o 11:26, Major napisał:

masz teraz stacyjkę  czy przycisk start ?

Przycisk start

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, znalazłem jeszcze jeden komplet wiązek, który piszą, że też jest OK po Kessy. Mowa o 3G1971120 i 3G1971121.

Jaka jest różnica pomiędzy nimi a 5NC 971 161 i 5NC 971 162?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Gazpacio napisał:

Przycisk start

no to masz moduł kessy , i kluczyki kessy tez i anteny wew tez 

czy tylko klamki  ci zostają 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Major napisał:

no to masz moduł kessy , i kluczyki kessy tez i anteny wew tez 

czy tylko klamki  ci zostają 

 

Jak to możliwe, jeżeli w internecie piszą, że dodatkowe wiązki i klamki z czujnikami są możliwe dla wyposażenia kodów PR: 4F2 lub 4I3.

Ja nie mam tego. Jedynie mam 4I7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Gazpacio napisał:

Jak to możliwe, jeżeli w internecie piszą, że dodatkowe wiązki i klamki z czujnikami są możliwe dla wyposażenia kodów PR: 4F2 lub 4I3.

Ja nie mam tego. Jedynie mam 4I7.

jezeli Keyless nie ma wyjsc na te piny - to tak 

jezeli ma - to nie , a jedynie zakodowac, ew parametry 

 

jezeli masz teraz przycisk START , to przeciez  auto widzi kluczyk ze srodka , czyli uzywa wew anten do kessy 

daj autoscan z vcds i bedziesz wiedział co masz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności