Skocz do zawartości
Krzysiek_WW

Keyless Go - pytanie do zaawansowanych vw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie:

Stałem sie posiadaczem VW Passat B8 bitdi 07.2017.

W wyposazeniu mam kod 4I6 a obok: Centralny zamek z funkcją SAFELOCK, 2 pilotami oraz funkcją Press&Drive (TKV)

Powiedzcie mi, czy to jest normalne w VW ze pilotem Musze otworzyc samochód a pozniej tylko start/stop...czy drzwi tez powinny otwierac sie przy podejsciu do auta.

Jestem nowy w tej marce i dziwi mnie fakt tego, ze i tak musze wyciagnac kluczyk zeby otworzyc auto...a pozniej moge schować...gdyz odpale bez niego.

W duuuzo starszym aucie ktore posiadalem mialem tak ze przy zlapaniu klamki pojazd sie otwieral...a potem tylko start...i wio....

A tutaj trzeba wyjac kluczyk otworzyc samochod....schowqc kluczyk i start...

Jaki to ma sens....

Dzieki za info....

Pozdr.

Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

keyless albo easy-open potrzeba, wtedy kluczyk w kieszeni trzymasz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz tej opcji z drzwiami. Stacyjka jest zawsze bez kluczyka (standard we wszystkich wersjach Passata), a drzwi za dopłatą (dodatkowo 2.390,- lub w wersji Highline z pakietem Business). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ktos w stanie sprawdzic moje auto...po VIN albo naklejce z książki serwisowej?

Wydaje mi sie ze mam Highline i pakiet business...a drzwi ręcznie otwieram... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Krzysiek_WW napisał:

Jest ktos w stanie sprawdzic moje auto...po VIN albo naklejce z książki serwisowej?

Wydaje mi sie ze mam Highline i pakiet business...a drzwi ręcznie otwieram... :(

A masz na klamce po prawej stronie takie wgłębienia? Te wgłębienie to czujnik. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, brono napisał:

A masz na klamce po prawej stronie takie wgłębienia? Te wgłębienie to czujnik. 

Aha...to nie ma :(

bzdura...to po co to wszystko....skoro i tak kluczyk jest potrzebny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie panikuj, Ci co mają to na wyposażeniu to myślą jak to zdezaktywować co by to się nie rozstać ze swoimi czterema kołkami metodą na walizkę ;)

Sam trzymam kluczyki metodą na świstaka, tj w sreberku :super:

W Highline z pakieten business tego raczej nie było w 2016r. Może później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, SeBa_ napisał:

Nie panikuj, Ci co mają to na wyposażeniu to myślą jak to zdezaktywować co by to się nie rozstać ze swoimi czterema kołkami metodą na walizkę ;)

Sam trzymam kluczyki metodą na świstaka, tj w sreberku :super:

W Highline z pakieten business tego raczej nie było w 2016r. Może później.

Ale po co trzymać w jakimś sreberku? Przecież gdy się boisz i nie chcesz używać to możesz przy każdym zamknięciu auta to wyłączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież jak ukradna to jest ubezpieczenie, to jest tylko samochód, po to mam bezkluczykowy dostęp, żeby z niego korzystać. 

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu widziałem w tvn program "złodzieje". Panowie otwierali tam auta z keyless... Przyznam szczerze, że do głowy mi przyszło że to takie banalne. Stosowany tam jest wzmacniacz sygnału aby "zbliżyć" kluczyk do pojazdu. Proste jak budowa cepa. Urządzenia te importowane są ze wschodu ;) - ruski wywiad z tego korzysta. Jedynym zabezpieczeniem na keyless jest ubezpieczenie z pakietem AC i masz wszystko w pompie.

Jeżeli na krowę cię było stać to na łańcuch do niej również powinno ;)

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2018 o 23:21, StefanT1982 napisał:

Kilka dni temu widziałem w tvn program "złodzieje". Panowie otwierali tam auta z keyless... Przyznam szczerze, że do głowy mi przyszło że to takie banalne. Stosowany tam jest wzmacniacz sygnału aby "zbliżyć" kluczyk do pojazdu. Proste jak budowa cepa. Urządzenia te importowane są ze wschodu ;) - ruski wywiad z tego korzysta. Jedynym zabezpieczeniem na keyless jest ubezpieczenie z pakietem AC i masz wszystko w pompie.

Jeżeli na krowę cię było stać to na łańcuch do niej również powinno ;)

 

Pozdro

 

Dnia 26.11.2018 o 14:37, Krzysiek_WW napisał:

Witam.

Mam pytanie:

Stałem sie posiadaczem VW Passat B8 bitdi 07.2017.

W wyposazeniu mam kod 4I6 a obok: Centralny zamek z funkcją SAFELOCK, 2 pilotami oraz funkcją Press&Drive (TKV)

Powiedzcie mi, czy to jest normalne w VW ze pilotem Musze otworzyc samochód a pozniej tylko start/stop...czy drzwi tez powinny otwierac sie przy podejsciu do auta.

Jestem nowy w tej marce i dziwi mnie fakt tego, ze i tak musze wyciagnac kluczyk zeby otworzyc auto...a pozniej moge schować...gdyz odpale bez niego.

W duuuzo starszym aucie ktore posiadalem mialem tak ze przy zlapaniu klamki pojazd sie otwieral...a potem tylko start...i wio....

A tutaj trzeba wyjac kluczyk otworzyc samochod....schowqc kluczyk i start...

Jaki to ma sens....

Dzieki za info....

Pozdr.

Krzysiek

też tak mam i uważam to za bezpieczniejszą opcję niż keyless z obsługą drzwi. Może co do passata problem kradzieży na walizkę nie jest tak głośny ale wystarczy popatrzeć ile Mazd ukradli, by zdać sobie sprawę że jest to faktycznie problem.

Ja takie rozwiązanie sobie chwalę. Ile to wcisnąć guzik otwarcia samochodu nawet przez kurtkę czy spodnie a później wsiąść i wygodnie wcisnąć start bez żąglowania kluczykiem. Pełna wygoda.

Z drugiej strony tak jak wcześniej inni zauważyli, Ci co mają keyless szukają sposobu jak go wyłączyć albo kupują etui na kluczyk i wtedy też musisz taki kluczyć wyciągnąć przed otwarciem auta :)

Ciesz się z tego co masz, bo odpalanie bezkluczykowe to jedna z lepszych rzeczy jakie wprowadzili w standardzie do Passata.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mazdy kradną nie przez keyless. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie było keyless'a i też kradli auta w 15 sekund... Tylko AC, to jedyna opcja... i trochę szczęścia, że nas to niespotka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkurzę trochę temat Keyless. Czy ktoś rozważał, albo zrealizował dołożenie pełnego systemu bezkluczykowego? Zestaw na Ali można znaleźć już w granicach 1k. Mnie osobiście sam keyless jakoś specjalnie nie pociąga, ale już opcja Easy Open jak najbardziej i tylko dlatego postanowiłem o tym pomyśleć poważnie.

Niestety jestem zielone w kwestii całego kodowania, ewentualnych wymagań kontaktu z ASO itp. Jakieś rady, sugestie dla początkującego? Od czego zacząć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawa to rozpytanie kto i za ile zakoduje IMMO i klucze, bo to chyba jedyny realny problem o ile całą mechaniczno/elektryczna część wykona się samemu mając o tym rzecz jasna pojęcie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

dzisiaj nabyłem passata b8 2016 i mam pytanie o keylessgo. otwieram samochod dotykajac klamke lub pociągajac ją i jest ok. Ale problem zaczyna sie gdy chce auto zamknac, bo sie nie zamyka. Czy coś źle robie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otwierając dotykasz czujnika od strony wewnętrznej klamki (po prostu za nią łapiąc).

Zamykasz dotykając czujnika na zewnętrznej stronie klamki (taki prostokącik).

image.png.a710cd4bef99dd87549d38583d1b6e4c.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otwieram łapiąc za klamkę ale nie jestem w stanie zamknąć auta bezdotykowo w żaden sposób. Muszę wyjąć kluczyk i nacisnąć. Any idea?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam 

od jakiegoś czasu żeby odpalić samochód z guzika musze wsadzić kluczyk do stacyjki, wcześniej to nie miało znaczenia wystarczyło ze miałem kluczyk w kieszeni, czy może mi ktoś wyjaśnić przyczynę tego ze tak się dzieje, bo martwię się ze pewnego dnia w ogóle go nie odpalę.

pozdrawiam 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności