Skocz do zawartości
Gość ppmarian

coś zaczyna padać w układzie zapłonowym...

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ppmarian

Dziś rano jak jechałem do roboty auto nagle zgasło i po chwili odpaliło. Tak jakby na 1-2s odciął zapłon. Taka akcja powtarzała się 3 razy (na odcinku 5km). Normalnie równo pracuje, od razu podpiąłem do VAG – zero błędów. Na parkingu jeszcze trochę pomęczyłem go – wolne, wysokie obr. wszystko OK. i nagle gdy otworzyłem drzwi (silnik jeszcze pracował) zgasł. Odpaliłem go ponownie, znowu wszystko OK. na 100% cos z układem zapłonowym – tylko teraz co? Cewka? Stacyjka? rozdzielacz? Czy ma to jakiś związek ze 3 dni temu wymieniłem regulator napięcia? Stary zdechł i nie ładował aku. Nowy daje 13.8-14.2V wiec OK.

 

pacjen: passat VR6 '92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jest to poprostu przerwa w zasilaniu, ale czego?

Wg mnie jakiś przełamany przewód, niekontaktująca wsówka. Cewki raczej nie obstawiałbym.

Możesz sprawdzić sterowanie wtryskiwaczami.

 

W takim przypadku przyczyn może byc naprawdę wiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ppmarian
Możesz sprawdzić sterowanie wtryskiwaczami

 

to raczej nie tu obojetnie czy jechalem na LPG czy na PB podobne cyrki sie dzialy (przerwy w zasilaniu na 1-2s)

 

W takim przypadku przyczyn może byc naprawdę wiele.

 

tego sie boje ze to szukanie igly w stogu siana. teraz jeszcze zastanawiam sie nad czujnikiem halla...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie mialem w audi i nie kontaktowala klema. To na bank cos z zasilaniem przepatrz przewody, wsówki i tym podobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ppmarian

juz naprawione

 

przyczyna okazala sie luzna wtyczka (masa, prad, sygnał) przy cewce. po zdjeciu i wyczyszczeniu (cala zaśniedziała) wszystko wrocilo do normy :hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności