Skocz do zawartości
vwguy

[CC'09] Kabel OBD2, Funkcje komfortu + automatycznie składane lusterka

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym się dowiedzieć, czy do passata cc rocznik 2009 jest jakiś kabel VAG/VCDS, który pozwalałby na kodowanie + long coding który kosztuje mniej niż 500zł? Na Allegro widziałem kable które obsługują do rocznika 2004, a takie prawdziwe VCDS kosztują ponad 1500zł. 

Druga sprawa, według tego co sprawdzałem, moj model powinien mieć funkcję domykania/otwierania szyb z pilota, niestety przytrzymywanie przycisków blokady/otwierania nie ma żadnego efektu poza mrugającą czerwoną diodą w pilocie. Za to jeśli mam otwarte szyby i zamykam auto przez dotknięcie klamki (posiadam Keyless entry), przytrzymanie przycisku na klamce domyka wszystkie szyby. W ustawieniach w zegarach mam opcję Convenience -> ustawione na "All", bo czytałem że trzeba to ustawić, no ale niestety to nic nie pomaga (tak samo jak zmienię na "Driver"). 

Trzecia sprawa, na forum czytałem że aby lusterka składały się automatycznie po zamknięciu auta to trzeba lutować jakieś kabelki od lusterek + zamka centralnego, jednak w jakiejś aplikacji OBDEleven, czy jakoś tak, po wbyraniu modelu swojego auta mam do wyboru "kodowanie" automatycznego składania lusterek i ich rozkładaniu po zapłonie lub otwarciu auta, więc chyba takie coś jest możliwe po samym kodowaniu i nie wymaga dodatkowych technicznych kwestii?

Dodatkowo chciałbym spytać o funkcję ustawiania się lusterek w dół przy wrzucaniu biegu wstecznego, otóż w swoim menu posiadam opcję "Mirrors down" włączoną, ale niestety nie przynosi ona żadnego efektu przy ustawieniu pokrętła od lusterek na jakąkolwiek pozycję L/O/R, wyłączanie i ponowne włączanie też nic nie daje, także wydaje mi się że ta funkcja została źle zakodowana, bo inaczej chyba nie powinno jej tam nawet być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Do 500zł kupisz klon vcds. Ori vcds używany ok 1400-1500zł (ja z klona przesiadlem się na ori).

2. Musisz sprawdzić ustawienia w dlugim kodowaniu, ale zostaje tylko opcja przytrzymania przycisku w pilocie. Domykanie jednorazowym krótkim wciśnieciem przycisku w pilocie będzie obslugiwane jefynie przez dodatkowy moduł lub niefabryczny alarm (miałem tak w B5 3BG).

3. Wymiana modułów na 3AA z B7 oraz kodowanie przez VCDS (zrobiłem to u siebie w B6).

4. Jeśli nie masz sterowanych elektrycznie foteli z pamięcią, to lusterka nie będą się opuszczać podczas cofania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Krawcol82 napisał:

1. Do 500zł kupisz klon vcds. Ori vcds używany ok 1400-1500zł (ja z klona przesiadlem się na ori).

2. Musisz sprawdzić ustawienia w dlugim kodowaniu, ale zostaje tylko opcja przytrzymania przycisku w pilocie. Domykanie jednorazowym krótkim wciśnieciem przycisku w pilocie będzie obslugiwane jefynie przez dodatkowy moduł lub niefabryczny alarm (miałem tak w B5 3BG).

3. Wymiana modułów na 3AA z B7 oraz kodowanie przez VCDS (zrobiłem to u siebie w B6).

4. Jeśli nie masz sterowanych elektrycznie foteli z pamięcią, to lusterka nie będą się opuszczać podczas cofania.

ad1: Co do tego klona, to będzie się nim dało bez problemu kodować dodatkowe funkcje? Polecasz szukać na allegro/olx, czy jakieś inne typu aliexpress?

ad2: właśnie o takie mi chodziło - przytrzymywanie przycisku, tak samo jak teraz mi działa po przytrzymaniu przycisku w klamce, chciałbym żeby działało z pilota + dodatkowo otwieranie, także jak będę mógł to ogarnę to z tym kodowaniem.

ad3: Jesteś pewny, że w passatach CC nie ma takiej możliwości bez dodatkwoych modułów? Widziałem na YT kilka filmików pokazujących taką funkcję, z tego co widziałem w komentarzach to część pisało coś o module a część o samym kodowaniu.

ad4: no niestety mam tylko pół-elektryczne, ale dlaczego w takim razie mam taką opcję w menu? Ktoś źle zakodował?

I ogólnie z góry dziękuję za odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Loteria. Mój klon przez 8lat ogarniał wszystko, ale przesiadłem się na ori-mimo wszystko.

3. CC z 2009 i B6 to jest to samo elektrycznie-poszukaj tematu o składanych lusterkach. Był tam jednak też wspomniany moduł z B6, u jednych działalo składanie, u innych nie. Ja u siebie wsadziłem moduły z B7-pasowaly mi też generacjami.

4. Nie masz pamieci, nie będą się lusterka obniżać. 

Edytowane przez Krawcol82
Literówka
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W tym temacie masz wszystko opisane, jedni wymianiaja sterowniki drzwi z b7, ja poszedłem po taniosci i kupiłem z golfa sterownik od drzwi kierowcy, mała zmiana w eprom modułu i składane lusterka z pilota są. Jedyny mankament to że przy ustawianiu lusterek gdy są włączone że na pozycji lewego ida razem to lewe idzie do góry a prawe w dół, ale mam ustawione indywidualnie, i ustawiam sobie osobno prawe a potem osobno lewe i jest bajka :) PS. Ostatnia strona ostatni post wszystko opisane. 

Edytowane przez Matiz4
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby było opuszczanie lusterka wystarczy wymiana samego silnika i modułu w drzwiach. Przynajmniej w Golfach to działa. Ja mam opcję opuszczania w MFA+ ale oczywiście nie działa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności