Skocz do zawartości
vwguy

Czujniki ciśnienia opon bez przycisku SET

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam Passata CC z 2009 roku, nigdzie nie mogłem znaleźć informacji na temat systemu czujników ciśnienia opon zamontowanym w moim modelu. Wszędzie, gdzie czytałem i wszystkie filmiki, które obejrzałem, pokazywały przycisk opony z napisem "SET" przy gałce zmiany biegów lub w schowku na miejscu pasażera, a moje auto posiada przycisk z ikonką opony ale bez napisu SET (obok gałki zmiany biegów).

Kliknięcie przycisku powoduje wyświetlenie na monitorku w zegarach informacji o monitorowaniu częściowego obciążonych opon (Monitoring partially loaded tires), przytrzymanie przycisku na kilka sekund powoduje zmianę "trybu" na monitorowanie pełnego załadunku (Fully loaded tires) i czasami pojawia się informacja, że po przytrzymaniu przycisku mogę zmienić tryb lub wyłączyć czujnik. Gdy mam ustawiony tryb full, na zegarach pojawia się ostrzeżenie o niskim ciśnieniu wraz z informacją o konieczności sprawdzenia ciśnienia (Check tires pressure), w opcji "partial" jest okej, bez żadnego ostrzeżenia przynajmniej na razie (ostatnio pompowałem wszystkie opony).

Stąd moje pytanie, czytałem już o czujnikach biorących dane z ABS oraz o tych montowanych w kołach, które pokazują ciśnienie dla każdej opony. Mój ekranik w zegarach nie ma żadnej opcji pokazywania aktualnego ciśnienia ani żadnych ustawień (oprócz "Winter tires" gdzie mogę ustawić jakieś ostrzeżenia dot. przekroczenia prędkości na zimówkach, ale tu też nie jestem pewny jak to działa), w radiu też nie ma takich opcji. A na oponach okazuje się, że są jakieś czujniki, więc chyba powinienem widzieć coś więcej na ekranie? 

Ktoś ma podobny system, bez przycisku SET i wie o co w nim chodzi i na jakiej zasadzie działa (ABS, czujniki z dokładnym pomiarem, a może jeszcze inne cudo) ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Partialy loaded i fully loaded... Zobacz na ciśnienia na klapce wlewu paliwa i wszystko będzie jasne ?

A o kontroli ciśnienia w kołach bez użycia czujników ciśnienia jest bardzo obszerny temat na forum-poszukaj sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Krawcol82 napisał:

Partialy loaded i fully loaded... Zobacz na ciśnienia na klapce wlewu paliwa i wszystko będzie jasne ?

A o kontroli ciśnienia w kołach bez użycia czujników ciśnienia jest bardzo obszerny temat na forum-poszukaj sobie.

Przed napompowaniem właśnie patrzyłem na klapce wlewu paliwa i napompowałem zgodnie z widocznymi tam parametrami każdą oponę, po czym pojeździłem trochę (już nie pamiętam, tylko  czy komunikat ciągle wyskakiwał), a na drugi dzień miałem informację żeby sprawdzić ciśnienie, po przytrzymaniu zmieniło tryb na "partial" i tak jak pisałem wyżej, błędu na razie nie ma.

Czytałem o tym na kilku stronach, nie chodzi mi o kontrolę bez czujników, tylko o kontrolę bez napisu "SET" w przycisku ze znaczkiem opony. Dodatkowo dziwne chyba jest to, że czujniki ciśnienia MAM w oponach na wentylkach a mimo tego nie pokazuje mi dokładnych wartości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym zapytać o czujniki ciśnienia powietrza TPMS do B7.

Czy takie czujniki są OK? jakie tam są numery fabryczne? Lepiej kupić oryginał czy jakieś zamienniki też będą OK?

https://allegro.pl/oferta/4x-czujniki-cisnienia-tpms-vw-passat-variant-b7-7915636053

I jeszcze jedno pytanie.

Jeśli nie mam przycisku SET do konfigurowania to będą te czujniki działać prawidłowo? Mam za to konfigurowanie z poziomu menu w liczniku i tam system się pyta czy obecne parametry ciśnienia są prawidłowe i mogę kliknąć aby potwierdzić i zapisać. Czy to wystarczy aby uruchomić system?

 

Edit

Troche sie zorientowałem w temacie i to co mam na zegarach jest z ABS A potrzebuje teraz zamontowac takie z czujnikiem do kół. 

Jestem na etapie przed wymiana kół na zime. Felgi kupione i opony które mają dodatkowe wzmocnienie XL i one wymagają wlasnie by byly zamontowne czujniki TPMS.

Chciałbym w pierwszej kolejnosci kupic te czujniki aby zmontowac opony na felgi i niech czekają na mroźne dni.

Jak moge sprawdzić czy moje moduly będą poprawnie obsługiwać te czujniki? Rozumiem ze trzeba kupić przycisk i go zamontowac do odpowiedniej wtyczki i to ogarniemy później.

Z góry bardzo dziekuje za pomoc.

Edytowane przez kaleon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności