Skocz do zawartości
Patryk098

B6 2.0TDI BKP zagasł i nie odpala

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z moim Passatem 2.0TDI BKP. Podczas podróży 2x300km zaczął przerywać podczas przyspieszania, stało się to 2 razy pod rząd po przejechaniu równo 200km. Silnik podczas przyśpieszania zaczął poszarpywać i się jakby dławił, gdy przez chwilę jechałem na niskich obrotach wszystko wróciło do normy. Passat ma moc nie było żadnych zmian podczas użytkowania, samochód normalnie odpala. Zacząłem od wymiany filtra paliwa, po wymianie miał ciężko odpalić, trzeba było 10 razy włączać zapłon żeby napomował paliwo. Odpalił i dalej jechał, następnego dnia po odpaleniu rano szarpał i nierówno chodził, chwile później zaczął trząść budą na wolnych i całkowicie zgasł, teraz  nie da się go uruchomić. Na komputerze nie ma żadnych błędów a w puszcze filtra paliwa jest ropa. Proszę o jakąkolwiek pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź stan wtryskiwaczy. Bład jakiś musi być, może być to czujnik położenia wału np. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błędy były sprawdzane po tej usterce, nic nie było. Dodam że rok temu były regenerowane cewki w pompowtryskach (przypadłość pompek siemens). Jakby był czujnik trafiony to pewnie byłby błąd albo check. A nawet check się nie pali. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli olej w filtrze paliwa, to zacznij od sprawdzenia pompy tandemowej. Wymiana uszczelek i oringu lub wymiana całej pompy na nową lub taką z gwarancją szczelności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pawel1987 Nie ma oleju w filtrze paliwa.

@KLICHO czy to możliwe, żeby od uszkodzonego czujnika nie było błedu? wtryski na, której grupie sprawdzać?

Edytowane przez Patryk098

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pompki masz grupa 13 18 i 23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanika podejrzenia padły na oringi na pompowtryskach lub pęknięta głowica, tylko czy możliwe żeby z dnia na dzień pękła głowica. Nigdy nie było problemu z pobieraniem płynu, oleju w płynie, zapachem ropy czy przegrzewania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dnia nadzień też by nie pękła. Co do oringów już wcześniej powinieneś zauważyć że dłuzej odpala itp .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tak walneła pompa w zbiorniku, też od czasu do czasu nie równo pracował , ale mu przechodziło, pewnego dnia wsiadlem do auta odpaliłem i też coś zaczął nierówno ale zaraz mu przeszło potem ujechalem jakieś 500 metrów i sam z siebie zgasł i już nie odpalił, oczywiście laweta i do kuzyna mechanika, szybka diagnoza pompa w zbiorniku, po wymianie śmiga już dwa lata. 

PS. Też mam 2.0 TDI BKP. 

Edytowane przez Matiz4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KLICHOteż mam takie wrażenie, że z dnia na dzień by głowica nie pękła i te oringi, samochód nie miał żadnych bolączęk związanych z oringami. Ostatniego dnia odpalił od razu a było -1st.

@Matiz4 najgorsze jest to, że pompka działa słychać i widać jak podaje paliwo do puszki filtra, nie wiem czy po prostu za słabo czy co. Tobie pompka padła całkowicie nie było jej słychać i nie podawała paliwa wężykiem do puszki filtra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś  odpalić na PLAK?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba nawet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat ożył na plaku, lecz tylko on go trzyma przy życiu. Gdy ma Plak w dolocie działa, lecz kulawo, chodzi tyle ile jest psikany plak, miga też kontrolka świec żarowych, ale checka nie ma. Jakieś porady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie było słychać pompy ani nie podawała, poprostu stanęła i już nie ruszyła ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Patryk098 napisał:

Passat ożył na plaku, lecz tylko on go trzyma przy życiu. Gdy ma Plak w dolocie działa, lecz kulawo, chodzi tyle ile jest psikany plak, miga też kontrolka świec żarowych, ale checka nie ma. Jakieś porady?

I to jest juz informacja. Albo nie podaje paliwa na pompki albo ich nie otwiera. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MucikV Jakie dalej poczynania? Jakie kolejne kroki podjąć?

Nadal nie ma checka, błędy sprawdzę gdzieś za godzinę czy są 

Edytowane przez Patryk098

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sprawdził cewki pompek i czujnki położenia wału i wałka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MucikV Cewki były regenrowane wszystkie 01.09.2017r., usługa w Bosch Servis, gdy one padły samochód wgl nie odpalał, był błąd i palił się check. Z tego co wiem, to przy padniętym czujniku wału nie wzrastałyby obroty podczas odpalania. Obroty podczas kręcenia rozrusznikiem podnoszą się ~200rpm. Nie wiem jakie objawy występują gdy jest walnięty czujnik wałka, ale myślę, że byłby błąd w komputerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak błędu nie oznacza prawidłowej pracy. Dla świętego spokoju sprawdzilbym te cewki , im więcej rzeczy wyelimknujesz tym mniej masz do sprawdzenia. Tak na logikę to coś uniemożliwia podanie paliwa przez wtryskiwacz. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności