Skocz do zawartości
kaiteu

Nastawnik pompy 11 107j

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Problem dotyczy passata 1.9 tdi ahh b5 1999r z pompą 11 107j 
Problemy zaczęły sie około rok temu  jechałem około 160  i gdy  gwałtownie  zszedłem z prędkości  silnik  zaczął na początku tracić moc a potem obajawy jak rozbiegana turbina tzn po wyciągnięciu ze stacyjki kluczyka silnik nadal pracował co dziwne  nie kopcił tylko trzymał obroty,  nawet  napisałem wtedy temat   o rozbieganej turbinie bo   przypuszczałem ze to to,  po podpięciu pod kompa okazało sie ze winnym był nastawnik  i od tego się zaczęło silnik dostał nowe życie tzn remont generalny zrobiony cały silnik od a do z , Nastawnik wyczyszczony, po złożeniu wszystkiego do kupy auto dostało dziwnych drgawek  znowu   poszedłem w złym kierunku  skrzynia  zdjęta dwumask niby ok  trochę siwy ale  generalnie ok  wymiana  oleju i czyszenie skrzyni  potem  reklamowałem poduszki  silnika chyba febi i założyłem  lemfoldery troszkę   ucichło ale dalej  czuć wibracje dodam ze "drgawki tylko na biegu jałowym  auto  normalnie reaguje  fajnie przyspiesza, ustawienia kąta nic nie dąło. OD czasu do czasu  pojawi sie migajaca kontrolka swiec zarowych ale  przed  manipulacją  kąta  tego nie było.

I teraz Moje właściwe pytanie czy miał ktoś podobne objawy przy uszkodzonym nastawniku,  co zrobić w takiej sytuacji  Regeneracja całej pompy? czy samego nastawnika  czy może  wymiana samego nastawnika? 
Tylko jak wszystkim wiadomo pompa 11  to  rzadkość czy można podebrać od jakiejś innej pompy nastawnik.  Planuje moce 170km.

Pozdrawiam
Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poduszki lemforder = drgania.

Migajaca spirala - zrób diagnoze vcds

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na febi drgania również były co do diagnozy to tak jak mówiłem nastawnik za duże i zamale nastawy  

Nastawnik HDK 248 pasuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poduszki silnika tylko oryginal 500zł jedna lub używki niewylane

Edytowane przez janekg16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam podobny problem z nastawnikiem pompy HDK 240 ,Mam pytanie czy podszedł jakiś inny nastawnik do pompy 107j.U mnie jest problem po regeneracji nastawnika szarpie jeszcze mocniej niż przed na wolnych obrotach dodatkowo brak macy po regeneracji ,dół pompy po regeneracji.Prosiłbym o odpowiedz jak została usunięta usterka.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności