Skocz do zawartości
Ysebulba

Side assist i asystent wyjazdu tyłem już na pokładzie.

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanko jedno bo na liczniku widać że tam jest znaczek kontrolki martwego pola takie lusterko z samochodzikiem w środku czy to powinno też jakoś się zaświeci jak ktoś mnie wyprzedza czy nie bo już sam nie wiem ? też wam niekiedy zaświeci się kontrolka w lusterku mimo że nikt was nie wyprzedza ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi się tak czasem dzieje z prawą stroną, i ona też jakoś słabo działa, bo raz auta wykrywa, raz nie, a przy prędkości autostradowej to już w ogólnie nie widzi aut, chyba, że tak ma być :P podejrzewam że trzeba wykonać kalibrację...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kończę kompletować graty do SA i utknąłem na poszukiwaniu wskaźnika montowanego w lusterku i obudowy lusterka pod wspomniany wskaźnik.

O ile obudowa to nie kłopot, o tyle wskaźnik jest ciężko osiągalny i rozważam zakup lusterek z angola i wybebeszenie potrzebnych komponentów (obudowa, wskaźnik, fotochrom dla pasażera).

Zastanawia mnie czym się różni lusterko z anglika od lusterka montowanego na europę i czy można z niego wykorzystać np. mechanizm do składania lustra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnią się długością. Jest dokładnie odwrotnie niż w wersji europejskiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprościej i najtaniej będzie upolować całe lusterka i odsprzedać swoje . Ja tak zrobiłem . 
W angliku jest wyprofilowany inaczej szkielet więc nie użyjesz go do składanych elektrycznie luster u siebie . 

10F10DAE-231F-4164-AD8D-9905D0B0D45D.thumb.jpeg.4003983196f73c3bc0116772f92fe1a9.jpeg

Lewe Europa , prawe Anglik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po cichu liczyłem, że kupię parę lusterek z angola, poświęcę trochę czasu i będę miał full opcję poniżej ceny jednego lusterka do europy.

@Ysebulba, możesz podesłać namiary na gościa od którego kupowałeś lusterka i prawy fotochrom?

[EDIT]
[OT]w trakcie poszukiwania internetów dowiedziałem się, że już posiadam asystenta, tylko nie potrafię do uruchomić ;)[/OT]

CD2020BA-9159-41C5-8D40-7D83831BBF30.jpeg

Edytowane przez Deo
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawy fotochrom , jest z Anglika . Ale kupiłem lusterko z Anglika a metalowy stelaż z jakiegoś złoma europejskiego i przełożyłem .  A potem jeszcze raz wymieniałem oba lusterka bo zachciało mi się kamer area view 360 .?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja od Ciebie Andrzej kupiłem lusterka elektrycznie składane i zobaczyłem, że są kabelki od lampek ostrzegawczych. W czerwcu 2020 zrobiłem elektryczne lusterka, a na początku sierpniu montaż side assist. Tylko ja trochę zaszalałem i kupiłem obudowę lusterka satynową ?

 

20200725_115908 (1).jpg

20200725_170256.jpg

20200731_200605.jpg

20200731_200506.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ysebulba, wiesz w jaki sposób można rozebrać wtyczkę do kamery AV360, żeby wycofać ją ze stelaża? Rozebrałem wczoraj dwa lustra Angola (fotochrom) i EU (AV360 i SA).

Fotochrom, chce przełożyć do europy i o ile w angolu nie miałem problemu z wycofaniem wiązki, to kłopot zaczyna się z EU, bo muszę rozebrać wtyczkę do kamery a za bardzo nie potrafię zdemontować zabezpieczenia.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz wyjąc różowe zabezpieczenie i zdejmiesz wtedy niebieską obudowę wtyczki . Szara część która jest pod spodem powinna Ci już przejść .

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ysebulba, to ja się zabierałem do rozbierania od drugiej strony (tj. od szkła a nie od drzwi), bo nie chciałem rozpinać 16 pinowej wtyczki.

Czyli trzeba rozebrać 16 pinową wtyczkę i powypinać z niej piny, usunąć z wiązki klipsy mocujące i ściągnąć gumowe uszczelnienie. Potem tylko rozpruć wiązkę i wpleść dwa przewody ...  pestka ;)

 

Edytowane przez Deo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki pomocy @Eldar SideAssist mam i ja :D

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Deo

Jaką masz wersję softu? 

Edytowane przez raduss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@radussMasz PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności