Skocz do zawartości
DoktorPio

Promieniowe zużycie opony ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od jakiegoś czasu a może od początku jak mam Passata zużywa mi się nieprawidłowo opona na przednim lewym kole ?  Problem jest tego typu ze opona wyciera się promieniowo. Np w jednym miejscu opona ma bieżnik głęboki np na 6mm a na przeciwległej stronie tej opony ma głębokość np 5,2mm ? Dodam że wszystkie opony były zamontowane nowe Goodyear oczywiście wyważone itd Po paru tys km eksploatacji gdy w kabinie słyszałem charakterystyczne furkotanie podczas jazdy wnikliwie obejrzałem opony i ta przednia z lewej strony okazała się nierówno wydarta ? Tak wiec wyważyłem wszystkie koła i zamieniłem te z tyłu wrzuciłem na przód i odwrotnie. Chwilę był spokój i znów nastąpiło nierówno wydarcie opony wiec znów zamia i znów to samo ?

Kierownica nie trzepie tylko zaczyna furkotać hałasować ?

Dodam że przebieg 230tyś, amortyzatory chyba niewymieniane od nowości tarcze hamulcowe fabryczne.

Jaka może być przyczyna ze lewe przednie koło właśnie w ten sposób wydziera promieniowo oponę ? 

-opony nowe

-koła wyważone

-po zamianie koła ponownie wydziera

- ciśnienie w oponach kontrolowane 2,2bar

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zbieżność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jajowata felga (uszkodzona od wpadniecia w dziurę), zużyte amortyzatory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbieżność sprawdzona a poza tym to by cięło oponę po całym obwodzie od środka albo od zewnątrz ?

Felga na pewno nie jajowata bo jak koło było zamontowane na innej osi lub stronie to było OK . Jak zakładam dobre koło z tylnej osi lub prawej strony to ono się niszczy tylko na lewym przednim kole ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to amorki sprawdź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie te amortyzatory mi nie dają spokoju ? Niby na szarpakach jest OK ale czy aby na pewno są sprawne ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A hamulce? Może tarcza jest krzywa/zniekształcona, w tym jednym miejscu koło akurat bardziej przyhamowuje i dlatego się ściera opona w jednym miejscu mocniej?

Przy zużytym amorku cała opona powinna być wyząbkowana.

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie też ewidentnie amor. przy takim przebiegu jak wymienisz amory, bo już na pewno są zmęczone to zobaczysz różnicę w twardości i przede wszystkim w prowadzeniu. Ja byłem w szoku (taka różnica) a wymieniałem przy przebiegu 250 tys. km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności