Skocz do zawartości
Neos97

diesel 1.9 tdi Ajm nie grzeja świece

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z moim 1.9 tdi 115km ajm ciezno odpala jak na polu jest ponizej 2stopni mianowicie zauwazylem ze kontrolka od swiec zarowych czy silnik jest cieply czy zimny nawet w mroźne dni zapala i gasnie po 1sekundzie i wtedy silnik musi pokrecic z 5sekund az odpali a jak odpali to tak jakby startowal z obrotów 600 i pomalu przechodzil do tych 900. Zauwazylem ze jak sciagnie się wtyczke z czujnika temperatury silnika cieczy to kontrolka od świec swieci się 15sekund. Tylko dziwi mnie bo temperatura silnika na liczniku jest pokazywana cały czas. W zeszlym roku jak kupilem autko to nie pokazywalo temperatury i wymienilem ten czujnik temperatury zielony. I czy on moze byc zepsuty pokazujac tempersture na liczniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czujniku masz w sumie 2 czujniki, jeden na zegary, drugi na ECU. Wymień czujnik i po sprawie, najlepiej kup oryginał a ASO nie kosztuje majątku, wszystkie inne niby oryginały to totolotek.

Edytowane przez indyczes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie każdy AJM i ATJ ma te problemy z odpalaniem i ja ci powiem, że u mnie w ATJ jak jest -5 to kontrolka od świec pali się może 2 sekundy i gaśnie a dopiero jak jest -10 albo -15 to długo się świeci. Ja rozwiązałem u siebie ten problem wymieniając uszczelki na pompowtryskach bo miałem tak, że kręciłem kilka sekund i silnik powoli wchodził na obroty a po odpaleniu nierówno pracował i dymił na biało. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2018 o 21:27, Neos97 napisał:

Witam mam problem z moim 1.9 tdi 115km ajm ciezno odpala jak na polu jest ponizej 2stopni mianowicie zauwazylem ze kontrolka od swiec zarowych czy silnik jest cieply czy zimny nawet w mroźne dni zapala i gasnie po 1sekundzie i wtedy silnik musi pokrecic z 5sekund az odpali a jak odpali to tak jakby startowal z obrotów 600 i pomalu przechodzil do tych 900. Zauwazylem ze jak sciagnie się wtyczke z czujnika temperatury silnika cieczy to kontrolka od świec swieci się 15sekund. Tylko dziwi mnie bo temperatura silnika na liczniku jest pokazywana cały czas. W zeszlym roku jak kupilem autko to nie pokazywalo temperatury i wymienilem ten czujnik temperatury zielony. I czy on moze byc zepsuty pokazujac tempersture na liczniku

Sprawdź czujnik temperatury cieczy jak będzie zimny jakie ma wartości w blokach (czy mniej więcej zgadza się z temperaturą zewnętrzną). Fizycznie jest napięcie na listwie grzania świec jak przekręcisz zapłon z podpiętym czujnikiem(zimny silnik)? 

 

Ostatnio miałem podobny problem z 1.9 agr. Po odpięciu czujnika świece grzały, przy podpiętym mignęła kontrolka świec - brak napięcia na listwie. Czujnik pokazywał dobrze w blokach, podmieniłem na 2 nadal to samo. Dopiero jak ruszyłem wydłużenie czas grzania świec żarowych w vagu wszystko zaczęło działać  https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=270253

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności