Skocz do zawartości
Qnir

diesel Kopci na czarno CFFB przy pełnym bucie

Rekomendowane odpowiedzi

WItam,

Od pewnego czasu zmagam się z moim Passatem, mianowicie podczas mocnego przyspieszania na 3, 4, 5 i 6 biegu z rury wydechowej leci czarny dym jakbym jechał starym Jelczem i za wiele za mną nie widać. Dzieje się tak jak tylko wcisnę pedał do samego końca, podczas wciskania pedału gazu do powiedzmy 3/4 skoku, puści lekko dymka i nic więcej. Auto ma wycięty DPF(jakieś 2,5 roku temu) ale objaw ten mam od 3 może 4 miesiący. Po wycięciu DPF zrobiony był program na 177km i 385NM. Auto idzie do samego końca, chociaż ostatnio nie korzystam z tego, ponieważ wstyd tak przyspieszać jak za autem nic nie widać. Po wycięciu DPFa wsadziłem katalizator od Tourana 2016r ponieważ po jego wycięciu w aucie zrobiło się dość głośne w pewnym zakresie obrotów. Przebieg ori - 237000km. VCDS nie pokazuje błędów, korekcje według VCDS są bardzo dobre. Luzów na turbo nie ma, nieszczelności nie stwierdziłem - chyba że źle szukałem. 

Dodam jeszcze, że:

-zaślepiałem egr(było tak samo)

-odłączałem przepływkę - dalej kopcił

 

Gdzie szukać problemu i co sprawdzić?

Edytowane przez Qnir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kopci bo nie ma DPF ale przyczyna kopcenia leży gdzie indziej. Synchronizacja do sprawdzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że zaraz po wycięciu DPFa nie kopcił. Wiem, że bez DPFa może auto puścić "bąka" ale to co teraz jest to masakra...

Sprawdze w weekend synchronizacje - dzięki.

Zastanawiam się czy gdyby turbo się kończyło i dawało za mało powietrza w górnej partii obrotów to objawem będzie właśnie kopcenie przy pełnym bucie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak już jesteśmy przy powietrzu, rozumiem że filtr powietrza jest ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przy okazji sprawdź turbo - może kierownice się przycierają?

Mile widziana jazda z kompem i sprawdzić należy wartość powietrza doładowania, kontrola czujnika powietrza doładowania też mile widziana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności