Skocz do zawartości
krojcu

Wymiana filtra paliwa - odpowietrzenie układu

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś już wymieniał filtr paliwa , i zna procedurę odpowietrzenia układu ? Bo słyszałem że te nowy pompy CP04 (chyba się tak nazywają ) lubią się przycierać , jeśli nie zastosowało się procedury odpowietrzenia układu paliwowego . Czy zna ktoś jakiś inny sposób niż KTS Boscha ? Da się to ogarnąć z OBD Eleven ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, krojcu napisał:

Ktoś już wymieniał filtr paliwa , i zna procedurę odpowietrzenia układu ? Bo słyszałem że te nowy pompy CP04 (chyba się tak nazywają ) lubią się przycierać , jeśli nie zastosowało się procedury odpowietrzenia układu paliwowego . Czy zna ktoś jakiś inny sposób niż KTS Boscha ? Da się to ogarnąć z OBD Eleven ?

Raz robiłem vas em wtedy odpala od pierwszego strzała (cała procedura uruchamia pompe elektr. i odpowietrza ) , bez testera  trwa to ok 15 sekund kręcenia rozrusznikiem , z tego co wiem to zacierały się pompy pierwszych commonrail od 2009 - , 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak w B8 ale w golfie 6 2.0TDI jak wymieniałem filtr paliwa to po prostu zalałem go na maksa paliwem, skręciłem i auto odpaliło za pierwszym razem. Wiem, że można zrobić test pompy VCDSem. Zakładam, że obceleven też da radę ale osobiście tego nie robiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zna ktoś tą procedurę? Nie jest problemem wygooglować, ale czy do wszystkich aut stosuje się tą samą procedurę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można nalać paliwa do filtra. Mozna też włączyć sam zapłon na 10s i pompa w baku napompuje paliwa do filtra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pompie CP4.1 jest ryzyko obrócenia się popychacza rolkowego o 90 stopni w przypadku braku ciśnienia nad sekcją tłoczącą.  Popychacz dociskany jest do  wałka krzywkowego ciśnieniem paliwa. W przypadku braku odpowiedniego ciśnienia na skutek zapowietrzenia i długiego kręcenia może się obrócić. Silnik odpali ale po 100-200 km wałek jest zmielony i cały układ paliwowy do wymiany.

W vcds jest procedura odpowietrzania po wymianie. Nie jest to zwykłe włączenie pompki. Jednocześnie otwierany jest maksymalnie zawór dozujący ZME. Zawór DRV na szynie jest bez wysterowania otwarty  .  W przypadku próby rozruchu DRV musi się zamknąć i odpowietrzenie samoczynne wtedy jest bardzo trudne.

Bez VCDS też można od biedy. Trzeba zalać filtr i zewrzeć przekaźnik pompy ba co najmniej 1 min. 10 sekudn to stanowczo za mało.  Silnik po odpowietrzeniu powinien odpalić po max 5 sek kręcenia. Dłuższe kręcenie to SPORE ryzyko.

Edytowane przez sławo2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie filtr wymienialem sam,robilem to pierwszy raz,porozkrecalem,wyczyscilem,wsadzilem nowy filtr,zalalem wszystko ropa,poczekalem az filtr "zassa"/"nasiaknie",dolalem ropy do maxa,piskladalem wszystko i chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć, robiłem tak samo jak "auto85", wymiana trwała ok 10min. 

- odkręcić śrubki

- wyjąć ostrożnie filtr

- wypompować paliwo

- wyjąć obudowę i przetrzeć od środka (można bez wyjmowania)

- zalać do połowy obudowy filtra nowym paliwem

- powoli zamontować nowy filtr

- dolać paliwa na max

- skręcić 

- odpalić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

01] -> [04]->grupa 035->[idź!]->[ON/OFF/Dalej] Najlepiej niech pompuje przez 1 min [Gotowe, Wróc] 

 

Takie coś znalazłem na Internecie , czy to jest tak procedura odpowietrzenia? Czy tylko włączenie pompy elektrycznej w baku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy przez obdeleven jest taka opcja przy silniku 2.0 tdi 150? testował ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności