Skocz do zawartości
Magyars

diesel Drgania na biegu jałowym oraz na niskich obrotach

Rekomendowane odpowiedzi

Pacjent: VW Passat B5 1.9 90KM AHH Variant

Witam. Napotkałem się na pewien problem - zauważyłem, że na biegu jałowym oraz podczas ruszania mam dosyć spore drgania spod silnika. Co może być przyczyną? Ostatnio regenerowalem turbinę, ponieważ zaczął rozbiegać mi się silnik - na całe szczęście silnik 'zdusiłem': wrzuciłem 5 bieg i strzeliłem ze sprzęgła. (co mogłoby wskazywać na sprawne sprzęgło). Przy okazji zostala wymieniona jedna z poduszek pod silnikiem, wyczyszczony został zawór EGR. Od wymiany minęły 2 tygodnie (łącznie zrobiłem ~500km) i zauważyłem że silnik głośniej pracuje, i niepokojącym objawem były drgania oraz hałas na biegu jałowym oraz przy ruszaniu (przy 3,4 i 5 biegu nic takiego nie miało miejsca). Nie jestem mechanikiem, dlatego pytam Was o zdanie, co może być przyczyną drgań? Czytałem o różnych przyczynach: o pasku od klimy, od poduszki pod skrzynią, a przede wszystkim o sprzęgle:) (nie jestem pewny, czy mam koło sztywne czy dwumasę). Jeśli ktoś miałby jakieś doświadczenie z podobnym stanem to prosiłbym o pomoc. Z góry dziękuję i pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam drgania na biegu jałowym drga lekko karoseria i lewarek zmiany biegów ale narazie się tym nie przejmuje jednak ciekaw jestem czy te passaty jak są w pełni sprawne to czy w ogóle mają jakieś drgania karoserii czy coś. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam problem jest z drganiami na biegu jalowym, cala buda drzy. wymienilem poduszki silnika na nowe org. poduszki pod skrzynia nowe. rozrzad nowy. dwumasa org nowa i dalej drgania sa. przy chlodnych dniach drgania sa male a przy +20stopniach wieksze. na rozgrzanym silniku przy obrotach 1700-2100 mega drzy auto az strach dalej jechac. pomocy bo juz brak sil do tego auta a mechanicy rozkladaja rece. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silnik może drgać od nieprawidłowo pracujących pompowstryskiwaczy. Trzebaby podpiąć komputer i zobaczyć co pokazują dane. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeden z pompowtryskow ma wartosc -2 mg a reszta 0.2 mg. jest spora roznica w wartościach. a jakis warsztat w okolicach wroclawia ktos zna? z gory dziekuje za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można zdjąć pokrywę i zacząć od podgięcia konektorów na pompkach. Jak coś tam nie łączy jak trzeba, a może tak się zdarzyć bo to znana sytuacja to będzie silnik nierówno pracował i rzucał. 

Zdjąć dekiel to prosta robota, więc możesz samemu próbować.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tyg. czasu zrobie tak i dam znac czy cos pomoglo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. wlasnie wymienilem pompowtryska i dalej to samo. juz brak pomyslu co to moze byc. pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.09.2021 o 23:16, pawel m napisał:

 na rozgrzanym silniku przy obrotach 1700-2100 mega drzy auto az strach dalej jechac

Mój pasio też cierpi na to co Twój, powymieniane dwumasy, pompowtryski, plecionki, nowe poduszki avon, wiązka od pompowtrysków nowa i jak drgał tak drga, dałem sobie już dawno z tym spokój bo pakować kasę cały czas to bez sensu. Kiedyś rozmawiałem z kolesiem co sporo się zajmuje mechaniką miał takiego passata z takimi objawami, właściciel wymieniał 3 razy kpl sprzęgło z dwumasą w serwisie VW. Nic to nie pomagało i co się okazało wał korbowy miał spory luz osiowy.  Po zrobieniu zero drgań. przebieg passata około 600 tyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności