Skocz do zawartości
Gość MIETKACY

jaki intercooler do 1,9tdi b4??

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MIETKACY

Witam wszystkich.

Mam poważny problem, bo niewiem jaki intercooler mam zamontować do swojego paska.

Kupiłem fure i okazało się, że placek co mi sprzedawał wymontował i mi nic nie powiedział.

Wiem, że są dwa modele do b4 - jeden z dwoma rurami do góry a drugi z jedną rurą do góry a drugą na bok.

Bardzo bym prosił o pomoc, bo nie chce kupować na tzw. pałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak można ci pomóc, nie piszesz czy masz przewody powietrzne a brak samego IC czy nie, jeśli masz to widzisz gdzie i jak idą, jeśli nie masz to musisz zakupic komplet przewodów i chłodnice i będzie pasował, od siebie powiem ci że mam jedno wyjście w okolicahc aku(to zgóry) a drugie pod chłodnicą z boku (to z dołu) i w innych paskach ajkie widziałem tylko takie były, z tymi drugimi się nie spotkałem

swoją drogą kupiłeś jakby TD zamiast TDI :( ciekawe po co ktoś wywalił ic, a może faktycznie masz silnik AAZ a nie 1Z?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MIETKACY

Witam.

intercooler już mam, tylko przewodów nie mam i właśn ie z tym będę miał problemy.

czy ma ktoś sprzedać?

jeden jest taki jajowaty a drygo okrągły.Chodzi mi oczywiście o przekrój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MIETKACY

A tak przy okazji to miał dzwona i kolesiowi nie chciało się montować nowego.

przez to nie miał wogóle kopa.Maksymalna prędkość to 110. :dobani:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej nie przez brak ic mial taka predkosc. moj nie ma ic, ma wiecej mocy niz twoj i lata tez wiecej niz 110.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MIETKACY

Nie, no bez przesady.To są inne silniki, nie porównuje się takich rzeczy.

Można porównać 90-cio konny silnik, ze 110-cio konnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego jak najbardziej mozna porownac. wiesz jakies zadanie ma ic? tylk utrzymanie pewnej temp powietrza zasysanego. nic poza tym. u mnie jest gorace jak cholera, zwlaszcza jak butuje, mimo to jest moc. u ciebie w tdi turbinka dmucha duzo mniej niz u mnie i nie nagrzewa sie tak. poza tym w tdi turbina odgrywa mniej znaczaca role niz obecnie u mnie, z tego wzgledu, ze bezposredni wtrysk pozwala na osiagniece lepszych parametrow pracy. zwlaszcza momentu obrotowego. w tym przypadku max predkosc przez ciebie podana spowodowana jest jakims zonkiem. to nie przez BRAK IC!!!!! :krzeslem:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MIETKACY

Może i tak, nie znam się aż tak dokładnie.

Na poczatku stawialiśmy na uszkodzony przepływomierz ale okazało się, że jest ok.

Jak szukalismy dalej okazało się właśnie, że nie ma IC.

W serwisie stwierdzono, że na 95% to jest właśnie to.

I dlatego cały czas pokazuje błąd w komputerze i go blokuje.

Chociaż nie będę się kłucił, bo nie o to chodzi.

Może być inna przyczyna, kupie przewody, zmontujemy i wtedy się z tobą podziele uwagami.

Jak to mówią - Polak mądry po szkodzie..

Pozdrawiam :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , a to może i ja sie podłącze .

Żona miala stłuczkę i poszedł icek , nie mogę dostać teraz takiego . Czy mogę założyć jakiś inny i z przodu przed chłodnicą ?? jaki on ma b yc i od czego najlepiej i czy wsio będzie ok?? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co się orientuję to do 1.6TD szedł jeden rodzaj IC a produkcja kolego OSLO do 1993r, nr NRF 30014

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz kompletowac orginalne przewody i szukac ic to za te pieniadze bys sobie juz FMIC zrobil i po sprawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Są dwa rodzaje IC do paska tdi.

Wymieniałem to wiem, różnią się średnicą rór i kształtem.

Złączki gumowe też są inne, najlepiej patrzeć za częściami ze swojego rocznika, będzie pewniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ale ic nie tylko utrzymuje stała temperaturę powietrza ale i dodaje parę koników więcej a co do tematu to czy można założyć ic od innego samochodu/ innej marki? i jaka masz średnice tych rurek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Szukam intercoolera do mojego 1.9 Tdi 1994r. Z tego co juz wiem są dostępne 2 rodzaje. U mnie siedzi intercooler hella 8ML376746-321.

Niestety jest on mega drogi, jako nowy i używaka.

Macie jakiś pomysł jak ominąć ten temat lub gdzie mógłbym znaleźć jakiś tani zamiennik?

 

Podobno ten typ występuje tylko w orginale...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności