Skocz do zawartości
macios

Przepływomierz czy nie

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

Jestem właścicielem auta z silnikiem 1.9 TDI BXE

Miesiąc temu miałem awarię turbo.  Zleciał mi cały olej. Oddałem. do mechanika. Turbo zostało wymienione na nowe. Przy okazji mechanik wymienił mi EGR, bowiem przed awarią już mi się palił check engine. Po wymianie z autem jest problem.

Dymi przy przyśpieszaniu. Zapycha się i szarpie przy niskich obrotach jak chcę dodać gazu. Mechanik oczywiście  nie wie o co chodzi(chce znowu wymienić turbo). Postanowiłem sam się tym zająć. Poczytałem w necie i objawy pasują mi na awarię przepływomierza.

Tym bardziej, że jak wyjąłem wtyczkę od przepływomierza auto zaczęło chodzić zegarek. Przepływomierz wyczyściłem specjalnym środkiem, ale nic to nie dało.

Zrobiłem logi dynamiczne:

http://vaglogi.pl/log-008_011_BJPJW4.html

http://vaglogi.pl/log-003_010_sTw7w9.html

Proszę o diagnozę - już mam dość pseudo-mechaników.  Jeżeli to przepływomierz to czy magneti marelli to dobry wybór dla przepływomierza. Bosh jest znacznie droższy.

 

Edytowane przez macios

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, macios napisał:

Jeżeli to przepływomierz to czy magneti marelli to dobry wybór dla przepływomierza

Nie. Tylko oryginały, niestety... VAGi innych nie tolerują. Znaczy tolerują ale szansa, że zadziała to jakie 1/10.
Mi pierwszy log nie chodzi.No ale nie mnie oceniać bo na TDI się średnio znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Halo, czy ktoś jet mi w stanie pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaślep EGR jak auto odżyje to jego wina. Miałeś wymieniany. Jeżeli to zamiennik to może nie działać prawidłowo. Stąd te objawy. Niesprawny przepływomierz to brak mocy  od początku do końca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności