Skocz do zawartości
matikupiec

Wypadek. Naprawiać czy sprzedać?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zwykle, biznes. Trzeba dobrze weryfikowac i pisac odwolania, bo czesc zgadza sie na ich pierwsze wyceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się odwoływał. 12.5k + wrak (wartość 3400) = 16k. To za tyle da się kupić B6 w dobrym stanie? Ja szukałem 3 mies do 17k aby złapać okazję i coś jeszcze utarować i wkońcu się trafiło 50km od domu :P Po prostu w tej cenie znaleźdź łatwo nie będzie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo wartość jest wyceniana na podstawie info ekspert albo eurotax, żaden ubezpieczyciel nie patrzy na to, że do 17k ciężko znaleźć auto w dobrym stanie, zrozumcie to :)  Ja tam widziałem ogłoszenia B6 z 2006 z 21000 zł i co z tego wynika? No nic.

~embix

*znaleźć

Edytowane przez zdun_VW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tej wyceny to różnie to bywa kiedy idziesz opłacać np do skarbówki 2% podatku od zakupu pojazdu :)

If you know what I mean :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, embix napisał:

Co do tej wyceny to różnie to bywa kiedy idziesz opłacać np do skarbówki 2% podatku od zakupu pojazdu

Tam płacisz podatek od deklarowanej kwoty zawartej transakcji. Rzeczywista wartość pojazdu może, ale nie musi taka sama. W przypadku wartości kwoty bazowej, mamy do czynienia z wartością uśrednioną, uwzględniającą auta w idealnej kondycji, jak również te, które uparcie bronią się przed złomowaniem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ta kwota jest weryfikowana przez US. Przeciez jakbyś kupił B6 za 10 000 zł np. z rocznika 2007 i tak podał na PCC3 to nie zapłacisz 2% od tej kwoty, tylko sprawdzą w eurotaxie i naliczą od tej kwoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba ,że uzasadnisz te kwotę np. Zniszczonym lakierem ,rysami 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wyliczalem ubezpieczenie swojej B6 w firmie AXA i przy ofercie jaka dostałem na dole pisze ze wartość samochodu na dzień 13.11.2018 Volkswagen Passat b6 comfortline 2005-2008 wynosi 21400.I co Wy na to?? Widać ewidentnie że przy wypłacie odszkodowań ubezpieczalnie zanizaja kwoty wypłat w stosunku do rzeczywistości. IMG_20181113_161152.thumb.png.db2943b8ff5e75127b508eab78a0c346.png

Edytowane przez Matiz4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim wypadku robi się wycenę przez rzeczoznawcę i tyle. On ocenia (w przypadku auta przed wypadkiem) jaka jest wartość całego pojazdu do ubezpieczenia, wtedy oczywiście składka wzrasta. Jeśli wartość pojazdu jest określona w ubezpieczeniu (a powinna być) to niestety TUW dochodzi do tej kwoty z małymi wyjątkami, ale znów trzeba tu rzeczoznawcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności