Skocz do zawartości
ziomek1988

1.6TDI czy 1.4TSI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie. Przymierzam się do zakupu 2 letniego b8 i mam do wyboru te dwa silniki 1.4tsi 125km oraz 1.6tdi 120km. 70%miasto/30%trasa. Nie jeździłem żadnym z nich, który lepiej się sprawdzi? :) Tylko proszę nie cisnąć, że to auta emeryckie albo w ogóle nie jadą...zdaję sobie sprawę z ograniczonych osiągów. Posiadam jeszcze CC 2.0TSI oraz Cl500 ale tu priorytety są inne...niskie spalanie i tania eksploatacja. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak spojrzysz na forum to są już posty o wrażeniach z 1.4 oraz jest też o 1.6 tdi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.6 tdi posiadam, jak dla mnie super silnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście aczkolwiek w temacie o tsi jest on porównywany do mocniejszych wersji podobnie jak tdi do wersji 2.0. Ja natomiast pytam o bezpośrednie porównanie 1.6tdi do 1.4tsi w szczególności od osób, które miały podobny dylemat lub mialy okazję porównać obie jednostki napędowe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężki wybór .... tdi bardziej ekonomiczny ale jeżeli głównie miasto to będą problemy z dpf..

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli głównie miasto a auto ma już jakiś spory przebieg to lepiej chyba tsi.Ja mam tdi i jestem zadowolony ale jeżdżę głównie odcinki 30 km drogami powiatowymi.Sam widzę po spalaniu że dopiero po około 25 km spalanie zaczyna fajnie spadać i to zaczyna się dopiero opłacać.Tsi spali w mieście więcej ale  nie będzię problemu z DPF itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1,4 Tsi powinien być dużo tańszy.

Z jednej strony diesle sprzedają się jako nowe coraz gorzej, ale w używanych jeszcze tego trendu nie widać. Dodatkowym argumentem znanym mi z mojego doświadczenia i przemawiającym na korzyść ceny 1,4 125 km jest silnik, który trochę utrudnia dalsze upłynnianie go na rynku wtórnym, i dlatego można się tu trochę ostrzej potargować że sprzedającym i zakupić auto w bardziej korzystnej cenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym upłynnianiem wcale nie ma takiej tragedii. 1.2 i 1.4 TSI sprzedają się właśnie lepiej jako używane niż 1.6/2.0 TDI, bo często mają korzystniejszy stan i udokumentowaną historię o co często w dieslach (szczególnie sprowadzanych) ciężko. Oczywiście piszę to w odniesieniu do ogłoszeń prywatnych, nie komisowych.

Co do wad - oba jakieś mają, i jeśli decydującym kryterium jest spalanie to jednak lepiej brać diesla ale oczywiście nie do miasta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba nie w passacie? 1.2 czy 1.4 może w Fabii się lepiej sprzedaje, ale nie w tak dużym samochodzie jak Passat. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Golf VI Variant nie jest małym autem ;) Passaty też się z tym dość dobrze sprzedają ale może nie w PL, to fakt ;)  1.2 w Passacie nie ma, a po posłużyłem się tym tylko dla przykładu.

Ogólnie dla wielu znaczenie mam to jak faktycznie to "działa" i godzą się np.: na wymianę łańcucha czy ewentualnie czyszczenie kolektora (co z resztą w TDI też warto robić).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę 1.6TDI ze skrzynią manualną - dla jednej osoby (samochód niezbyt załadowany) dynamika wystarczająca.  Ja skusiłem się na lekkiego chipa bo przy pełnym obciążeniu trochę  był mułowaty a charakterystyka przy wyprzedzaniu raczej zbliżona do benzyny - wyższe obroty i częsta zmiana biegów .  Jak ktoś napisał - na trasach powyżej 20-30 kilometrów spalanie fajnie spada, ale w jeździe miejskiej myślę, że nie będzie dużej różnicy między 1.4TSI a 1.6TDI. Na pewno w TDI trzeba uważać na DPF - u mnie wypala gdzieś co 300 - 400 kilometrów (proporcje odwrotne niżu Ciebie - 70% trasa 30% miasto)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, radekrp90 napisał:

Golf VI Variant nie jest małym autem ;) Passaty też się z tym dość dobrze sprzedają ale może nie w PL, to fakt ;)  1.2 w Passacie nie ma, a po posłużyłem się tym tylko dla przykładu.

Ogólnie dla wielu znaczenie mam to jak faktycznie to "działa" i godzą się np.: na wymianę łańcucha czy ewentualnie czyszczenie kolektora (co z resztą w TDI też warto robić).

Passaty B8 1,4 są już wszystkie na paskach rozrządu i pozbawione "wad" silników z B7. Także tutaj bez obaw.

Z kolei 1,4 150 km ma rozłączania cylindry i tutaj podejrzewali fachowcy możliwe problemy, ale na razie na razie nic nie słychać na forum (ale my i tak mieliśmy odnosić się tylko do wersji 125 km więc nie ma co się rozwodzić nad tą mocniejszą wersją). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym brakiem problemów to nie jest takie oczywiste. W nowych 1.4 też siada głowica, nastawniki i czasami jest problem z pierścieniami jak w 1.8/2.0 ale nie jest to na pewno problem globalny i uciążliwy jak w przypadku B6/B7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej odłożona w czasie, tak samo jak łańcuchy. Olej w 1.4 na pasku też czasami idzie razem z benzyną ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz 1,6 TDI. W mieście nie spali więcej niż 7litrow. Obstawiam, że bardziej normalne będzie 6 litrów. Dynamika do 100km/h więcej niż wystarczająca. Co do Dpf, to są skonstruowane tak, że nawet na postoju sie wypali. Połowa zapełnienia filtra to ok 30litrow spalonej ropy. Reszta rzeczy jest zarówno w benzynie jak dieslu. Czyli dwumasa, turbo, Egr. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TSI chyba nie mają EGR, bo to załatwiają zmienne fazy rozrządu. Turbo też jest prostsze, bo bez VTG ale jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do miasta bierz benzynę. Moja żona miała 1.6TDI 90KM w Polo V i jazda w mieście to udręka. Kopcenie, trzęsienie autem no i ten brak mocy. Raz z gazem w podłodze stanąłem na środku skrzyżowania. Ten moment zastanowienia silnika mógł mnie słono kosztować, a uwierzcie dużo nie brakowało.Wtedy powiedziałem dość. Co prawda tam nie było adblue, ale nie wiem czy to tak dużo zmienia. Teraz żona przejęła moją Octavię 1.4TSI 122KM. Pali jej 9.5-9.8l/100km w stosunku do Polo 7.5-7.7l/100km. Zatem różnica w spalaniu na tej samej trasie ok 2-2,1l. Ja jak jeździłem na krótszej trasie w mieście miałem ok 11l. W Pasku mam ok. 10.  Realna różnica to pewnie nie więcej jak 2 litry, a komfort jazdy nieporównywalny. Jak Ci trafi dwumasę to po oszczędnościach na paliwie;) Myśmy tak mieli:/

Edytowane przez Hala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór padł na 1.4tsi 125KM :) w sobotę jadę na zakupy :D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Hala napisał:

Do miasta bierz benzynę. Moja żona miała 1.6TDI 90KM w Polo V i jazda w mieście to udręka. Kopcenie, trzęsienie autem no i ten brak mocy. Raz z gazem w podłodze stanąłem na środku skrzyżowania. Ten moment zastanowienia silnika mógł mnie słono kosztować, a uwierzcie dużo nie brakowało.Wtedy powiedziałem dość. Co prawda tam nie było adblue, ale nie wiem czy to tak dużo zmienia. Teraz żona przejęła moją Octavię 1.4TSI 122KM. Pali jej 9.5-9.8l/100km w stosunku do Polo 7.5-7.7l/100km. Zatem różnica w spalaniu na tej samej trasie ok 2-2,1l. Ja jak jeździłem na krótszej trasie w mieście miałem ok 11l. W Pasku mam ok. 10.  Realna różnica to pewnie nie więcej jak 2 litry, a komfort jazdy nieporównywalny. Jak Ci trafi dwumasę to po oszczędnościach na paliwie;) Myśmy tak mieli:/

Tak Tak 1.4 to demon na skrzyżowaniu itp itd.90koni w Polo to mało?W Passacie czy octavii 1.4 120 koni to super moc a 120 koni z 1.6 to już słabizna?

 

Gratuluję wyboru!!!Do miasta napewno lepszy wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności