Skocz do zawartości
mag052

Passat b6 3c 1.9 tdi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy na tym forum i nie bez powodu się tu znalazłem,a mianowicie jestem posiadaczem Passata b6 3c  1.9 tdi z 2008 r który ma pewien problem.Jakiś miesiąc temu jadąc sobie normalnie nagle auto gaśnie po prostu jak bym  wyłączył zapłon.W momencie jak  zgaśnie nie można go  odpalić ponownie.Na desce jest wszystko tak jak powinno kontrolki się świecą tylko te co powinny .Można go kręcić aż bateria padnie,a po podłączeniu kablami do innego auta  odpala . Dziś miałem po miesiącu jazdy 2 taki przypadek i po podpięciu kabli  za 3 kręceniem odpalił normalnie i działa lecz jak długo.Strach jest się ruszać gdzieś dalej:( więc może miał ktoś podobny problem bądz taki sam problem.Proszę o jakieś rady,wskazówki gdzie może być przyczyna tego dziwnego gaśnięcia auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2018 o 13:58, xSenseix napisał:

Zasilanie paliwem sprawdzone?

Znowu stało się to samo co zawsze  i zauważyłem że dzieje się tak jak jest około 1/4 baku  paliwa. Jak jest więcej niema problemu  i po tym jak stanie silnik  ostatnio wyjąłem  filtr paliwa  i układ był zapowietrzony w filtrze było może 1/3 ropy więc dolalem do filtra  i odpalił więc szybko pojechałem zatankowac. Czyli co może być problem z pompką w baku? Jak jest mało ma problem zassac? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mag052 napisał:

Czyli co może być problem z pompką w baku? Jak jest mało ma problem zassac? 

Ewentualnie ze wskaźnikiem. Jesteś pewien, że kiedy pokazuje 1/4, to jest tam te 15 litrów czy coś koło tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest w baku paliwo na 100% jak jest 1/4baku ale dziwi mnie też to że jak po zgaśnieciu podłącz go przewodami  do 2 auta to wtedy zassa a ineczej mogę go kręcić dopuki nie padnie akumulator 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości. Jak już odpalisz na kablach z innego auta to silnik pracuje czy ponownie gaśnie? Bo z grubsza wygląda to tak jakby wskaźnik pokazywał niewłaściwie i przy 1/4 jedziesz na oparach, a gaśnie jak tych oparów zabraknie. A to, że na kablach odpala to może po prostu rozrusznik(pompa paliwa) dostaje większego kopa i z większą wydajnością zaciąga paliwo(te opary). A może najzwyczajniej pompa paliwa(ta w baku) powoli mówi pa,pa skoro zauważyłeś brak paliwa w filtrze. A może zainwestuj w silniczek do pompy(nie ma sensu kupować całej pompy) i wymień. Roboty na ok. 1h-instrukcja jest na forum(nawet sam zrobiłem manuala).

Edytowane przez bbbb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności