Skocz do zawartości
dirve

Buczenie w 2.0 Bitdi - rozwiązane / krótki poradnik

Rekomendowane odpowiedzi

Hey,

Sory za nowy temat, ale chciałem wrzucić to jako turtorial, bo w innych tematach by to zginęło. 

Narazie po trasie 40 km (trasa testowa) wygląda że buczenie przy stałych prędkościach i przy przyspieszaniu wyeliminowane. Dam znać jak będzie spisywać się to w dłuższej perspektywie 

Kilka faktów
->Wielu posiadaczy bitdi (znany problem na passat forum) słyszy buczenie, dudnienie i cholera wie co jeszcze. Jako, że jestem z tych osób, które jak coś przeczytają , to odrazu słyszą wszystko i szukają dziury w całym - ot takie spaczenie. Wielu próbowało to u mnie leczyć, ale się poddali
->wczoraj grzebałem  przy moim zetorze, delikatnie oparłem się na filtr powietrza i nagle buczenie się pojawiło, wyskoczyło jak filip z konopi, odpuściłem i cisza. I wtedy zapaliła się lampka w głowie ... czyżby czyżyk ?

Do rzeczy... 

FOTO 1) zdjęcie zapożyczone z tej grupy (zapomniałem zrobić całości) . Łapacz powietrza jest przykręcony na dwie śrubki i pracuje cały czas, a dodatkowo "rura" która wchodzi do filtra powietrza od tego łapacza, posiada małą cienką gumkę i cały czas pracuję, powodując drgania. Sam łapacz też jest plastikowy, i opiera się na plastiku ... 
2) Filtr powietrza w bitdi .. ma 3 nóżki i jedna część ciężkiej obudowy nie ma podparcia i jest luźna (zaznaczona na różowo) Mimo 3 nóżek, obudowa jest naprawdę luźna i bez problemu na wybojach, dołkach , czy przy dużej prędkości może wpadać w rezonans , a że rura która do niego wchodzi jest luźna to mamy efekt dudnienia , bo filtr zaciąga lewe powietrze ..

Co potrzeba: 
1) Nie potrzeba mieć zdolności manualnych, Kazio z Zenkiem z pod monopola to zrobią, popijając wino czar teściowej. 
2) Komplet kluczy - jakoś filtr trzeba wyjąć , co nie ? 
3) Piankę wyciszająca samoprzylepną z klejem typu job twoja mać ( raz nakleisz i zrywając zerwiesz piankę a nie klej ) 
4) nożyczki 

Co robimy 
Wycinamy, tniemy, wyklejami - nie jest to rocket since. Na zdjęciach widać co wykleiłem 

Czy to coś dało ? 
Po zamontowaniu (już nie jest tak łatwo, jak przed ) wszystko nareszcie robi się sztywne, a filtr się nie buja jak małpa na gałęzi i nie można nim ruszyć

 

44946598_713916058981044_1928549128900444160_n.jpg

filtr powietrza.jpg

łapacz dół.jpg

łapacz jedna strona.jpg

pianka.jpg

wyklejony środek filtra .jpg

Edytowane przez dirve

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ide do garazu obadac u siebie w 1.6tdi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, auto85 napisał:

Ide do garazu obadac u siebie w 1.6tdi...

Zobacz jak masz rozwiazane laczenie. Odpal silnik i docisnij obudowe filtra, albo unies ja lekko do gory, jezeli pojawi sie dzwiek, to masz tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie bylo inaczej.

ale znalazlem inne zrodla prawdopodobne tego colernego buczenia, jutro pojade jazde probna zrobic i zobacyzmy;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem tak jak Ty ale nic to nie dalo:-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja sprawdzę w 2.0TDI 150HP czy to filtr powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shibby dzialales cos przy aucie?zrobiles?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności