Skocz do zawartości
lysko

Olej w dolocie powietrza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Czy mogę liczyć na poradę w poniższej sprawie? Chodzi o duże ilości oleju w dolocie powietrza.
- Przy jednej z napraw okazało się, że w dolocie jest dużo oleju. Wg mechanika oleju było "ze dwie szklanki". 
- Widać, że olej wyrzucany jest na zewnątrz instalacji przy obudowie filtra powietrza.
- Ok. 1 miesiąc temu był wymieniany olej. Obecnie (mimo tych wycieków do dolotu) stan oleju wg odczytu na bagnecie jest w bardzo wysokim górnym poziomie. Nie sprawdzałem tego zaraz po wymianie oleju. 
- Podono na turbo są luzy. Sprawdzone przez mechanika organoleptycznie na dotyk.  
- Samochód nie dymi na biało. Nie wydaje mi się, aby brał olej w nadmiarze.

Wg mechaników są 3 opcje, ale na 100% nie wiadomo która: podczas wymiany oleju został on przelany lub jest niesprawna odma lub turbo do regenracji. 
Co byście radzili? 
Jak stwierdzić skąd konkretnie idzie olej? Czy dokładne wymycie dolotu i ponowne testy pomogą namierzyć problem bardziej dokładnie?
Przed ew. naprawami chciałbym wiedzieć z większą pewnością za co się zabierać. 

Z góry dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

Przelany olej, odciagnij strzykawką do prawidłowego poziomu.

Odma również może powodować takie objawy, ale to możesz sprawdzić programem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też podejrzenie, że odma. Piszesz, że można sprawdzić programem. Co masz na myśli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za opoznienie,

Dziurawa membrana w odmie, w przypadku mojego silnika, powodowała bardzo bogatą mieszankę,

stąd - sprawdzanie w programie.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności