Skocz do zawartości
rrafalboss

Adaptacyjny tempomat ACC - w aucie innym niż Passat - Dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, rrafalboss napisał:

Pisałem wyżej że to do audo a3 8p 2012r 2.5 TFSI a dokładniej rs3

Wszystko traktuję na poważnie i wszystkie rady są dla mnie ważne 

Liczę się z każdą wypowiedzią 

Mam małą wiedzę na ten temat, lecz poradzę sobie tym tylko. Potrzebuję pomocy z dobraniem części 

Schematy, kodowania i montaż sobie poradze

mam Cie sprowadzić na ziemie czy masz  parcie na wywalenie paru tysi w błoto ? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę dużo w trasę Polska-Holandia i to już mnie powoli męczy 

Chcę ACC (żeby nikomu nie wjechać w "dupe") i Lane assist (żeby nie wjechać nikomu w bok ani barjerki)

I lubię mieć to czego nie ma fabrycznie w audi a3

Nie paru tysięcy (radar ok 1000zl, pompa 500zl i parę przewodów = ok 2000zl)

Oczywiście liczę się z tym że robię to pierwszy i może coś ze sobą nie pasować (tak samo miałem z el. Klapą)  wiec liczę max 5000zl

Moim zdaniem to nie dużo za wyposażenie którego w ogóle nie było 

Jeżeli masz pisać takie posty a nie pomagać, to daruj sobie, proszę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nikt nie da Ci gwarancji na działanie tego w A3.

Są próby montażu m.in. w Scirocco ale na 99% nie zadziała Follow To Stop (niby żadna pompa ABS z Golfa nie obsługuje takiej funkcjonalności, nawet po zmianach w oprogramowaniu). Lane Assist powinno zadziałać o ile maglownica jest taka sama jak w Passacie ale to w gruncie rzeczy dużo prostszy system.

Poza tym, czy zastanawiałeś się co jeśli jednak Twoje RS3 komuś w tyłek wjedzie, bo nagle Radar/Lidar nie dogada się z ABS? Tak samo wycena części na około 1500-2000 to bez górki, bo na testy elementów wydasz drugie tyle, bo trzeba liczyć się z tym, że przy takim retroficie nie zadziała to od kopniaka, a to ECU, a to TCU, Gateway.. może maglownica jeszcze, bo podobno też ma znaczenie do przekładania ACC.

Z uwagi na to, że to w sumie nie związane z tematem B6/B7, a powstaje ogromny bałagan (m.in. mieszanie zeznań w ciągu pół roku) wydzielam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności