Skocz do zawartości
KubaS1888

Inwestycja w auto czy dołozenie $$$ i kupno innego?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zmianą auta z racji tego że szykuje mi się powoli kilka większych inwestycji. Od ponad 6 lat latam b5 w flu z 1.8t w serii z butla lpg na pokładzie. 6 lat bez większych problemów. Oprócz eksploatacji nic się nie działo. Mam teraz do zrobienia kilka zaprawek (błotnik tył, klapa tył, dach przy relingach), musze zrobić sprzęgło(stuka przy wcisnietym pedale), zawias na dole się odzywa,sprężarka klimy halasuje, być może magiel. I zastanawiam się czy warto jeszcze inwestować w auto juz prawie 17 letnie. Dużo w takim stanie za niego nie dostane, musiał bym trochę kasy dołożyć+pakiet startowy+lpg i wychodzi spora suma. Z drugiej strony to co bym musiał dołożyć wkładam w VW i pewnie pojeździe jeszcze trochę. Co sądzicie? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz sobie na kilka prostych pytań.

1) czy auto jest pewne i bez jakichś ingerencji blacharskich, bo jesli bylo bite mocno bez sensu

2) czy jestes do niego przywiazany

3) jaki masz budzet czy na kolejne auto czy na naprawe tego

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Auto jest pewne, jedna delikatna stłuczka kiedy auto juz było u Mnie.

2) Jestem przywiązany, dobrze się nim jeździ, moc wystarczająca, spalanie akceptowalne. Ale zastanawiam się nad czymś prostszym bez Alu zawieszenia,bez turbo,bez napinacza z łańcuchem. 

 

Aha może dopisze ze wprzypadku zmiany zastanawiam się nad peugeotem 207 lub 307 1.6 109 km lub 307 2.0 140 km. 

Edytowane przez KubaS1888
Dopisać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To cóż wkładaj kasę i jeździj dalej. Mielismy 307 przedlifta 2.0 benzyna, dobrze go wspominam, zrobił bardzo duży przebieg, ale on był z nami od salonu. Teraz bardzo ciezko znalezc 307 w dobrym stanie i benzynie. Zawieszenie nie jest tragedia, bo teraz w tysiaku sie zamykasz z wymiana raz na 50-60tys km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Kuba2000 napisał:

Zawieszenie nie jest tragedia, bo teraz w tysiaku sie zamykasz z wymiana raz na 50-60tys km.

Jaka markę masz na myśli? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie ile za niego dostaniesz. Mam 2004 jak w opisie. Miał przycierkę tylnego błotnika, potem drugiego = rdza na obu rantach z tylu. Doszła rdza na krawędzi dachu przy przedniej szybie. Mechanicznie wszystko naprawdę super (zawieszenie, chamulce z ręcznym włącznie, elektryka, klima, środek....). Wiem, że na koniec świata i z powrotem mogę nim pojechać. Dają mi 5 tyś..... Se na wakacje mogę za to pojechać, jak dobrą ofertę znajdę. W październiku. Gdybym nie kupił drugiego auta (znajomy sprzedawał, jakoś się skusiłem), to nie myślałbym o zmianie. Jeździłbym, aż by się rozpadł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, KubaS1888 napisał:

Jaka markę masz na myśli? 

Master sport, naprawde jestem zadowolony. Teraz około 70tys zrobione na jednym komplecie, tylko banany wymieniane i zaczyna sie cos tłuc, wiec powoli sie zbieram do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Tomcio napisał:

Pytanie ile za niego dostaniesz. Mam 2004 jak w opisie. Miał przycierkę tylnego błotnika, potem drugiego = rdza na obu rantach z tylu. Doszła rdza na krawędzi dachu przy przedniej szybie. Mechanicznie wszystko naprawdę super (zawieszenie, chamulce z ręcznym włącznie, elektryka, klima, środek....). Wiem, że na koniec świata i z powrotem mogę nim pojechać. Dają mi 5 tyś..... Se na wakacje mogę za to pojechać, jak dobrą ofertę znajdę. W październiku. Gdybym nie kupił drugiego auta (znajomy sprzedawał, jakoś się skusiłem), to nie myślałbym o zmianie. Jeździłbym, aż by się rozpadł.

Racja. Dostane grosze. W najlepszym razie starczy tylko na pakiet startowy i lpg a całość na nowsze auto będę musiał dorzucić. Trzeba będzie wrzucić trochę kasy w paska i tłuc dalej kilometry. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności