Skocz do zawartości
krzysztof drzymala

Passat B7 wsteczne światła ciągle świecą

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problem w moim passaci b7 silnik 1.6 dizel a mianowicie w czasie jazdy caly czas swieca mi swiatla wsteczne i piszcza czujniki parkowania miedzy czasie tez nie dziala funkcja stop start pare razy mialem tak ze w jednym czasie wszystko zadzialalo jak trzeba a puzniej znow to samo czujnik wstecznego dobry czujniki dobre macie jakies pomysly co jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@krzysztof drzymala sprawdź bezpiecznik SC39 - skrzynka w kabinie po lewej stronie kierowcy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz VCDS? Sprawdź co pokazuje blok pomiarowy 055 w module centralnej elektryki (BCM  J519).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj "starej" metody, czyli rozłącz akumulator na 10-15 min. może pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o odczyt błędów tylko stan wejścia podłączonego do czujnika biegu wstecznego.

A jesteś w stanie zmierzyć napięcie na pinie A16 modułu BCM? Tu jest napisane gdzie jest ten moduł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat b7 świeca cały czas światła wsteczne i czujniki parkowania puszcza podczas jazdy kable sprawdzone nie widać nigdzie zwarcia czujnik sprawny na skrzyni co jeszcze można sprawdzić bo ręce opadają słyszałem że modul komfortu może być zepsuty jak to sprawdzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Popraw swój post bo to co napisałeś to bełkot. Wstaw przecinki, kropki bo nie wiadomo o co ci chodzi.

2. Napisz jakie nadwodzie: sedan czy kombi

3. Uzupełnij opis swojego samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest kombi przepraszam za przecinku cała resztę 

 

Kolego nTomek mógł bym prosić o jakiś kontakt do Ciebie mój meil to [email protected] dziękuję 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz problem ze swoim samochodem to pisz tutaj... po polsku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Światła wsteczne świeca mi po odpaleniu samochodu. Sprawdzałem kable są sprawne, czujnik w skrzyni biegów działa dobrze. Co jeszcze można sprawdzić 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Światłami steruje moduł centralnej elektryki (a nie komfort). Musisz podłączyć się komputerem i sprawdzić czy nie masz błędów i jak wygląda status czujnika od skrzyni. Jeśli sam tego nie potrafisz lub nie masz odpowiedniego interfejsu to szukaj kogoś w okolicy co ci to ogarnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam vcds sprawdzałem nie mam żadnego błędu. Po odłączenie kabla z czujnika wstecznego światła dalej swieca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W B7 potrafią łamać się kable w gumowych osłonach między klapą bagażnika a nadwoziem-może gdzieś tam jest przebicie z kablem od oświetlenia tablicy rejestracyjnej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Krawcol82 napisał:

W B7 potrafią łamać się kable w gumowych osłonach między klapą bagażnika a nadwoziem

Ale tam nie ma wiązki od świateł cofania. Te światła są w nadkolach, a nie w klapie.

@krzysztof d skoro masz VCDS to wejdź w pomiary (w module elektryki 09) i sprawdź czy "Reverse Gear" reaguje na wbijanie wstecznego. Możesz też odczytać status obu lamp: "Left Reverse Light" i "Rt. Reverse Light".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności